Alicja Klasik i Kinga Zgryźniak z Rybnika z brązowymi medalami drużynowych ME kadetek w Foggi [ZDJĘCIA]

RMKS, ak
Znakomity start odnotowały polskie szpadzistki podczas drużynowych Mistrzostw Europy Kadetek, które odbywają się we włoskiej Foggi. Reprezentacja Polski w składzie: Alicja Klasik, Kinga Zgryźniak (obie RMKS Rybnik), Zofia Janelli (KS Szpada Wrocław) oraz Karolina Staszulonek (Piast Gliwice) zdobyły brązowy medal.

W drodze do medalu pokonały kolejno, w 1/8 drużynę Wielkiej Brytanii 45:15, w ćwierćfinale, drużynę Izraela 45:44. W meczu półfinałowym Polki spotkały się z liderkami list europejskich Węgierkami i po bardzo wyrównanym meczu przegrały 45:41. Po tej przegranej została walka o brązowy medal.

Na szczęście nasze dziewczęta szybko „ogarnęły” się po porażce i w walce z Rosją o 3 miejsce wygrały pewnie 45:33 - mówi Artur Fajkis, Trener Młodzieżowej Kadry Narodowej w szpadzie męskiej oraz RMKS Rybnik.

W tym dniu również zakończyły się zmagania kadetów i rozpoczęły się turnieje juniorskie (20 lat). Polska reprezentacja kadetów zdobyła dwa medale. Oba były udziałem rybnickich szpadzistek. Brązowy medal w turnieju indywidualnym zdobyła, Alicja Klasik, a drużyna szpadzistek z Kingą Zgryźniak i Alicją Klasik również zdobyły brązowy medal.

Alicja Klasik będzie miała jeszcze szansę na powiększenie swojego dorobku medalowego. Jako jedyna kadetka z Polskiej reprezentacji pozostała we Włoszech, gdzie startowała będzie w turnieju indywidualnym juniorek w czwartek 28.02, natomiast dwa dni później 2.03.2019 wraz ze starszymi koleżankami w turnieju drużynowym.