Turniej WTA w Katowicach [ZDJĘCIA]. Porażka debla Domachowska-Rosolska

Marta Domachowska i Alicja Rosolska odpadły w półfinale debla w turnieju WTA Tour - BNP Paribas Katowice Open (pula nagród 235 tys. dol.) rozgrywanym w Spodku. Polskie tenisistki przegrały w sobotę z Rumunką Ralucą Olaru i Rosjanką Walerią Sołowiewą 2:6, 2:6.

1/19
Arkadiusz Gola

Turniej WTA w Katowicach

Spotkanie trwało 59 minut. W drugim secie polski duet przegrywał już 0:5, zanim zdobył dwa gemy. Przy stanie 2:5 nie zdołał jednak obronić piłki meczowej.

W sobotnim planie gier znajdują się jeszcze obydwa pojedynki półfinałowe w singlu. W pierwszym z nich, o godzinie 17.00, spotkają się Niemka Annika Beck i Włoszka Roberta Vinci, rozstawiona z numerem drugim.

Natomiast o godz. 19.00, na kort w katowickim Spodku wyjdą turniejowa "jedynka" - Czeszka Petra Kvitova oraz Rumunka Alexandra Cadantu.