Alarm smogowy: Darmowa komunikacja KZK GOP funkcjonuje od południa w środę z powodu katastrofalnego smogu na Śląsku i Zagłębiu. W środę przed południem przewodniczący zarządu KZK GOP podjął decyzję o wprowadzeniu darmowej komunikacji z powodu dużego stężenia smogu. Kierowcy - za okazaniem ważnego dowodu rejestracyjnego i dowodu osobistego - nie muszą kupować biletów w pojazdach KZK GOP do czwartku do godz. 23.59.

Darmowa komunikacja KZK GOP w środę i czwartek 15 i 16 lutego

O tym, że 15 lutego jakość powietrza w woj. śląskim będzie zła, było już wiadomo co najmniej od wtorku. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska wydał ostrzeżenie o możliwości przekroczenia poziomu alarmowego dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Koleje Śląskie już we wtorek rano zdecydowały o wprowadzeniu darmowej komunikacji dla właścicieli samochodów.

Dlaczego KZK GOP podjął taką decyzję dopiero przed południem.

- Opieramy się na prognozach WIOŚ, które jeszcze we wtorek nie mówiły o bardzo złym stanie powietrza 15 lutego. Decyzja przewodniczącego zarządu została podjęta na podstawie pogarszającego się stanu powietrza, kiedy stężenie pyłu zawieszonego wzrosło powyżej wcześniejszych prognoz - mówi Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

Z darmowych autobusów i tramwajów mogą korzystać właściciele samochodów, którzy okażą ważny dowód rejestracyjny pojazdu oraz dowód tożsamości. Bezpłatna komunikacja będzie obowiązywała do czwartku 16 lutego do godz. 23.59.

- Wprowadzenie darmowej komunikacji do ogromne zadanie logistyczne. Trzeba poinformować 37 przewoźników, kierowców oraz około 200 kontrolerów. Z tej ostatniej grupy większość pracuje na umowę - zlecenie i nie są codziennie w naszej siedzibie - mówi Koteras.

Darmowa komunikacja KZK GOP w smogu

Czytaj także

  Komentarze (7)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Nowiwejskiego 21 (gość)

  Alarm smokowy w IV LO w Zabrzu, gdzie uczeń klasy maturalnej nie potrafi już pisać, bo jest zmuszany do prostytucji pod nadzorem Patryka U. notowanego za kradzieże siostrzeńca wicedyrektor Marii S.

  kierowca bombowca (gość)

  Auto mam na firmę, więc przykro mi, nie skorzystałem. Poza tym, w Polsce ogromna rzesza ludzi musi korzystać z czyichś dowodów rejestracyjnych i samochodów zarejestrowanych na babcię lub rodziców, gdyż osobiście płaciliby kolosalne składki OC. Chory kraj to jedno, a KZK GOP to nie związek komunikacyjny, to stan umysłu po wystaniu się godzinę na przystanku.

  ekolog (gość)

  Jak zwykle informacja po czasie czyli po polsku.
  Wszyscy w tym zasyfiałym Kraju udają że dbają o ochronę środowiska a Europa widzi to dziadostwo i nie przepędzi polskę z swoich szeregów .Miliardy Euro kasują a syf jaki był taki dalej jest, To że z tego powodu umiera 40 000 osób rocznie to nic za to zmieni się wskaźnik bezrobocia a to już dobra zmiana.

  zirytowana 3 (gość)

  Samochodem wiozę dzieci do szkół, to mam je puścić pieszo a sama skorzystać z darmowego przejazdu, chore jak wszystko :(

  Mieszko (gość)

  Mam dobrze docieplony dom. Grzeję gazem w nowoczesnym piecu. W kominku z podwójnym obiegiem spalin palę tylko drewno liściaste. Auto mam na gaz. Żadnego dofinansowania i ulg! Mam to gdzieś... Zaczynam palić czym popadnie - taniej mnie wyjdzie, a i tak wdycham syf od innych.

  zirytowana 2 (gość)

  dlaczego tylko Ci co mają samochody ??? dyskryminacja. Nie którzy nie mają pieniędzy na bilety i kilometry pieszo pokonują .... Oni mogą się truć ???

  zirytowana (gość)

  To skoro auto jest na mnie, a jadę całą rodziną gdzieś to pozostali muszą kasować bilet bo nie są wpisani w dowód a autem by ze mną jechali. Bez sensu, jadę autem!