Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Dąbrowa Górnicza na pierwszy listopadowy weekend [PROGRAM IMPREZ]

PAS, mat. prasowe
Pierwszy listopadowy weekend w Dąbrowie Górniczej upłynie teatralnie, muzycznie lub też w sali kinowej.

Dąbrowa Górnicza na pierwszy listopadowy weekend [PROGRAM IMPREZ]

PIĄTEK

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 12.00.
Klub Malucha
Cykliczne zajęcia dla dzieci w wieku 2-5 lat w Wypożyczalni dla Dzieci i Młodzieży Biblioteki Głównej. W programie m.in.: gry i zabawy dla najmłodszych, wspólne czytanie i zajęcia plastyczne. Liczba miejsc ograniczona. Zapisy pod nr tel. 32 262 49 14.

Miejska Biblioteka Publiczna
Easy English godz. 15:30, 16:15
Nauka języka angielskiego. Zajęcia dla dzieci podzielone są na dwie grupy wiekowe: I grupa dla dzieci 7-8 lat, II grupa 9-10.

Klub Osiedlowy Krąg godz. 16.00.
Kokarda Narodowa
Z okazji zbliżającego się Święta Odzyskania Niepodległości Klub Osiedlowy Krąg zaprasza dzieci na patriotyczne warsztaty. Ich tematem będzie kokarda narodowa. To także okazja do przypomnienia sobie ważnych dla każdego Polaka faktów, terminów i chwili refleksji.

Klub Osiedlowy Helikon godz. 17.00.
Ocalić od zapomnienia
Początek listopada jest okresem zadumy i wspomnień o tych, którzy odeszli. Klub Osiedlowy Helikon zaprasza na muzyczny wieczór wspomnieniowy Ocalić od zapomnienia, który poświęcony będzie nieżyjącym artystom na stałe wpisanych w karty historii muzyki. Wykonawcami będą soliści i zespoły działające w klubie. Koncert przygotowali Elżbieta Kaźmierska i Jerzy Kołodziej.

Pałac Kultury Zagłębia godz. 19.00.
Lekko nie będzie – spektakl teatralny
Oburza was nieco większa różnica wieku w związkach? Śmieszą Panie i Panowie zauroczeni młodszymi partnerami w myśl zasady: Mnie by się to nie przydarzyło? Jeśli tak - ta sztuka rozbawi was do łez i pokaże, że teoria w życiu bardzo różni się od praktyki. Lekko nie będzie autorstwa Jean-Claude Islert'a to niezwykle zabawna francuska komedia o miłości, pozorach, szukaniu szczęścia na przekór konwenansom, tolerancji dla własnych wybryków i hipokryzji w ocenianiu innych.

Stateczny wykładowca Eduardo (Jan Jankowski) romansujący ze sprytną studentką Sarah (Zofia Zborowska/Katarzyna Grabowska), jego była żona Marion (Dominika Ostałowska) zakochana w młodszym partnerze i ich córka Julie (Julia Rosnowska) mająca nowego, troszkę starszego narzeczonego Marco, wąsatego "artystę", lekkoducha, bez grosza przy duszy (Kacper Kuszewski) zapoczątkują lawinę omyłek i absurdu, komplikacji i rozwiązań, które nie wpadłyby wam do głowy, bo kiedy wszystko zawodzi zawsze można zrzucić winę na hydraulika - imigranta ze wschodu...

Przygotujcie się na wyjątkowo zabawny wieczór, a jeśli nie lubicie się śmiać, to możemy wam obiecać, że... lekko nie będzie!
Obsada:
Jan Jankowski
Dominika Ostałowska
Kacper Kuszewski/ Tomasz Sapryk
Julia Rosnowska
Zofia Zborowska/ Katarzyna Grabowska


SOBOTA

Miejska Biblioteka Publiczna godz. 10.00.
Biblioteka Planszówek
Spotkania miłośników gier planszowych – rozgrywki, turnieje gier. Wstęp bez zapisów.

NIEDZIELA

Villa Moda godz. 14.00.-17.00.

Giełda Winyli

Gratka dla fanów czarnych krążków.


CAŁY WEEKEND

Kino Kadr

Łagodna godz. 17.00.

Gatunek: dramat, kraj produkcji: Francja, 2017 czas trwania: 143 min
Reżyseria: Siergiej Łoznitsa, Obsada: Vasilina Makovtseva, Marina Kleshcheva, Lia Akhedzhakova

Spektakularny portret Rosji, który ogląda się z fascynacją i przerażeniem

Łagodna, pokazywana w Konkursie Głównym w Cannes 2017, to trzeci fabularny film Siergieja Loznitsy (Szczęście ty moje; We mgle). Inspirowana nowelą Dostojewskiego opowieść prowadzi nas w krainę zbrodni bez kary. Na prowincji we współczesnej Rosji kobieta o przykuwającej uwagę, spokojnej twarzy (Wasilina Makowcewa), otrzymuje zwrot paczki, którą wysłała do męża przebywającego w więzieniu, bez wyjaśnienia. Postanawia sama pojechać do ukochanego. Trafia do miasta-więzienia rodem z Kafki. Urzędnicy odmawiają jej udzielenia informacji. Ciągle słyszy: „tajemnica państwowa”. Jej droga wiedzie przez kolejne kręgi piekła skorumpowanej na wszystkich poziomach instytucjonalnych i moralnych Rosji – czy jest jeszcze ktoś, komu mogłaby zaufać?

Młynarski. Piosenka finałowa godz. 19.30.

Gatunek: dokumentalny, kraj produkcji: Polska, 2017 czas trwania: 90 min
Reżyseria: Alicja Albrecht

Piosenka to jest taki drobny twór, który może bardzo sprowokować do myślenia, ale niestety nie jest w stanie go zastąpić - mówi Wojciech Młynarski. W ponad 3500 tysiącach piosenek sportretował mu współczesnych, tworząc Kronikę Polski i Polaków. Jego W Polskę idziemy, Niedziela na głównym, Róbmy swoje, czy Jeszcze w zielone gramy wciąż pozostają najtrafniejszymi i najdotkliwszymi obrazami Polski. W tych jego miniaturach wyraźniej odbijał się PRL niż na przykład w trzytomowej powieści – mówi w filmie Janusz Głowacki. Nieznane dotąd archiwalia, fotografie, teledyski, niektóre powstałe specjalnie na potrzeby filmu, przypominają najpiękniejsze jego piosenki.

MŁYNARSKI. PIOSENKA FINAŁOWA - film dokumentalny, to przede wszystkim ostatni bardzo osobisty, szczery wywiad z bohaterem. Film dopełnia ponad 30 wypowiedzi jego najbliższych przyjaciół, między innymi : Janusza Gajosa, Janusza Głowackiego , Jerzego Derfla, Janusza Senta, Włodzimierza Korcza, Ewy Bem, Janusza Stokłosy, Ireny Santor, Michała Bajora, Magdy Zawadzkiej, Krystyny Jandy, Rodziny i tych, którzy z nim tworzyli i dla których tworzył: wybitni kompozytorzy, aktorzy, piosenkarze. Te niezwykle uczciwe, bez cenzury, opowieści o Wojtku zbudowały portret niezwykłego artysty, ale też człowieka z wyraźnym pęknięciem, zmagającego się z ludzkimi słabościami.

Reżyserką i autorką scenariusza jest Alicja Albrecht. Przez lata związana z TVP, zrealizowała kilkadziesiąt autorskich dokumentów nagradzanych na festiwalach, między innymi: Socjalizm lub śmierć, Rosja proroków czyli czas pokuty, I to, że nie opuszczę Cię aż do śmierci, Dziecko z katalogu, Maria.

Z Wojciechem Młynarskim poznała się w latach 90-tych, podczas realizacji filmu również o nim (Jeszcze gram w zielone). Intuicja dokumentalistki podpowiedziała mi, że muszę wrócić do tego geniusza jeszcze raz, i że mam niewiele czasu. Cieszę się, że mi jeszcze raz zaufał – mówi reżyserka.

Zdjęcia do filmu realizował Tadeusz Kieniewicz, wnuk Młynarskiego, za dźwięk odpowiadał Remigiusz Botiuk, zmontował Maciej Szydłowski. Produkcja: BLUESCREEN Sp. z o.o.

Pałac Kultury Zagłębia – Galeria
Wielorakość – wystawa
Gdzie 14 artystów, tam bogactwo technik i barw – tak w skrócie można opisać zbliżającą się wystawę Wielorakość, która od 6 października do 3 listopada w Galerii Sztuki PKZ prezentować będzie malarską twórczość wykładowców Katedry Malarstwa Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie.

Jak inaczej poznawać sztukę, jak nie na podstawie dzieł profesjonalistów. Czternastu wykładowców malarstwa z Akademii im. Jana Długosza w Częstochowie wystawi swoje prace w pałacowej galerii, ukazując różne techniki, inspiracje i autorski ruch pędzlem. Część z nich będziemy mieli okazję spotkać podczas wernisażu. Nazwa „Wielorakość” ma nie tylko podkreślać liczbę artystów i ich różnorodne podejście do malarstwa, ale także mnogość wydarzeń towarzyszących wystawie. W czasie trwania ekspozycji zostaną zorganizowane warsztaty, których uczestnicy – grupy szkolne oraz osoby indywidualne - poznają poszczególne etapy tworzenia obrazu, począwszy od kompozycji, przez mieszanie barw i malowanie, również za pomocą niekonwencjonalnych narzędzi. W trakcie zajęć malarze amatorzy zostaną również oprowadzeni przez kuratora wystawy po „Wielorakości”. Dodatkowo planowane są wykłady o sztuce, które poprowadzi dr Adam Rokowski.
Wśród autorów wystawy, która potrwa do 3 listopada znaleźli się:
prof. Jarosław Kweclich, prof. Marian Jarzemski, prof. Rafał Janusz Głowacki, prof. Włodzimierz Kulej, prof. Włodzimierz Karankiewicz, prof. Magdalena Snarska, prof. Beata Babel-Karankiewicz, dr Dariusz Słota, dr Bartosz Frączek, dr Jakub Jakubowski, mgr Tadeusz Kosela, dr Adam Rokowski, mgr Justyna Warwas oraz mgr Artur Wawrzkiewicz.

od 12 lat
Wideo

Bohaterka Senatorium Miłości tańczy 3

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dabrowagornicza.naszemiasto.pl Nasze Miasto