Derby na remis. Górnik Zabrze 1:1 Polonia Bytom! [67 ZDJĘĆ + BRAMKI!]

ivan
Mikołaj Suchan, Dziennik Zachodni
Zabrzański Górnik zremisował z Polonią Bytom 1:1. Bramki strzelali tylko zawodnicy Górnika - Michał Jonczyk w 25 minucie i w 59, samobójczego gola zaliczył, Mariusz Magiera. Zobacz zdjęcia i gole z derbów!

Gospodarze musieli sobie w sobotę poradzić bez czterech zawodników pauzujących za kartki i kontuzjowanego Grzegorza Bonina. Drużynę bytomską poprowadził od tygodnia pracujący w Polonii Jan Urban, który w przeszłości trzy razy był mistrzem Polski w barwach Górnika. Oba zespoły w poprzedniej kolejce walczyły - z różnym skutkiem - na wyjazdach. Zabrzanie przegrali z Legią 1:2, tracąc dwa gole w końcówce spotkania, a poloniści pokonali Cracovię 1:0.

Zabrzanie od początku byli aktywniejsi w ataku. Gola w brazylijskim stylu mógł zdobyć stoper Mariusz Jop. Jego strzał piętą z kilku metrów obronił bytomski bramkarz. Poloniści - mimo zepchnięcia pod swoje pole karne - odpowiedzieli uderzeniem Davida Kobylika w poprzeczkę z rzutu wolnego.

Efektem przewagi gospodarzy była akcja z 25. minuty - dośrodkowanie Daniela Sikorskiego z końcowej linii boiska wykorzystał 18-letni Michał Jonczyk (ZOBACZ BRAMKĘ JONCZYKA). Po raz pierwszy zagrał w ekstraklasie w podstawowym składzie i zdobył swojego pierwszego gola. Bytomianie nie zerwali się do jakiegoś zdecydowanego natarcia i do przerwy nie zagrozili bramce rywala.

Choć nadużyciem byłoby stwierdzenie, że po przerwie poloniści ruszyli do szturmu, to jednak wypracowali przewagę. Jej efektem było wyrównanie po rzucie rożnym i ogromnym zamieszaniu pod bramką Górnika (ZOBACZ WYRÓWNUJĄCĄ BRAMKĘ!). Chwilę potem mogło być 1:2, gdyby precyzyjnie strzelił z bliska Mateusz Żytko. Gospodarze sprawiali wrażenie zaskoczonych przebiegiem wydarzeń na boisku. Zaatakowali dopiero w ostatnich minutach. Tym razem nieskutecznie i derby Śląska nie przyniosły rozstrzygnięcia.