KKS Zabrze w I lidze!

Na stadionie Sparty w Zabrzu-Mikulczycach został rozegrany mecz rewanżowy pomiędzy KKS Zabrze a Unią Opole o awans do I ligi piłki nożnej kobiet. W pierwszym meczu, rozegranym tydzień temu w Opolu, padł wynik remisowy 2:2.

Obydwie drużyny wyszły na boisko bardzo zmotywowane. Pierwsze minuty to spokojna gra piłką przez drużynę KKS-u. W 7. minucie Katarzyna Rębowska ucieka lewym skrzydłem i decyduje się na dośrodkowanie w pole karne, Monika Kołodziejska uderza piłkę głową jednak wprost w ręce bramkarki. Minutę później najpierw potężnie z rzutu wolnego strzela Magda Konopka a następnie Katarzyna Rębowska z dystansu – w obydwu przypadkach bramkarka Opola łapie piłkę. Następne minuty to walka o piłkę w środkowej części boiska. W 15. minucie z woleja uderza Monika Kołodziejska jednak obok prawego słupka bramki. Dwie minuty później dwójkową akcję przeprowadzają Rębowska i Kołodziejska – ta pierwsza ucieka prawym skrzydłem i wrzuca piłkę w pole karne a Monika Kołodziejska ponownie uderza głową jednak sędzina odgwizduje pozycję spaloną. W 22 minucie niecelnie z dystansu uderza Wiola Milota. W 24 minucie groźnie atakują zawodniczki z Opola jednak Angelika Maliszewska zdecydowanie wychodzi z bramki, rzuca się na granicy pola karnego i łapie piłkę. Kolejne kilka minut to wzrastająca przewaga drużyny z Opola. W odpowiedzi, w 31 minucie, prawym skrzydłem ucieka Katarzyna Rębowska, podaje piłkę do Moniki Kołodziejskiej, która uderza potężnie z powietrza jednak wprost w bramkarkę. KKS Zabrze dalej atakuje jednak brakuje dokładności, celności i wykończenia akcji. Niecelnie uderzają Żaneta Schunke i Agnieszka Pluskota.

W 36 minucie w końcu się udaje - Katarzyna Rębowska dostaje piłkę na wolne pole, na pełnej prędkości mija obrończynię i mając przed sobą wychodzącą z bramki bramkarkę – decyduje się na lekki, techniczny lob. Piłka wpada do bramki! Po strzelonej bramce KKS Zabrze cofa się do obrony, szukając swojej okazji w kontratakach. Drużyna z Opola zaczyna atakować. W 43 minucie, przy próbie wyjścia do piłki, brutalnie sfaulowana zostaje Angelika Maliszewska. Do końca pierwszej połowy wynik nie ulega już zmianie.

Czytaj również: 1. FC Katowice zagra jednak w I lidze

Od początku drugiej połowy na boisku pojawiają się dwie nowe zawodniczki Opola. Drużyna Unii zyskuje przewagę, KKS Zabrze razi nieporadnością i stratami piłki. Unia Opole atakuje coraz śmielej – aż w końcu w 52 minucie strzela wyrównującą bramkę w meczu. W 55 minucie, aby zareagować na stracona bramkę i poprawić grę, KKS Zabrze dokonuje zmiany. Za Magdę Konopkę wchodzi Anna Trybus. W 57 minucie niecelnie uderza Katarzyna Rębowska. W 62 minucie Monika Kołodziejska przepycha się w polu karnym, oddaje strzał jednak piłka trafia w poprzeczkę... W 64 minucie genialne prostopadłe podanie otrzymuje Anna Trybus, podaje w poprzek pola karnego o Moniki Kołodziejskiej, która spokojnie umieszcza piłkę w bramce jednak... sędzina odgwizduje pozycje spaloną... W odpowiedzi drużyna z Opola groźnie uderza z rzutu wolnego jednak obok lewego słupka. Następne minuty to próba strzelenia zwycięskiej bramki przez drużynę Opola i obrona KKS–u Zabrze. W 76 minucie Monika Kołodziejska zostaje złapana na spalonym. W 85 minucie w rzutu wolnego uderza Anna Trybus jednak minimalnie obok prawego okienka bramki. W odpowiedzi na czystą pozycję wychodzi zawodniczka Opola jednak Żaneta Sobota, ryzykując czerwoną kartkę, fauluje ją. Za faul taktyczny zostaje ukarana żółtą kartką a drużyna Opola otrzymuje rzut wolny z około 20 metrów.

W 89 minucie z wolnego uderza Marzena Grzesińska, cały stadion zamiera, ale piłka mija o milimetry lewy słupek bramki...

W 90 minucie, przy próbie powstrzymania szarżującej Agnieszki Pluskoty, kontuzji doznaje obrończyni Opola. Cenne sekundy uciekają... KKS Zabrze przeprowadza jeszcze jedną zmianę – taktyczną, aby zyskać na czasie. Za Monikę Kołodziejską już w doliczonym czasie gry wchodzi Wioletta Dziółko.

Sekundy upływają i po 4 minutach doliczonego czasu gry sędzina gwiżdże po raz ostatni... KKS Zabrze utrzymuje remis 1:1 do końca, który okazuje się być zwycięski i daje jej awans do 1 ligi. Zawodniczki cieszą się na boisku, leje się szampan, są śpiewy... Dla takich chwil warto żyć!

KKS Zabrze po czterech latach ponownie w I lidze. Historia lubi się powtarzać – cztery lata temu zabrzanki wygrały mecz barażowy także z drużyną z Opola...