Izba Gospodarcza Sprzedawców Polskiego Węgla przejęła się niską emisją. I co zrobiła?

Ponad miesiąc prowadzona była w śląskich szkołach akcja "Paląc śmieci, trujesz dzieci". Wymyślili ją nie ekolodzy, ale ludzie związani z górnictwem.

I czas najwyższy, bo całą tablicę Mendelejewa emitują do atmosfery nie tylko stare kalosze i plastikowe butelki spalane w domowych piecach, lecz także podłej jakości węgiel. W sytuacji, gdy oddychamy najgorszym powietrzem w Europie, każda akcja edukacyjna jest godna pochwały, choć może bez "odkryć" typu: "W większości przypadków dzieci są znakomicie przygotowane do segregacji odpadów, jednak czasem, wbrew pozorom wcale nie w najbiedniejszych domach, do domowych palenisk trafiają nawet części lodówek i inne śmieci".

Na śmieci całej odpowiedzialności zrzucić się nie da. I nie wystarczą deklaracje, że "Przy okazji prowadzenia akcji nauczyliśmy się, jak korzystać ze środków na edukację ekologiczną" lub "My chcemy tę edukację zacząć od podstaw. Nasza kampania spotkała się z dużym odzewem i jesteśmy bardzo ukontentowani jej efektami". "Od podstaw" to już ekolodzy zaczęli, "na cały kraj" też. Może więc pomysł na węgiel? Ekologiczny!

  • Dziennik Zachodni
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane