Emerytura matczyna - skorzysta 65 tys. osób. Jakie warunki trzeba spełnić? [Mama 4 Plus]

Jadwiga Jenczelewska

Już od marca br. wypłacane będą nowe świadczenia w ramach rządowego projektu „Mama 4 Plus”. Czytaj więcej o tym projekcie - kliknij w "zobacz galerię".

Wideo

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

04.03.2019, 13:37

PanCzepialski

Uważasz, że matki, które były przy dzieciach w domu nie pracowały ? Przy 4 dzieci to praca na 2 etaty. Żeby matka dziecka poniżej 3-4 roku życia mogła pracować w jakimś zakładzie pracy musi albo płacić za nianię - co często jest całkowicie nieopłacalne przy zarobkach wielu kobiet, albo dostać miejsce dla dziecka w żłobku lub przedszkolu - co nie zawsze jest możliwe. Zanim coś napiszesz pomyśl trochę, to nie boli. Myślenie ma przyszłość.

02.03.2019, 10:05

teesiu nie zapluj się. Jakoś dziwnym trafem jest wiele matek, które urodziły taką czwórkę i normalnie były w stanie w swoim życiu przepracować zawodowo wiele lat. Tutaj mówimy o DAWANIU pieniędzy tym, które nigdy nie kiwneły palcem aby zapewnić dzieciom środki do życia. Ta która przepracowała 30 lat może mieć tyle samo co ta której nie chciało się ruszyć 4 liter z domu przez całe życie. Gdzie jest ta sprawiedliwość? Jeśli tego nie widzisz, to znaczy że jesteś mocno ograniczony.

27.02.2019, 14:43

Do "irena"

Urodź i wychowaj 4 dzieci to odechce ci się pisać tak płytkich umysłowo komentarzy. Widać, że nie jesteś matką. Jaka jest wina matki w tym, że jej dziecko np. trafi do więzienia ? Ty czytasz to co piszesz ?? Z powodu jakiegoś procenta patologicznych matek tym pozostałym normalnym się nie należy ? Puknij się w ten pusty baniak. Więcej ci nie piszę, bo resztka mózgu ci wyparuje od nadmiaru informacji do przyswojenia. Idź i głosuj na swoich filozofów "niedasizmu" i wiecznego zaciskania pasa (nie swojego) czyli PO. Wiesz, że deficyt budżetowy jest 4x niższy niż w 2015 roku i teraz wynosi 10 mld zł ? Chociaż deficyt to może za trudne słowo dla ciebie...

26.02.2019, 22:54

A jak zweryfikować czy te dzieci dobrze wychowane ? Czy nie są w więzieniach na naszym utrzymaniu ? Czy może wzorem matki nigdy się pracą nie skalały . Urodzić to nie wszystko . Lepiej jedno czy dwoje ale dopilnowane i wykształcone . Pis rozdaje na lewo i prawo nie swoje pieniądze. Byle wygrać wybory i nie odstąpić od koryta . Emerytura należy się za PRACĘ , tak ustali twórca emerytur Bismarck , i tak powinno być . Emerytura za pracę a nie za prokreację .

25.02.2019, 11:08

Najbardziej pro-społeczna władza od 1918 r..

24.02.2019, 12:26

To matkom,które pracując urodziły i wychowały przynajmniej dwoje dzieci, przyznać dodatek "za szkodliwe" do emerytur wypracowanych!

24.02.2019, 11:02

Niech dodają do emerytur kobietom tak jak jest w Niemczech za każde urodzone dziecko np po 100 zł a nie rozdawać naszych pieniędzy z podatków lekką ręką żeby się PIS nie przejechał na swoich idiotycznych pomysłach i przegra wybory, bo większa liczba ludzi ma dosyć rozdawania nie tym komu się nie należy z podatków pracujących obywateli.

24.02.2019, 10:30

A jak się ma troje dzieci i pracę trzeba było z wychowaniem pogodzic żeby było za co żyć to tego rząd nie widzi porażka

24.02.2019, 00:16

@Kaczor. TO MY NIEROBY KACZORZE SZCZODRY 😁

24.02.2019, 00:12

KACZOR - komu, komu bo idę do domu !

23.02.2019, 23:38

@Zenit. Mam pełny wór i tylko obracam dupy na imprezach... Zero baby ,chłopa,psa,chomika w domu....nie muszę kupować krowy(takiej jak twoja stara) żeby napić sie mleka. I mam 38 lat i wiesz dobrze mi z tym.

23.02.2019, 22:50

Do Xyz ;) Z tej zazdrosci sa dwie mozliwosci albo mosz gwiazdor pusty wor albo jako ona jestes straszny pasztet.

23.02.2019, 22:38

@supersam. Jak była nierobem i tylko rozkładała nogi....to sory .....szczaw i mirabelki.

23.02.2019, 22:17

No rzeczywiscie zazdroscic 65 letniej kobiecie matce czworki dzieci 1000 zl zamiast emerytury to trzeba kretynem .

23.02.2019, 22:15

Odebrać emerytury tym osobom które dzieci wyjechały za granice pracować. A "pińcet plus"to ma być kredyt....jak dzieci wyjadą za granicę to rodzice oddają pieniądze. To ich wybór,biorą pieniadze to ich dzieciak ma zostać w kraju i bulić 1300 ZUS.

23.02.2019, 21:48

Do Gosc ;) Walnij sie w lep.

23.02.2019, 21:28

Niewiarygodne i niesprawiedliwel!!! Kobiety zapieprzajace cale zycie czesto za najnizsza krajowa ( ktore - rzecz jasna- rowniez wychowywaly dzieci) maja dostac tyle co kobiety ktore urodzily 4 dzieci i nigdy nie pracowaly... Jak bedzie ustalany fakt, ze kobietabta czworke dzieci faktycznie wychowala ?? Drodzy wyborcy, prosze, obudzcie sie wreszcie...

23.02.2019, 21:20

W jaki sposób będą weryfikowane oświadczenia kobiet ktore obecnie mają 60 lat, ale np ok 30 lat temu dzieci zostaly im odebrane i panie nie zajmowaly sie ich wychowaniem??

23.02.2019, 20:57

Teraz miec rodzenstwo to fuj.Patologia

23.02.2019, 20:13

Najbardziej zazdroszcze kobiecie ktora ma 65 lat i urodzila czworke dzieci.Jak ja jej zazdroszcze tych 980 zl jak zazdroszcze zazdroszcze zazdroszcze.

23.02.2019, 19:13

Przebijam ! - należy się także kobiecie, która jest nawet od pół godziny w ciąży !

23.02.2019, 18:00

Najwieksze gowno przeciwko swoim to Polski internet .Swieta prawda.

23.02.2019, 16:22

A jeszcze jedno...rodzicom tych,którzy wyjechali za granice powinno sie odebrać emerytury,a ci ktorzy beda chcieli wrocić jak im sie muslimy zaczną dobierać do dupy nie mają prawa wjazdu. 500 plus ok. ale pod odpowiednimi warunkami,jeden dla mnie najważniejszy...rodzice dziecka,którzy pobierali na nie pińcet plus,a dziecko wyjechało za granice pracować obowiazani sa do zwrotu pobranego świadczenia wraz z odsetkami.

23.02.2019, 16:17

Już sie pierd...we łbie temu karłowi. Tam gdzie silne państwo tam słaby obywatel. Kto tego nie rozumie to bolszewik.

23.02.2019, 12:48

Czyli mamą które wychował dzieci i zapiepszały w pracy dajcie nagrodę Nobla bo te kobiety dały radę pogodzić to wszystko , rozdajecie kasę dla pierdzących w stołek gdzie często dzieci są tylko żeby kasy było więcej. Jedna wielka masakra