Gimnazjaliści ze Śląska! Łączcie się! Oto kilka dni tak ważnych dla Was. Czy jesteście godni wyzwania? 300 tys. uczniów z 70 proc. szkół gimnazjalnych z całego kraju pisało swój pierwszy ważny test. Pytania można znaleźć na naszym portalu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Egzamin gimnazjalny zakończony - zobacz odpowiedzi, arkusze i pytania: Czy wybór przyszłej szkoły jest trudny, jak obywatel może wpłynąć na władze gminy i interpretacja fragmentu "Władcy Pierścieni” Tolkiena.


Gimnazjaliści musieli zająć się m.in. fragmentami: Pisma Świętego (dotyczącym Króla Salomona), "Krzyżaków” Sienkiewicza, a także "Władcy Pierścieni” Tolkiena. Musieli też analizować rozkaz gen. Leopolda Okulickiego do żołnierzy Armii Krajowej.

Łącznie egzamin składał się z około 20 pytań zamkniętych i 10 poleceń otwartych. Te ostatnie polegały między innymi na streszczeniu niektórych z zaprezentowanych fragmentów.

Przed uczniami jeszcze dwa dni egzaminów. Według większości zapytanych etap matematyczno-przyrodniczy sprawi najwięcej problemów.


Komentarze (25)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

olo (gość)

odpowiedzi. http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101207/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2011/702445668
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101207/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2011/464926873
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101207/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2011/231483201
http://www.to.com.pl/apps/pbcs.dll/article?AID=/20101207/EGZAMIN_GIMNAZJALNY_2011/871155824

ann (gość)

;-). o kurde xD gdybym ja taki miała... nie licząc ostatniego zadania czyli 50-15=35 mam 33/35 ;D wow! niesamowicie łatwy.

mNOIKA!!! (gość)

Monika. NIE MOGE POPROSTU..ŚMIAC SIĘ Z TRAGEDI NARODOWEJ..!! NAPRAWDE SĄ LUDZIE I TABORETY!!!ZAL MI MEGA WAS!!!A W OGÓLE PO CO TU SIĘ UDZIELACIE JAK TU CHODZI O TESTY GIMNAZJALNE A NIE O JAKIEŚ MATURY I WGL!!!

Bin Laden (gość)

Al Kaida. Ja tu myślę, jak nad światem zapanować i przeżyć zamach samobójczy, a wy mi o prezydentach, golfach, audi i testach piszecie. Niech allah was w piekle wpie*doli.

Barak (gość)

Obama. Ja tu myślę, co powiedzieć Polsce, że nie byłem o pogrzebie a wy mi tu o egzaminach, maturach, testach, magisterkach, doktoratach, rycerzach, prezydentach i golfie!

wykop-kurwa! (gość)

naj naj naj naj naj naj najbardziej. ja tu myślę jak obronić się przed urokiem pierścienia i nazgulami u mnie w pokoju a wy mi o testach, maturach, magisterkach, doktoratach, rycerzach i innych prezydentach, że o golfie nie wspomnę

hdfh (gość)

lol. Ja tu test kompetencyjny pisałam a wy tu piszecie o jakichś testach gimnazjalnych, maturach, magistrach, pracach doktorackich , pasowaniach na rycerza i objeciach stanowiska prezydenta!

sTisii8492 (gość)

żal ludzie. co wy nam tu piszecie o maturach i obronach pracy magisterskiej.?! chyba wy też kiedyś pisaliscie test gimazjalny i to przeżywaliscie , a teraz udajecie takich cwaniaczków że niby wy macie taki poważny problem a tu ppiszą o takim nieistotnym egzaminie.
żal, żal, żal

tid (gość)

żałośni. dobrze, co za ludzie.
to skro tak przeżywacie te matury, obrony pracy i inne to po co tu wchodzicie?
" o booże, ja mamm mature, a tu piszą o jakiś głupich egzaminach" . to co może mają wam opublikować akrusze maturalne ? chyba każdy przeżywa swój egzamin, i wy też kiedyś byliście w gimnazjum i ciekawe czy ten test ne był dla was najważniejszy.

Tomekkkk (gość)

3 GM. Dla kazego jest wazne to co sie pisze obecnie.
Dla nie ktorych test gimnazjalny jest najwazniejszy dla innych doktorat czy co innego.
Chore jest ze co niektorzy pisza to ze testy na koniec 3 gim sa głupie ze maja sprawy wazniejsze.Owszem sa napewno tylko niech sobie przypomna jak oni byli w gimnazjum i pisali egzamin dla nich to było najwazniejsze. To niech nie pisza ze to takie czy owakie, bo kazdy rowno sie denerwuje i stresuje.Dla kazego kazdy egzamin jest wazny bo chodzi tu o wybor przyszłej szkoły.

siersciuszynka (gość)

naj naj bardziej. ja tu myślę jak na golfa pójść a wy mi o testach, maturach, magisterkach, doktoratach, rycerzach i innych prezydentach :-)