Patryk Dobek zdobył w Lille brązowy medal 7. lekkoatletycznych mistrzostw świata do lat 17, zajmując w biegu na 400 m trzecie miejsce. Zawodnika SKLA Sopot wyprzedzili Amerykanin Arman Halle i Kenijczyk Alphas Kishoyian.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Dobek uzyskał rezultat 46,67 i po raz drugi w trakcie tej imprezy poprawił rekord życiowy. To jednocześnie rekord Polski juniorów młodszych i piąty wynik na liście najszybszych Polaków na tym dystansie w tym roku.

To pierwszy medal ekipy biało-czerwonych wywalczony w Lille.

Rekord życiowy ustanowiła też w piątek dyskobolka Karolina Makul (WKS Śląsk Wrocław) i wynikiem 49,28 m zakwalifikowała się do finału, tak samo jak rzucająca młotem Malwina Koproń (KS Wisła Puławy) -53,42.

Z dobrej strony pokazał się sprinter Adam Jabłoński (AZS UWM Olsztyn), który czasem 21,74 awansował do półfinału.

W eliminacjach odpadło dwóch tyczkarzy Zawiszy Bydgoszcz. Mateusz Jerzy co prawda uzyskał wysokość, która innym zawodnikom dała kwalifikację (4,70), ale wcześniej – na 4,50 – miał jedną zrzutkę i to zdecydowało o jego odpadnięciu z rywalizacji. Z kolei Karol Pawlik miał trzy nieudane próby na 4,50.

W pierwszej serii eliminacyjnej biegu na 2000 m z przeszkodami Alicja Konieczek (WMLKS Nadodrze) zajęła 11. miejsce (6.55,31) i nie zdołała awansować do finału. (PAP)

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!