BKS pokonał Rabita 3:2 w Pucharze CEV [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki
W trzecim meczu Ligi Mistrzyń w grupie E siatkarki BKS Aluprof po pasjonującej walce pokonały azerski Rabit Baku 3:2. W ubiegłym sezonie Rabita występowała w Pucharze CEV, gdzie zdobyła brązowy medal, pokonując po drodze m.in. Gwardię Wrocław. Zbudowana przed tym sezonem za olbrzymie pieniądze azerska drużyna, choć debiutuje w Lidze Mistrzyń, w dwóch pierwszych meczach z włoskim Scavolini Pesaro i rumuńskim Dinamo Bukareszt, straciła zaledwie seta. Zobacz zdjęcia.

Kluczem do zwycięstwa miała być silna zagrywka i bielszczanki od początku tym elementem nękały rywalki. Najpierw Karolina Ciaszkiewicz, a potem Katarzyna Skorupa wyprowadziły swój zespół na prowadzenie. którego nie oddały już do końca seta. Niezadowolony z postawy swojego zespołu trener Azerek Dejan Brdjović dokonał roszad w składzie, ale to też nie przyniosło powodzenia.

Zupełnie inaczej wyglądała gra mistrzyń Polski w drugim secie. To BKS miał problemy z przyjęciem zagrywki Natalii Mammadovej i Amerykanki Kimberly Glass - Rabita prowadziła 8:4, a potem nawet 15:5.

- Nie mamy nic do stracenia, przegrywamy i musimy grać na większym luzie, atakować z większym zębem - apelował do swoich zawodniczek na przerwie trener Grzegorz Wagner.

Bielszczanki poprawiły grę w obronie, a także w przyjęciu i w końcówce traciły do rywalek już tylko dwa punkty. Wydawało się, że swoją pogoń zakończą skutecznie, ale Azerki nie wypuściły szansy na doprowadzenie do remisu.

Potem w bielskiej hali rozpoczęła się siatkarska wojna na punkty. Najpierw zwycięsko wyszły z niej podopieczne trenera Wagnera, potem górą były Azerki. Po 120 minutach szansę na zwycięstwo miały obie drużyny. Po świetnym tiebreaku dwa punkty ostatecznie pozostały w Bielsku-Białej.

Bielszczanki zagrały wczoraj bez swojej gwiazdy Anny Werblińskiej, która prawdopodobnie nie wystąpi już do końca roku. Pojawiła się za to na parkiecie na krótko Anna Podolec, ale przyjmująca BKS po długiej kontuzji daleka jest jeszcze od optymalnej formy.