Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Kampania ekologiczna

Redakcja
Feniks kanaryjski z gliwickiej Palmiarni - piękny i egzotyczny może wygrać, jeśli zagłosujesz!
Feniks kanaryjski z gliwickiej Palmiarni - piękny i egzotyczny może wygrać, jeśli zagłosujesz!
W finale konkursu na Drzewo Roku 2017 jest aż 8 dębów i tylko jeden feniks. Ale on jest nasz!

Można już oddać głos w ogólnopolskim plebiscycie Klubu Gaja - Drzewo Roku 2017! W finałowej szesnastce drzew, które rywalizują o zaszczytny tytuł, znalazło się 8 dębów, 2 lipy, platan, topola, kasztany jadalne, grusza, dąb spleciony z sosną i tylko jedna egzotyczna palma. To nasz śląski feniks kanaryjski z Palmiarni w Gliwicach. Drzewa-finaliści zostali wyłonieni przez jury złożone ze specjalistów różnych dziedzin oraz miłośników drzew zarazem, spośród blisko 100 zgłoszeń, które napłynęły do Klubu Gaja z całej Polski. Zwycięzca plebiscytu będzie reprezentował nasz kraj w Europejskim Konkursie Drzewo Roku 2018! Może któryś z tegorocznych finalistów powtórzy sukces dębu Józef i tak jak w tym roku na europejskim podium stanie polskie drzewo? Aby tak się stało, trzeba na krajowym etapie wybrać to najwspanialsze! A czego może brakować naszemu feniksowi? Jest piękny, egzotyczny i kochany. Jak mówi Jolanta Migdał, koordynatorka projektu „Kolejne edycje Drzewa Roku potwierdzają, że Polacy kochają drzewa, starają się je chronić i otaczać opieką”. To w tegorocznej, siódmej już edycji konkursu pokochajmy jeszcze bardziej feniksa i na niego głosujmy! Wszystko zależy od nas, czyli internautów. Pamiętajcie! Głosować można przez cały czerwiec
na www.drzeworoku.pl. (ET)

Adopcja rzeki w praktyce
Dzieci z Tychów mają nagrodę za wyobraźnię

W konkursie „Zaadoptuj rzekę”, w kategorii za najciekawsze przeprowadzenie działań, nagrodę otrzymało Przedszkole nr 8 „Zielony Ogród” z Oddziałami Integracyjnymi w Tychach, za przeprowadzenie szeregu ciekawych i różnorodnych zajęć, konkursów rodzinnych i akcji edukacyjnych.

Fundusz dla regionu
Mniej azbestu, więcej zdrowia w Toszku

Dzięki pieniądzom z NFOŚiGW, Funduszu wojewódzkiego oraz środkom własnym (każdy dołożył po 4.600 zł) w gminie Toszek zaplanowano demontaż, zbieranie, transport i unieszkodliwianie wyrobów zawierających azbest, także w domach stanowiących własność osób fizycznych. (T)

Fundusz dla natury
Bielscy wędkarze kupią sobie narybek

Ponad 26 ton różnych ryb oraz ponad 340 tysięcy pstrągów, sandaczy, szczupaków i karasi pojawi się w ramach zarybiania wód w zbiornikach Polskiego Związku Wędkarskiego Okręgu Bielsko-Biała. Związek otrzymał na to wsparcie Funduszu w wysokości ponad 100 tys. zł. Materiał zarybieniowy cennych gatunków wzmacnia populacje miejscowe narażone na ograniczenie ze względu na niską liczebność osobników przystępujących do tarła oraz braku lub niszczenia stanowisk tarłowych poprzez działania człowieka lub przyrody. Wprowadzanie do wód gatunków drapieżnych, reofilnych i łososiowatych pozwala niwelować niekorzystne zmiany zachodzące w środowisku wodnym. Zwiększenie stanu liczebnego zagrożonych gatunków pozwoli na działanie mechanizmu samoregulacji, jaki utrzymuje naturalną równowagę w przyrodzie. (MG)

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na slaskie.naszemiasto.pl Nasze Miasto