Mariusz Banachowski nie popiera kolejnej podwyżki

Mieszkańcy Katowic muszą być przygotowani na kolejne podwyżki ... (© Michalina Bednarek)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkańcy aglomeracji muszą być przygotowani na kolejne podwyżki cen biletów autobusowych. Droższe bilety już od lipca.

KZK GOP planuje kolejną podwyżkę cen biletów. Jak jednak zapewnia, nie będzie drastycznych zmian.

- Niestety podwyżki cen biletów są konieczne. Na początku roku został podwyższony podatek VAT, a teraz idą w górę ceny paliwa – w związku z tymi okolicznościami musieliśmy podjąć taką decyzję – tłumaczy Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP - Ostatnia podwyżka cen biletów nie była zbyt drastyczna, gdyż ceny biletów podniesione zostało o około 5 proc., podobnie będzie tym razem.

KZK GOP nie potrafi jednak dokładnie określić, kiedy zmiany w cenach biletów nastąpią.

- Nie mamy jeszcze dokładnych planów, kiedy i o ile ceny biletów wzrosną, ale wydaje mi się, że nastąpi to na początku wakacji.

Pasażerom, którzy są zmuszeni korzystać z komunikacji autobusowej pozostanie dostosować się do nowych rozporządzeń, choć oni sami są zbulwersowani.

- To jakiś skandal. Korzystam z komunikacji miejskiej codziennie w obrębie dwóch miast. Nie dość, że nie ma żadnych ulg, a bilety dla mnie, jako studenta i tak są drogie to jeszcze chcą wprowadzić podwyżki. Zasłanianie się tym, że zwiększył się podatek VAT i podrożała benzyna nie jest dla mnie żadnym usprawiedliwieniem - denerwuje się Marek Sęk, student z Katowic.

Komentarze (10)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

korzystający z usług kzkgop (gość)

żenada, kpina i cyrk!. Za co mamy płacić jeszcze więcej? Za te stare, rozlatujące się Ikarusy? Ludzie, pójdźcie po rozum do głowy i zacznijcie w końcu myśleć! Jakość świadczonych usług przez kzkgop jest żenująca. Pora odebrać im ten monopol.

pati (gość)

monopol. utworzyc inne linie autobusowe i zrobic kzk gop konkurencje... bo tak sie rzadza, a my placimy i placzemy!

Pit (gość)

Podwyzki dla kieszeni GOPu ?. Od kiedy Kzk Gop ma autobusy, chodzi o paliwo do ich Opli Przewoznicy sa zwiazani z Gopem umowami i nie wierze by gop zaakceptowal podwyzki cen za wozokilometr od przewoznikow albo bedzie kolejna podwyzka wlasnie z tego powodu

kiki (gość)

Skandal i kpina. To jest jakaś kpina.KZK GOP podnosi po raz kolejny podnosi ceny biletów,tłumacząc się podniesioną stawką Vat.To jest skandal,zarobki jakoś nie odczułam by sie polepszyły,a więcej,za co mamy płacić? Za te sprowadzane złomy? Żerują na nas,jak sie tylko da.Jak dojdzie do podwyżki cen biletów,tylko dziadki będą dalej jeździć,ich ta podwyża nie obejmuje mając swobodę jazdy bez biletów,ze względu na wiek,oraz osoby mające znajomości.Reszta będzie słono płacić,by dostać się z Katowic do miejsca pracy z przesiadkami.Komfort jazdy się nie zmieni,więc płacić będziemy,za ten smród w autobusach.

mozilla007 (gość)

Czysta Kpina. To są te podwyżki tych biletów. To już jest legalna kradzież na ludziach. Autobusy się psują lub na ulicach rozsypują, strach wsiadać bo nie wiadomo czy się nie straci zdrowia lub życia, a tu jeszcze więcej płać za jazdę złomem. To już oficjalna kradzież.

Vindurinn (gość)

Kpina!. Poprzednie podwyżki miały być związane z nowszymi autobusami - i gdzie one są ? Lub jakiekolwiek, gdzie są ? Bo ja mam wrażenie, że kzk gop nie potrzebuje nawet rozkładu, bo i tak autobusy jeżdżą jak chcą. Jak usłysałam o cenach w Gdańsku czy Warszawie, to byłam w szoku jaka jest różnica cenowo, jak w wielkich maistach jest tanio w porównaniu do nas ... Czysta kpina ...

irem (gość)

Gdzie kontrolerzy!. Może zamiast podnosić ceny biletów, wystarczy sprawić by płacili za nie wszyscy pasażerowie. Od kilku mies.jpodróżuję linią tramwajową nr9 i nie miałem jeszcze kontroli.Za bilet płacę 112zł.Zpośród znajomych tylko nieliczni je kupują.

Jojo (gość)

Walcie się.... ... urzędasy w biurach. Parafrazując słowa Mellera. Tak drogo jak u nas nie jest NIGDZIE. Nawet za granicą! KZK to jakiś nieudolny twór.