Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Drugi dzień świąt. Gdzie go spędzić? [LODOWISKA, NARTY, KINA]

MAD
Z jednej strony korzystamy jeszcze z dnia wolnego, z drugiej - nie wypada całkowicie oddać się lenistwu. Szczególnie po świątecznym obżarstwie. Drugi dzień świąt to idealny moment na chociaż odrobinę nieco aktywniejszego wypoczynku. Co robić tego dnia? Sprawdziliśmy za Was.

Większość lodowisk, aquaparków i klubów pozostawała zamknięta w Wigilię i pierwszy dzień świąt. Wyjątkiem jest jednak drugi dzień świąt, kiedy oferta dla aktywnych powraca. Tym samym fani jazdy na łyżwach mogą dzisiaj poszaleć na lodzie, ponieważ większość lodowisk jest otwarta w drugi dzień świat. Podobnie z aquaparkami, które są czynne od samego rana. Jeśli ktoś oczekuje jednak mocniejszych wrażeń może wybrać się na tor kartingowy "Autodrom" lub ściankę wspinaczkową "Poziom 50" do Sosnowca.

Aquaparki:
"Nemo" w Dąbrowie Górniczej:
26 grudnia - 9.00 - 21.00

"Aquadrom" w Rudzie Śląskiej:
26 grudnia - 7.00 - 22.00

Park Wodny Tarnowskie Góry:
26 grudnia - 6.00 - 22.00

Park Wodny "Aquarion" Żory:
26 grudnia - 6.00 - 22.00

Lodowiska
Ślizgawki MOSiR Tychy:
(Ośrodek Wypoczynkowy Paprocany, Park Miejski przy Żyrafie, ul. Brzozowa)
26 grudnia - 8:00 – 13:00, 15:00 – 17:00, 18:30 – 19:30

Lodowisko "TAFLA" w Gliwicach:
26 grudnia - 8.00 - 21.00

Lodowisko Spodek w Katowicach:
26 grudnia
16:30 (wejście niebieskie)
18:00 (wejście żółte)
19:30 (wejście niebieskie)

Inne:
Tor Kartingowy "Autodrom" Sosnowiec:
26 grudnia - 12.00 - 22.00

Ściana wspinaczkowa "Poziom 450" Sosnowiec:
26 grudnia - 10.00 - 22.00

Centrum rozrywki "Gravitacja" Katowice (Punkt 44):
26 grudnia - 10.00 - 23.00

Narty

W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia większość ośrodków narciarskich w Beskidach czynna jest od 8.00 do późnych godzin popołudniowych, a nawet wieczornych. Padający w Boże Narodzenie deszcz ze śniegiem nie wyrządził szkód, które nakazałyby zamknięcie tras. Warunki wciąż są dobre.

W Szczyrkowskim Ośrodku Narciarskim od rana szusowanie trwa na Golgocie, Pośrednim, na trasie nr 2 z Małego Skrzycznego na Halę Skrzyczeńską, czynne są także trasy 7, 8 ,9, 10, 11, 12, 13 i 21 (Ondraszek Skrzyczne - Jaworzyna). Warunki na nich są bardzo dobre i dobre.

W Centralnym Ośrodku Sportu od rana narciarze zjeżdżają ze Skrzycznego trasą 22/23 - FIS Skrzyczne-Grzebień-Kaskada-Jaworzyna. Warunki są dobre, choć trzeba uważać, bo jest mgliście.

Mgła także na Salmopolu, choć na Białym Krzyżu widoczność słaba, to jednak warunki narciarskie bardzo dobre.

Świetne warunki w Korbielowie. Tam kolej Kamienna-Solisko czynna od 8:00 do 20:00. - Miejscami warunki mogą być trudne, więc zalecamy szczególną ostrożność. Na trasach mogą pojawić się kamienie. Zjazd do parkingu Koleją z Hali Szczawiny. Trasa nr 6 przez Buczynkę jest nieczynna - informują w ośrodku.

W Wiśle atrakcyjnie zapowiada się szusowanie w Cieńkowie. Stacja jest czynna od 8.00, ale od 11.00 hitem ma być spotkanie ze św. Mikołaj, z elfami, saniami i reniferami. Na stoku ok. 30-60 cm śniegu.
W Wiśle śmiało można wybrać się także do Nowej Osady, ośrodka Beskid, Klepki, Siglany, Soszów, Stożek, Skolnity, gdzie od 8.00 do 20.00, a nawet 21.00 można cieszyć się ze zjazdów.

W Złotym Groniu w Istebnej w drugi dzień świąt zostały otwarte dodatkowe "łatwe" trasy. - Nowa trasa biegnie od górnej stacji kolei linowej w kierunku wyciągu orczykowego Chichot i wraca z powrotem do dolnej stacji kolei linowej. Można też pozostać na orczyku korzystając ze stacji pośredniej i tam cieszyć się urokami płaskiej i bardzo widokowej trasy - informują w ośrodku. Warunki narciarskie bardzo dobre.

Kina

W czasie świąt na kinowych afiszach pojawiło się kilka premierowych tytułów, tytułów różnorodnych, które zdołają zadowolić każdego widza. W skrócie wzruszą i rozbawią do łez, a także zmuszą do refleksji. Nie zabrakło wśród nich szalonej, francuskiej komedii, jak i wielkiego widowiska science-fiction w gwiazdorskiej obsadzie. Na brak rozrywki nie mogą również narzekać fani prozy Patricka Nessa, czyli do wyboru, do koloru. Oto kinowe premiery ostatnich dni.

Dusigrosz (reż. Fred Cavaye)
Film opowiada historię utalentowanego skrzypka Francoisa Gautier, który od dziecka jest chorobliwie skąpy. Nie ma przyjaciół, kobiety, a w domu korzysta tylko… ze światła ulicznych neonów. Ten życiowy impas zostaje jednak przerwany, kiedy do orkiestry, w której gra, dołącza piękna wiolonczelistka. Jakby tego było mało na horyzoncie pojawia się również 16-letnia Laura, jego rzekoma córka. Jak poradzi sobie w tej sytuacji Francois, który do tej pory swoje serce oddał dla lokaty bankowej? Jedno jest pewne: taka historia w połączeniu z francuskim humorem gwarantuje niepohamowane salwy śmiechu na sali.

Siedem minut po północy (reż. J.A. Bayon)
Wystarczy tylko spojrzeć, kto stanął za kamerą tego filmu, aby pozbyć się złudzeń, co do jego wagi. J. A Bayon może pochwalić się w swoim CV tak wizjonerskimi filmami, jak „Sierociniec” czy „Niemożliwy”. Do swojej filmografii dopisał właśnie ekranizację bestsellerowej powieści Patricka Nessa pt. „Siedem minut po północy”. Opowieść o chłopcu, który w walce z nieuleczalną chorobą ukochanej mamy, wkracza w fantastyczny świat swoich snów, będący jedynym ratunkiem, na pewno złapie za serca. A do tego gwiazdorska obsada: Felicity Jones („Łotr 1”), Sigourney Weaver („Obcy”) i Liam Neeson („Uprowadzona”). To pozycja obowiązkowa w te święta!

Ukryte piękno (reż. David Frankel)
Po „W pogoni za szczęściem” i „Siedmiu duszach” przyszedł czas na kolejny film z Willem Smithem w roli głównej, który sprawi, że nie jeden widz w czasie seansu uroni łzę. Śmierć dziecka sprawia, że Howard, nowojorski specjalista od reklamy popada w depresję. W takiej chwili nie dba o to, czy straci cała resztę, ale martwią się o to jego przyjaciele. W wyjściu z egzystencjalnego dołka może pomóc terapia. Ale nie spowiedź u psychoterapeutów czy szczera rozmowa, a pisanie listów do trzech bytów: czasu, miłości i śmierci… A za kamerą reżyser, który zapewnił Meryl Streep Złotego Globa za rolę w filmie „Diabeł ubiera się u Prady”.

Pasażerowie (reż. Morten Tydlum)
Twórca nominowanej do Oscara „Gry tajemnic” powraca z wielkim widowiskiem science-fiction. „Pasażerowie” to opowieść rozgrywająca się w dalekiej przyszłości. W czasie międzyplanetarnej podróży kosmicznej dwójka pasażerów w skutek tajemniczych okoliczności budzi się z hibernacji o… 90 lat za wcześnie, niż przewidziano w planach. Co w takiej sytuacji zrobią bohaterowie Jennifer Lawrence i Chrisa Pratta? Tego nie możemy zdradzić, jednak możemy zapewnić, że ten film to kolejny krok, dzięki któremu kino sci-fi powraca do łask. Warto zaostrzyć apetyt przed przyszłorocznymi kontynuacjami „Strażników Galaktyki”, „Obcego”, „Łowcy androidów” i „Gwiezdnych Wojen”.

Królowa Śniegu 3: Ogień i Lód (reż. Aleksey Tsitsilin)
Na koniec coś dla najmłodszych, bo oto bohaterowie serii filmów animowanych opartych na baśni Hansa Christiana Andersena powracają już po raz trzeci. Jak twierdzą twórcy i nasz rodzimy dystrybutor to historia przełomowa dla serii, która zabiera do zupełnie nowego wymiaru. Ale co by nie powiedzieć o nowym filmie o przygodach Kai i Gerdy oraz złej Królowej Śniegu, to i tak maluchy będą zadowolone.

Kina – pozostały repertuar:
Oprócz wspomnianych premier w kinach wciąż można oglądać najnowszy film Clinta Eastwooda, czyli „Sully”, ostatni przebój Patryka Vegi „Pitbull – Niebezpieczne kobiety” oraz pierwszy spin-off gwiezdnej sagi, „Łotr 1. Gwiezdne Wojny – historie”. Ten ostatni zanotował w naszym kraju znakomite otwarcie i zgromadził przed ekranami już ponad pół miliona widzów. Nie ma się co dziwić, ponieważ moc jest naprawdę silna w najnowszym Garetha Edwardsa.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dni Lawinowo-Skiturowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto