Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Edukacja ekologiczna

Redakcja
Jak co roku, Klub Gaja z Lasami Państwowymi otworzył stoisko dla dzieci pt. „Od deski do deski”
Jak co roku, Klub Gaja z Lasami Państwowymi otworzył stoisko dla dzieci pt. „Od deski do deski”
Schronienie dla murarki, biedronki i złotooka, bo „Każda podróż może być klimatyczna”

Na wczorajszym pikniku, który odbywał się pod hasłem: „Każda podróż może być klimatyczna”, bawiły się całe rodziny. Klub Gaja we współpracy z Lasami Państwowymi zaprosił najmłodszych na stoisko „Od deski do deski”, gdzie każdy mógł zbudować domek dla owadów zapylających. „Piknik z Klimatem” organizowany jest w ramach projektu „Partnerstwo dla Klimatu”, zapoczątkowanego w 2008 r. jako platforma współpracy, jak też wspierania wydarzeń towarzyszących XIV Konferencji Klimatycznej COP14. W imprezie co roku uczestniczą partnerzy, którzy działają w ramach „Partnerstwa dla Klimatu”. Od wielu lat piknik jest świetną okazją, żeby w ciekawy i przyjemny sposób poszerzyć swoją wiedzę na temat środowiska, a także przyczyniać się do ochrony klimatu. W tym roku mówiono m.in. o transporcie niskoemisyjnym oraz odpowiedzialnym podróżowaniu. Na stoisku Klubu Gaja można było poznać różne gatunki owadów zapylających i zbudować dla nich domki. W zmontowanych domkach umieszczone zostały rurki z trzciny pospolitej, bo właśnie w nich murarki ogrodowe składają jajeczka. Dla złotooków znalazła się wyściółka ze słomy i liści, a dla biedronek szyszki, w których chętnie szukają schronienia. Dzieciaki tworzyły także kolorowe dzikie pszczoły. (ET)

Fundusz dla regionu
PEC Tychy bogatszy o 9 milionów złotych!

Została podpisana kolejna umowa między Funduszem a Przedsiębiorstwem Energetyki Cieplnej w Tychach. Do prawie 12 milionów otrzymanych kilka dni temu WFOŚiGW „dorzuca” kolejną znaczącą kwotę. Tym razem, pieniądze będą przeznaczone na likwidację kotłowni Wilkowyje. Wartość dofinansowania to ponad 9 milionów złotych, a koszt całego przedsięwzięcia to prawie 14 milionów zł. Program Operacyjny Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (POIiŚ 2014-2020) to krajowy program wspierający gospodarkę niskoemisyjną, ochronę środowiska, przeciwdziałanie zmianom klimatycznym, transport i bezpieczeństwo energetyczne. Fundusze unijne z POIiŚ są też na ochronę zdrowia i dziedzictwa kulturowego. (T)

Ekologia w szkole
Uczniowie z Żernicy budują swój ogródek

W Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy powstanie mini- ogród botaniczny. Będzie on podzielony na sześć części: ogródek wiejski przy atrium, trzy miniarboreta, ogród japoński przy placu zabaw i ogród górski - także przy placu zabaw. Na obszarze około 0,06 ha posadzonych zostanie ok. 168 sztuk roślin różnych gatunków. Mały ogród zagospodarują uczniowie wraz z nauczycielami przyrody. Podczas zajęć pozalekcyjnych będą zajmować się także jego pielęgnacją. Projekt „Zielono żyj - miniogród botaniczny przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Żernicy”, na każdym swoim etapie będzie kładł nacisk na edukację ekologiczną uczniów, wspomaganie ich w procesie zdobywania nowych umiejętności i praktycznej wiedzy o środowisku. Ogród powstanie do końca czerwca przyszłego roku. Dotacja z Funduszu wyniosła 1 894,24 zł. (MG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto