W niedzielę 12 lutego już po raz trzeci odbyły się Parkowe Hercklekoty, czyli bieg dla zakochanych po alejkach Parku Śląskiego. Od godziny 10 odbywały się biegi dla dzieci, by później, o 12 ruszył bieg, a po niem marsz Nordic Walking. Jak zawsze bieg był udany, a słoneczna pogoda tylko sprzyjała aktywnemu spędzeniu niedzielnego przedpołudnia.

Od godziny 10 odbywały się biegi dla dziewczynek oraz chłopców na dystansie 200, 400 oraz 800 metrów. Równo w południe do biegu ruszyli licznie zgromadzeni rozkochani biegacze.

Podczas pierwszej edycji Parkowych Hercklekotów na linii startu stanęło 300 biegaczy. Rok później, było już ich 600, czyli dwa razy więcej. W tym roku także nie brakowało chętnych biegaczy, bowiem na listach startowych pojawiło się ponad 1000 chętnych do wzięcia udziału w tej imprezie.

Podczas III Parkowych Hercklekotów zbierano pieniądze na operacje szesnastoletniej Wiktorii, która od 6 lat choruje na rzadkie schorzenie - Moya Moya. Polega na postępującym zaniku tętnic wewnątrzczaszkowych – szyjnych i kręgowych. To z kolei prowadzi do niedokrwienia ośrodkowego układu nerwowego oraz zagrażających życiu udarów niedokrwiennych mózgu. Niedotleniony i niedożywiony mózg reaguje silnymi, napadowymi bólami głowy, zaburzeniami równowagi, a czasami także mowy.

W liście od Wiktorii możemy przeczytać - W maju 2010 r w związku ze znacznym obustronnym przewężeniem tętnic szyjnych wewnętrznych, a także przednich i środkowych mózgu z rozsianymi obszarami beznaczyniowymi w korze mózgowej miałam wykonaną jej rewaskularyzację. Niestety udrożnienie naczyń i przywrócenie prawidłowego krążenia mózgowego dały krótkotrwałe efekty. Objawy powróciły. Po kolejnych licznych badaniach diagnostycznych i konsultacjach lekarze ostatecznie orzekli, że znowu konieczna jest operacja. Jedną z moich szans jest operacja w Berlinie, koszt takiej operacji to około 40 tyś. euro Proszę pomóżcie mi uzbierać środki na moje leczenie… bo „ W życiu bowiem istnieją rzeczy, o które warto walczyć do samego końca”.


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!