Energetyk ROW Rybnik wygrał z Ruchem. Awans musi być nasz!

Barbara Kubica
Energetyk ROW Rybnik pokonał wczoraj Ruch Zdzieszowice w zaległym meczu II ligi. Dzięki tej wygranej od awansu do I ligi rybniczan dzieli już tylko jeden krok. Awans świętować możemy już w niedzielę. Wystarczy, że Bytovia lub Chojniczanka stracą punkty w swoich spotkaniach.

We wczorajszym starciu z Ruchem Zdzieszowice Energetyk ROW Rybnik przeważał od początku. Piłkarze Ryszarda Wieczorka podeszli do tego starcia niezwykle zmotywowani i nie pozwalali rywalom na wiele. Na pierwszą bramkę trzeba było jednak poczekać aż do 36 minuty. Wówczas to na listę strzelców wpisał się Błażej Radler.
Niespełna dwie minuty później Energetyk ROW Rybnik prowadził już 2:0. Obrońców gospodarzy ośmieszył Kamil Kostecki, który popisał się solową akcją i pięknie wyłożył piłkę Głądkowskiemu.
Po zmianie stron gospodarze z Ruchu chcieli szybko zdobyć bramkę kontaktową. Kilka razy strzelali wprawdzie na bramkę ROW-u, ale nie udało im się zaliczyć celnego trafienia. Swoją dominację na boisku piłkarze Energetyka ROW przypieczętowali w 72 minucie. Wtedy to na listę strzelców wpisał się kapitan ROW Kamil Kostecki i to Energetyk pokonał Ruch Zdzieszowice 0:3.