Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn 0:3

Leszek Jaźwiecki
Kryzys siatkarzy Jastrzębskiego Węgla trwa. Potwierdziło to spotkanie z ZAKSĄ Kędzierzyn, z którą do tej pory wicemistrzom Polski grało się dobrze. Tym razem jednak było inaczej.

Porażka 0:3 sprawiła, że podopieczni Lorenzo Bernardiniego mają coraz mniejszą szansę na zajęcie miejsca w szóstce, która będzie walczyć o medale.

- Nie udało się nam wygrać, ale nie tracimy nadziei na osiągnięcie celu - stwierdził po meczu Grzegorz Ł omacz, kapitan gospodarzy. - Za dużo popełniliśmy błędów, ciągle musimy nad nimi pracować - dodał po chwili.

Błędy wytknął swoim zawodnikom także trener Bernardini.

- Grając z takim rywalem trudno myśleć o zwycięstwie, jeśli popełnia się 15 błędów w ataku, a prawie tyle samo naszych ataków zostało zablokowanych - wyliczył włoski szkoleniowiec. - Tak na dobrą sprawę zaczęliśmy grać dopiero w trzecim secie, ale wtedy było już za późno, aby odwrócić losy tego spotkania.

W tym trzecim secie początkowo prowadzili znacznie lepiej dysponowani siatkarze z Kę-dzierzyna, ale po krótkiej roz-mowie ze swoim szkoleniowcem, jastrzębianie odrobili straty, a nawet wyszli na prowadzenie (7:6). Po drugiej przerwie technicznej wszystko jednak wróciło do normy . Kolejny zryw gospodarzy ponownie pozwolił im na zniwelowanie przewagi (20:20). Obie drużyny miały po kilka szans na przechylenie szali zwycięstwa na swoją stro-nę, ostatecznie udało to się drużynie z Kędzierzyna przy małej "pomocy" sędziego.

Jastrzębianie we własnej hali byli cieniem tej drużyny, która pokonała w pierwszej rundzie w Kędzierzynie ZAKSĘ 3:1. Popełniali nie tylko błędy, mieli także problem ze skończeniem ataku. Momentami byli zupełnie bezradni, zwłaszcza w drugim secie, co wykorzystali bezlitośnie siatkarze ZAKSY.

14. kolejka PlusLigi siatkarzy

Jastrzębski Węgiel - ZAKSA Kędzierzyn 0:3 (21:25, 18:25, 28:30) JW Łomacz, Divis, Hardy, Gawryszewski, Nowik, Gasparini, Rusek (libero) oraz Pawliński, Pająk, Polański, Wika

POZOSTAŁE WYNIKI: Fart Kielce - Resovia 1:3 (16:25, 16:25, 30:28, 18:25), Pamapol Wieluń - AZS Olsztyn 2:3 (25:20, 20:25, 25:20, 23:25, 13:15), Politechnika Warszawska - Delecta Bydgoszcz 3:0 (25:21, 25:22, 25:21),

1. Skra Bełchatów 12 31 34:9
2. AZS Częstochowa 14 31 35:18
3. Asseco Resovia 13 28 34:19
4. ZAKSA Kędzierzyn 13 23 32:24
5. Politechnika Warsz. 13 23 29:24
6. Delecta Bydgoszcz 14 20 25:28
7. Fart Kielce 14 16 20:31
8. Jastrzębski Węgiel 14 14 21:32