Sprawdź, co warto przeczytać w długi wieczór spędzony w domu.

Aktorka serialowa i teatralna Andżelika Piechowiak, zebrała w tej książce rozmowy ze znanymi posiadaczami kotów, które przeprowadzała w miesięczniku "Kocie sprawy".

Przepytuje z kocich spraw m.in. Hannę Banaszak, Joannę Chmielewską, Katarzynę Dowbor, Tomasza Raczka i Zbigniewa Wodeckiego. Fani kotów uznają te opowieści za fascynujące. W książce znalazły się również zdjęcia przepytywanych z kotami. Szkoda, że tylko niektórych. Minus za mnóstwo błędów, głównie literówek.

Andżelika Piechowiak, "Koty i ich sławni ludzie",
wyd. Nowy Świat, str. 208, cena ok. 30 złKryminał francuskiej pisarki opowiada o Fabianie Bartolomeuszu Isthorii, który jest detektywem historycznym. Dzięki skonstruowanemu przez siebie wehikułowi może podróżować w czasie i rozwiązywać zagadki z różnych epok. Pewnego dnia do biura FBI zgłaszają się ekscentryczni klienci: ogrodnik poszukujący gatunku jabłka, które spadło Newtonowi na głowę oraz fizyk chcący dociec, kto czyhał na życie Piotra Curie. Okazuje się, że te dwie sprawy łączy tajemnicza postać kota bez ogona, niejakiego Kobalta.

Sophie de Mullenheim, "FBI i dziewięć kocich żywotów",
wyd. W.A.B., str. 304, cena ok. 33 złZbiór opowiadań polskich autorów fantastyki. Elementem obowiązkowym każdego z nich jest kot. Ale wcale nie mruczący pieszczoch, tylko kot budzący strach, przerażenie, kot podróżujący w czasie czy kot mutant. Niektóre z opowiadań są świetne, choć ocierają się wręcz o horror, np. "Kociarka" Piotra Patykiewicza czy "Kotik" Witolda Jabłońskiego. Za to niektóre opowiadania są przeznaczone wyłącznie dla wielbicieli fantastyki naukowej, np. "Aquila, Aquila", trudno je przeczytać zwykłemu zjadaczowi chleba.

Opowiadania "Jedenaście pazurów",
różni autorzy, wyd. Super Nowa, str. 474, cena ok. 34 złKot Simona nie jest zwykłym mruczkiem, który zawsze spada na cztery łapy. Jego upadki zawsze bolą, ale on się tym nie przejmuje. W końcu jest kocim królem YouTube. Filmiki z animowanym zwierzakiem obejrzały w internecie miliony ludzi. Niedawno ukazały się kolejne dwie ilustrowane opowiastki o kocie Simona, a nawet kalendarz z nim na 2011 rok. Fantastyczne w opowieściach o nim jest to, że Simonowi Tofieldowi udało się idealnie pokazać zachowania kotów i ich charakter.

Simon Tofield, "Kot Simona sam o sobie" i "Kot Simona za płotem",
wyd. W.A.B, str. 240, cena ok. 25 zł każda


Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!