KZK GOP planuje podwyżki biletów

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP stworzył projekt zmian ... (© Piotr Kalsztyn)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Komunikacyjny Związek Komunalny GOP stworzył projekt podwyżek cen biletów. Jednorazowy bilet na gminę podrożeje o 20 groszy.

Projekt nowych cen biletów KZK GOP został przyjęty. Podwyżki wejdą w życie 1 marca 2013 roku.

Bilety na przejazd w granicach jednego miasta lub jazdę przez 15 minut od momentu skasowania oraz w granicach dwóch sąsiadujących miast lub jazdę przez 30 minut podrożeją o 20 groszy. Bilety będą kosztowały odpowiednio 3,20 zł i 3,80 zł. Ceny biletów za przejazd jednorazowy w granicach trzech i więcej miast lub godzinną jazdę wzrosną o 40 groszy. Do tej pory takie bilety kosztowały 4,40 zł, a od marca przyszłego roku będzie to 4,80 zł.

Bilet miesięczny autobusowy lub tramwajowy obowiązujący na terenie jednej gminy będzie kosztował 110 zł, natomiast bilet autobusowy lub tramwajowy ważny na terenie dwóch lub więcej gmin 134 zł. Ceny biletów autobusowo-tramwajowych mają wynosić odpowiednio: na terenie jednej gminy 126 zł, a obowiązujący na całej sieci 150 zł.

Ceny biletów 24-godzinnych i pięciodniowych zaplanowano na poziomie 18 i 44 złotych. Dla porównania w tym roku obydwa bilety kosztują 16 i 40 złotych.- Podwyżka jest planowana na przełomie I i II kwartału 2013 roku - mówi Anna Koteras, rzeczni prasowy KZK GOP. - Stworzyliśmy naszą propozycję podwyżek cen biletów, która  została teraz przekazana do konsultacji.

Jakie jest projekt podwyżek cen biletów przedstawione przez KZK GOP? Bilet jednorazowy na jedną gminę lub 15 minut podrożeje o 20 groszy i będzie kosztował 3,20 zł. Bilet jednorazowy na dwie gminy lub 30 minut - podrożeje również o 20 groszy i będzie kosztował 3,80.

Bilet autobusowy lub tramwajowy na jedno miasto podrożeje 8 zł i będzie kosztował 110 zł. Natomiast bilet autobusowo - tramwajowy sieciowy będzie droższy o 12 zł i zapłacimy za niego 150 zł.

Co Wy myślicie o takich propozycjach podwyżek cen biletów?

Czytaj też:

Komentarze (72)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Karolina (gość)

Kpina. W Wiedniu kupuje bilet roczny ,ktory kosztuje mnie 30 euro miesiecznie na wszystko-tramwaje,metro i autobusy.W tym w 70 % klimatyzowane i w bdb stanie.

altruistka (gość)

pomagamy. Wszystkich, którzy kupują czasem bilety jednorazowe zachęcam do przekazywania biletu przy wysiadaniu albo zostawianie na siedzeniu, ja zawsze tak robię, choć bilety kupuję rzadko. Pozdrawiam wszystkich gapowiczów:)

Matall (gość)

Bilety podwyrzki. Olewam te podwyżki biletów kupiłem samochód i mam darmozjadów w d......e

pl (gość)

Masakra!!. Najlepiej widać sytuacje w Przeczycach linia 269 bilety ida w góre ludzie chcą dojechać do Bedzina to jeszcze im autobusy odcinają niedługo bedą dwa na krzyż, a w samym Bedzinie tylko po Będzinie jeźdżi z 5 autobusów masakraaaaa!!!!

Student (gość)

Liczby. Gdy 2,5 roku temu zaczynałem przygodę z KZK GOP ulgowy bilet mc autobusowy na ponad 2 gminy kosztował 50 zł. Obecnie jest 67 zł - cena wzrosła o 34%. Dla porównania bilet MZK Jastrzębie (w moja gmina leży na granicy KZK i MZK) w tym okresie z 45 zł zdrożał na 54 zł czyli +20% - o tyle też wzrosły ceny paliwa. Skąd dodatkowe 14% u KZK nie wiem. Dodatkowo była umowa między MZK a KZK - mając mc KZK można było jeździć MZK na terenie mojej gminy (Czerwionka - Leszczyny), a z biletem MZK korzystać z linii 194. Także za 45/50 zł mogłem dojechać z Przegędzy, w której mieszkam do Gliwic, gdzie studiuję. KZK nie dość, że podwyższyło ceny to jeszcze zerwało umowę z MZK - muszę teraz kupować 2 bilety mc, co zwiększyło koszt dojazdu o niemal 170% (sic!).

ROZGORYCZONY (gość)

--------. MASAKRA , KPINA , ZDZIERSTWO, SKANDAL , BRAK SŁÓW !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!, NIE WYMAGA TO DALSZEGO KOMENTARZA.

mała (gość)

Robią co chcą. dziadostwo takie że szkoda gadać. Ostatnio w temperaturze -5 stopni czekalam na przystanku, godzinę bo autobus 77 sobie nie przyjechał, bo po co.. a następny spóźnił się pół godziny!!! przystanek pełen ludzi wszyscy prawie zamarźnięci. Ciekawe kto mi k.. za leki teraz zapłaci?? ;/ Jak dla mnie wszyscy co tam czekali powinni dostać odszkodowanie w jakiejś postaci - szkoda że będę płacić 150 zł za bilet i czekać po 1,5 h czy 2 h na to czy łaskawie autobus przyjedzie

Baruc (gość)

na taksówki. Na terenie Bytomia taksówka kosztuje 9 zł. Za trzy osoby w komunikacji miejskiej trzeba zapłacić 9,60 zł. Rachunek jest prosty, nie mówiąc o wygodzie. Życzę komunikacji miejskiej aby miała tyle pasażerów ile telefonia stacjonarna abonentów.

Kalol78 (gość)

a ty BUNTOWNICZY używasz czasami mózgu? Widziałeś ile kosztuje paliwo?. Myślisz, że 3,50 za litr i 5.80 za litr nie zawiera różnicy? Tak wam POjeby dogadzają. Chcieliście kapitalizmu z liberalizmem to macie. Każdy robi co chce. Jak ci sie nie podoba to na rower albo z buta. Jednak idąc analogią wspomnianycg doktryn opodatkują chodniki i rowery jak za dużo ludzi się przesiądzie na eko transport.

... (gość)

bilety..... Z tego co sie orienuje kzk zapowiedzialo w zeszlym roku czy 2 lata temu ze ceny biletow wzrosna nawet o 100 % ale potem po cichu sie z tego wycofali spotykajac sie z ogromna krytyka lecz teraz robi sie nas inteligetniej w balona bo ceny sa zwiekszane co 3 miesiace o 10 gr.

AdasieQ (gość)

I po co droższe?? . Po co oni robią droższe bilety??? Większego komfortu to nie da. Prawda jest taka, że czekasz 15 min na autobus w zimnym miejscu, pada na cb śnieg i nie możesz nigdzie usiąść (przynajmniej na moim przystanku), niekiedy autobusy się spóźniają, a niektóre są o 5 min za wcześnie i trzeba czekać na następny. Wchodząc do autobusu nie masz miejsca żeby usiąść, śmierdzi, jest brudno i jeszcze niektórzy niekompetentni kierowcy tak hamują że można złamać rękę przy upadku (ja tak miałem). Ja myślę że jak bilety zdrożeją to komfort jazdy i czekania na autobus będzie lepszy :)

Duże M (gość)

Obywatele, przesiadamy sie na rower!!!. Obecnie korzystam z autobusów ale jak tylko skończy się ważność mojego biletu kwartalnego przesiadam się na pociąg relacji Gliwice- Katowice, a po centrum Katowic mam zamiar poruszać się rowerem marki wigry :) Lepszy model zostawię sobie od święta :) Szkoda, że nie ma trasy rowerowej z Gliwic do Katowic :(

Maciek (gość)

polaka pazerność i egoizm. Proszę was, nie miejcie pretensji do kierowców, oni są na szarym końcu w tej układance i mają niewiele do powiedzenia. To KZK GOP ustala zasady i dzieli pieniędzmi. Prezesi, kierownicy, inspektorzy ... to oni garną do siebie całą kasę z Waszych biletów, a to co zostanie, dopiero trafia do przewoźników i na nowy tabor. To jest takie polskie myślenie, że przecież za dwa lata kto inny będzie prezesem, więc to on będzie się martwił, na razie ja mam spokój - ważne że kółka się obracają i autobusy jakoś jeżdżą. A kierowca, co ma zrobić - wsiada do tego, co stoi na placu i jedzie, bo nie ma wyboru. Każdy szanuje pracę jaką ma. Reasumując - ten kto dostanie się do stołka zapomina o bożym świecie i patrzy się nachapać. Jak najwięcej do siebie, jak najmniej dla ludzi. Takie zaniedbania wychodzą po latach, no i jest co jest: dogorywające autobusy, śmierdzące tramwaje, drożejące bilety i ... sfrustrowani pasażerowie.