GKS Tychy - Miedź Legnica - wynik

mr, PW
Polskapresse
Legnicka Miedź 6 sierpnia grała na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Do przerwy legniczanie prowadzili 1:0 po bramce Zakrzewskiego w 25 minucie. Asystę przy bramce zapisał na swoje konto Nowacki.

Po zmianie stron, w 75 minucie wyrównał Masternak. Decydująca bramka padła jednak w 78 minucie. Na listę strzelców wpisał się Grzegorzewski.

Legniczanie kończyli mecz w dziesięciu. Drugą żółtą, w efekcie czerwoną kartkę zobaczył Kamil Hempel.

Wynik końcowy:

GKS Tychy 1 : 2 Miedź Legnica

Cwaniaki z Miedzianki
Wygrał zespół nie lepszy, a cwańszy. Miedź potrafiła dłużej przetrzymać piłkę, wybić nas z rytmu. Jednak z przebiegu gry nie zasłużyliśmy na porażkę - mówi trener GKS-u Tychy Piotr Mandrysz. Jego zespół nie sprostał w Jaworznie Miedzi Legnica w 3. kolejce II ligi. Pod-opieczni Bogusława Baniaka wygrali 2:1.

Bardzo mocno się przyłożyliśmy do tego meczu, to jedna z ważniejszych bitew w całej batalii o awans - mówi szkoleniowiec Miedzianki. - Może kibice nie byli zadowoleni, bo był to mecz taktyki. Przyjechaliśmy tam przynajmniej zremisować, zwycięstwo cieszy mnie niezmiernie. Mam pretensje do sędziów. W obu drużynach są gracze z ekstraklasową przeszłością. Na takim poziomie arbiter musi czuć piłkę, a w meczu było więcej gwizdków i wariacji niż gry. Szkoda, bo oba zespoły wiele potrafią - dodaje.

Od kilku tygodni z Miedzią trenuje Wojciech Łobodziński, który ostatnio występował w Wiśle Kraków. Piłkarz sam poprosił trenera Baniaka o wspólne treningi. Jednak wcale nie oznacza to, że zasili szeregi legniczan. Obecnie szuka zagranicznego pracodawcy, ale kto wie, jeśli taki się nie zgłosi, może "Łobo" zdecyduje się występować w II lidze.

GKS Tychy - Miedź Legnica 1:2 (0:1)

Bramki: Masternak 75 - Zakrzewski 25, Grzegorzewski 77.
Sędziował: Paweł Płoskonka (Tarnów).
Widzów: 400.

GKS: Struski - Odrobiński, Kopczyk, MasternakI, Lesik - Małkowski (73. Furczyk), BabiarzI, Kupczak, Bizacki- Sobczak (46. Folc), Szczęsny.
Miedź: Bledzewski - Zasada, Gawlik, Woźniczka, HempelIII- Grzego-rzewski, Nowacki (90. Kajca), FeciuchI, Madejski (57. GaruchI), Zieliński (90. Piotrowski) - ZakrzewskiI(69. Orłowski).