Elektrownia Chorzów obecna jest na górnośląskim rynku energii od ponad 110 lat. Początkowo (od 1898 r.) wyłącznie jako producent energii elektrycznej, następnie jako spółka dystrybucji i przesyłu, a także (od połowy lat sześćdziesiątych XX. wieku) producent i dystrybutor ciepła.

Od kilku lat, w efekcie prowadzonej restrukturyzacji, Elektrownia Chorzów SA zmienia profil swej działalności. Z firmy wytwórczej zmierza w kierunku grupy kapitałowej nastawionej na kompleksową realizację usług i dostaw w sferze szeroko rozumianej infrastruktury technicznej, obejmującej dostawy energii elektrycznej, ciepła, przesył wody i ścieków, działalność w zakresie budowy sieci elektrycznych oraz dróg i nawierzchni drogowych.

W grupie kapitałowej Elektrowni Chorzów SA działają obecnie takie podmioty, jak:
• Elektrownia Chorzów SA w Chorzowie.
•Wojewódzkie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych w Katowicach.
•Zakład Wykonawstwa Sieci Elektrycznych "Białystok" w Białymstoku.

W ramach rozwoju i dywersyfikacji działalności Elektrowni Chorzów S.A., w najbliższym czasie przewiduje się kolejne akwizycje co sprawi, iż oferta stanie się jeszcze bardziej różnorodna i obejmie niemal wszystkie segmenty infrastruktury, w tym także: usługi remontowe, budowlane, transportowe oraz działalność w obszarze rynku paliwowego (np. tworzenie mieszanin paliwowych na bazie węgla kamiennego na specjalne zamówienie klientów).

U podstaw idei kompleksowego podejścia do wszystkich elementów infrastruktury technicznej leży przekonanie iż klient (odbiorca) płacąc za otrzymane usługi, wymaga szybkiego i kompleksowego rozwiązywania mogących pojawić się problemów. Tworzymy dla Państwa strukturę, która takie możliwości zagwarantuje.

Zapraszamy do współpracy.


Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!