Historyczne zwycięstwo piłkarek KKS Zabrze. Ograły faworyzowany ROW Rybnik! [ZDJĘCIA]

Arkadiusz Nauka
Piłkarki KKS-u najbliższe spotkanie przed własną publicznością rozegrają 12 maja o godzinie 15:00. Wówczas do Zabrza zawita drużyna TS Mitech Żywiec KKS Zabrze
Piłkarki KKS Zabrze pokonały w meczy 19.kolejki II ligi kobiet faworyzowany ROW Rybnik 1:0. Po serii 29 zwycięstw z rzędu TS ROW Rybnik przegrał pierwszy mecz w historii klubu! Natomiast zabrzanki awansowały na drugie miejsce w tabeli

W niedzielę, 29 kwietnia zabrzanki podejmowały na obiekcie Sparty Zabrze wicelidera II ligi kobiet - TS ROW Rybnik. Przyjezdne mimo zaległych trzech meczów zajmowały drugą pozycję w tabeli. Spotkanie w rundzie jesiennej zakończyło się wysokim zwycięstwem zawodniczek ROW-u, dlatego również w tym spotkaniu stawiane były w roli faworyta. Nie zapominajmy jednak, że pięknem piłki nożnej jest jej nieprzewidywalność.
Spotkanie miało dramatyczny przebieg. Zabrzanki już w 50 sekundzie meczu mogły wyjść na prowadzenie, jednak futbolówka po pierwszej interwencji bramkarki drużyny przyjezdnej została wybita w pole karne, po ponownej dobitce Lidi Florian odbiła się od słupka. Podobnie jak w ubiegłym meczu zabrzanki stwarzały zagrożenie z rzutów rożnych, jednak brakowała zamknięcia akcji, by cieszyć się z upragnionej bramki. W drugich 45 minutach zarówno gospodynie jak i przyjezdne stwarzały sobie dogodne sytuacje. W 51 minucie strzał z lewego skrzydła oddała Angelika Czmok, po którym piłka uderzyła w boczną siatkę. W 68 minucie groźny strzał z rzutu wolnego oddała zawodniczka przyjezdnych, zimną krew w tej sytuacji zachowała Klaudia Ledwoń broniąc trudne uderzenie. W 80 minucie meczu, spornej sytuacji w polu karnym rybniczanek nie odgwizdała sędzia główna, nie przerywając gry. Od 80 minuty zabrzanki pełne animuszu ruszyły do ataku po upragnione 3 punkty! Na przestrzeni ostatnich 10 minut gospodynie wykreowały kilka stuprocentowych sytuacji, aczkolwiek brakowało precyzji, by pokonać bramkarkę ROW-u. W 90 minucie spotkania bramkę na wagę trzech punktów zdobyła Barbara Iwańska. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie.Obecnie zabrzanki zajmują druga miejsce w tabeli II ligi gr.śląskiej jednakże zespół Bielska i Rowu maja mniej rozegranych spotkań.Jak zapowiadają dziewczyny, do końca rozgrywek wiele sie może jeszcze wydarzyć. Na pewno czeka nas pasjonująca walka o awans do I ligi.
Piłkarki KKS-u najbliższe spotkanie przed własną publicznością rozegrają 12 maja o godzinie 15:00. Wówczas do Zabrza zawita drużyna TS Mitech Żywiec.