1 liga: Piast Gliwice - Arka Gdynia 2:2 [ZDJĘCIA]. Kędziora ratuje remis Piastowi

Bartłomiej Szura, ivan / FOTO:Arkadiusz Gola, Dziennik Zachodni
Piast Gliwice zremisował na swoim stadionie z Arką Gdynia 2:2. Obie bramki dla gospodarzy zdobył Wojciech Kędziora. Tą drugą, w ostatnich minutach, ratując punkt z niżej notowanym rywalem.

Spotkanie w Gliwicach rozpoczęło się idealnie dla gości. Już w 5. minucie Petr Benat wykorzystał idealne podanie od partnera i ładnym technicznym uderzeniem pokonał bramkarza gospodarzy. Po tej bramce Piast próbował rzucić się do odrabiania strat. Jednak niezwykle skuteczna i rozważna gra gości na wiele zespołowi trenera Brosza nie pozwalała. To Arka miała swoje okazje, ale skutecznie i bardzo pewnie interweniował bramkarz miejscowych po strzałach m.in. Kowalskiego i Arifovicia.

Zobacz tabelę I ligi po 18. kolejkach!

Gdy wydawało się, że już nic nie zmieni się do końca pierwszej połowy, z rzutu wolnego dośrodkował Rudolf Urban a Wojciech Kędziora mierzonym uderzeniem pokonał bramkarza gdynian. Stadion oszalał z radości a gospodarz rzucili się na gości z impetem. Jednak zbyt wiele czasu nie mieli, bo arbiter wkrótce zakończył pierwszą połowę.

Na drugie 45 minut wyszedł jakby odmieniony Piast. Drużyna Brosza zagrała z przysłowiowym zębem, animuszem i wydawało się, że kwestią czasu są kolejne bramki. Tezę tę wydawało się potwierdzał będzie fakt iż od 60. minuty goście grali w dziesiątkę po wydaje się problematycznej drugiej żółtej kartce dla Piotra Kuklisa.

Zobacz jak bawili się kibice na meczu Piasta

Nic bardziej mylnego. Jedna, jedyna kontra gości zakończyła się celnym podanie do strzelca pierwszej bramki - Benata, który znalazł się znów sam przez Trelą i mógł zatańczyć taniec radości, przed swoimi kibicami. Na stadionie konsternacja, osłabiona Arka w tym momencie prowadziła. W zespole gospodarzy szybka zmiana - na murawie zameldował się Adrian Świątek a gospodarze przycisnęli z podwójną siłą. W końcu starania miejscowych przyniosły oczekiwany przez nich efekt. Wojciech Kędziora wepchnął piłkę do siatki i Piast znów remisował.

W samej końcówce idealne wręcz sytuacje mieli dwukrotnie Świątek oraz Cicman i Podgórski, ale świetnie spisał się bramkarz gości i mecz zakończył się remisem 2:2.

To był już drugi mecz Piasta na nowym obiekcie. Szkoda, że loża vipowska tym razem nie była tak gęsto zapełniona jak podczas inauguracji. W niedzielę 20 listopada o godzinie 18 ostatnie spotkanie w tym roku - na stadion przy Okrzei zawita Polonia Bytom.

Brosz: Zadecydowały detale

Piast Gliwice 2:2 Arka Gdynia (1:1)

0:1 Petr Benat 6'
1:1 Wojciech Kędziora 40'
1:2 Petr Benat 66'
2:2 Wojciech Kędziora 85'

Piast: Dariusz Trela - Gediminas Paulauskas, Adrian Klepczyński, Łukasz Krzycki, Mateusz Bodzioch (79. Tomasz Bzdęga) - Rafał Pietrzak, Mariusz Zganiacz (39. Pavol Cicman), Rudolf Urban, Rubén Jurado (72. Adrian Świątek), Tomasz Podgórski - Wojciech Kędziora.

Arka: Maciej Szlaga - Damian Krajanowski, Sławomir Mazurkiewicz, Omar Jarun, Marcin Radzewicz - Jakub Kowalski, Tomasz Jarzębowski (87. Piotr Kasperkiewicz), Petr Benát, Bartosz Flis (64. Bartosz Brodziński), Piotr Kuklis - Ensar Arifović (75. Paweł Czoska).

Żółte kartki: Podgórski - Kuklis. Czerwona kartka: Piotr Kuklis (61. minuta, Arka).

Sędzia: Sebastian Krasny (Kraków). Widzów: 7500.