W środę, 2-go maja obchodzimy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Domy, budynki i ulice ozdobione są biało-czerwonymi flagami. Czekamy na Wasze zdjęcia!

Święto Flagi obchodzimy od 2004 roku. Nieprzypadkowo wybrano datę pomiędzy 1 maja - Świętem Pracy, a 3 maja - Świętem Konstytucji 3 Maja. W PRL-u tego dnia władze znosiły flagi po święcie pierwszomajowym, tak by na 3-go już ich nie było.

Jednocześnie 2 maja jest obchodzony jako Dzień Polonii i Polaków za Granicą.

Jakie flagi wywieszą politycy z regionu? CZYTAJ!

Co wiesz o fladze?
Polska flaga według ustawy o godle, barwach i hymnie RP z 1980 roku jest prostokątnym płatem tkaniny o barwach Rzeczypospolitej Polskiej i proporcji 8:5.

Barwy Rzeczypospolitej Polskiej stanowią składniki flagi państwowej Rzeczypospolitej Polskiej. Ustawa stanowi, że barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony, ułożone w dwóch poziomych, równoległych pasach tej samej szerokości, z których górny jest koloru białego, a dolny koloru czerwonego.

Warto również pamiętać, że znieważanie, niszczenie, uszkadzanie bądź usuwanie flagi jest występkiem zagrożonym grzywna, karą ograniczenia, lub nawet pozbawienia wolności!

Dzisiaj nasze domy, budynki i ulice ozdobione są biało-czerwonymi flagami. Często towarzyszy im flaga naszego miasta oraz Unii Europejskiej. Z pewnością część z Was wywiesza flagi w barwach regionu. Jaka flaga powinna więc powiewać na naszych ulicach? Ciekawi jesteśy Waszej opinii! Czekamy również na Wasze zdjęcia wywieszonych flag na naszemiasto@dz.com.pl!
*TAKIEJ BIJATYKI NIE BYŁO W KATOWICACH OD LAT! ANTYFASZYŚCI KONTRA POLICJA - ZOBACZ ZDJĘCIA i FILMY
*EGZAMIN GIMNAZJALNY 2012 - SPRAWDŹ JAK CI POSZŁO, ZOBACZ ARKUSZE i ODPOWIEDZI. PRZECZYTAJ O PRZECIEKACH

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

targowica (gość)

jestem bardzo "dumny" wtedy gdy namiestnik WSI ze Święta Flagi robi się Dzień Kotylionów a media małpują namiestnika na każdym kroku

Anita (gość)

pierwszy raz nie wywieszałam flagi w tym okresie w uzgodnieniu z rodziną i sąsiadami mam Ją głęboko w sercu, nienawidzę hipokryzji rządzących i tych fatalnych kotylionów na siłę wpiętych w torsy zdradzieckich redaktorzynów przekaziorowych.
Wiem kiedy naszą Polską flagę wywiesić, kiedy ją zabrać na patriotyczną demonstrację, natomiast wywieszanie flagi równocześnie z tymi którzy udają polaków wywołuje u mnie głęboki sprzeciw.

Slonzok (gość)

Popelnilem naturalnie blad w moim wpisie. Mialo byc: Flaga bialo-czerwona nie ma nic wspolnego z ta zloto-niebieska.

Slonzok (gość)

A gdzie Flaga Slaska w kolorach zloto-niebieskich? Flaga bialo-czerwona nie ma nic wspolnego z ta bialo czerwona. Zostala narzucona nie pytajac Slazakow o zdanie.

normalny (gość)

To wstyd ,ze pokazujecie zdjecie z Pyskowic wywieszona flage a obok podrapna sciana domu.
Z tego wynika ,ze wazniejszy jest patriotyzm niz ludzie co tam mieszkaja jak w 3 swiecie.WSTYD !