GKS Katowice - Miedź Legnica 0:2 [ZDJĘCIA, WIDEO]. Koniec zwycięskiej passy GieKSy

Piotr Szymański / Foto: Arkadiusz Ławrywianiec
Do dzisiejszego pojedynku przy Bukowej, oba zespoły podchodziły z trwającymi passami. GKS wygrał trzy ostatnie mecze, a Miedź w dwóch poprzednich nie zaznała smaku zwycięstwa. Dodatkowo legniczanie przegrali dwa ostatnie pojedynki na wyjazdach. Teraz po tych seriach nie ma już śladu.

Któremu klubowi z województwa śląskiego kibicujesz? [PLEBISCYT]

Na przedmeczowej rozgrzewce kontuzji doznał Mateusz Kamiński, przez co z pewnością ciśnienie podniosło się Rafałowi Górakowi. Szkoleniowiec GieKSy w meczowej kadrze nie miał innego zdrowego środkowego obrońcy, stąd decyzja o wstawieniu na stopera Damiana Kaciczaka. Były gracz Ruchu Radzionków wypadł bardzo dobrze. Łatał dziury w defensywie po Adrianie Napierale i do jego postawy żadnych zastrzeżeń mieć nie można.

Górak po porażce: Nie jest nam łatwo FILM Z KONFERENCJI PRASOWEJ

Spotkanie z animuszem rozpoczęli gospodarze. Mimo niskiej frekwencji (ok. 1000 osób) i braku tradycyjnego zorganizowanego dopingu, katowiczanie szybko odnaleźli właściwy rytm. GieKSa imponowała kreatywnością w środkowej strefie i szybkością przeprowadzanych akcji. Wyborne okazje w pierwszych kilkunastu minutach zmarnowali: wspominany „Kaczka”, Przemysław Pitry i Arkadiusz Kowalczyk. Uderzenia dwóch ostatnich zawodników w dobrym stylu odbijał Aleksander Ptak.

Koniec GKS-u Katowice? Piłkarze będą trenować w domu

W 21. minucie GKS ostatni raz groźnie zaatakował przed stratą gola. Na lewej stronie piłkę otrzymał Krzysztof Wołkowicz, wbiegł w pole karne i płasko uderzył. Futbolówka po rykoszecie od jednego z defensorów Miedzi, wylądowała tylko na bocznej siatce.

Niemal cały okres przygotowawczy z GieKSą spędził Wojciech Łobodziński. Fuzja katowickiego klubu z Polonią Warszawa nie doszła do skutku, a popularny „Łobo” zadeklarował, że mógłby zostać w GKS-ie, gdyby zespół planował walkę o Ekstraklasę. Ostatecznie z powodu zakazu transferowego, zawodnik podpisał kontrakt, ale z Miedzią. To właśnie Łobodziński wykorzystał zamieszanie w polu karnym miejscowych w 27. minucie i płaskim uderzeniem pokonał młodego Macieja Wierzbickiego.

Piłkarze GKS-u Katowice protestowali [ZDJĘCIA]. "Oddajcie GieKSę miastu!" - na koszulkach

Dziesięć minut później mogło być już po meczu. Zbigniew Zakrzewski otrzymał idealną piłkę na 8. metrze, z powodu złego ustawienia katowiczan, miał mnóstwo czasu na zapytanie bramkarza, z którego rogu chce wyjąć piłkę. „Zaki” jednak myślał za długo, Wierzbicki skrócił kąt i uratował swój zespół w beznadziejnej sytuacji.