MATCZYNA EMERYTURA: minimalna emerytura dla kobiet, które wychowały co najmniej 4 dzieci [szczegóły programu MAMA PLUS]

red.

Matczyna emerytura to projekt minimalnej emerytury dla kobiet, które wychowały co najmniej 4 dzieci. Partia rządząca lubi działać szybko, dlatego nowe regulacje mają wejść dość szybko w życie. Ile miałaby wynosić ta emerytura, czy o te świadczenia mogliby się ubiegać również ojcowie, jak będzie wyglądał wniosek, kiedy można liczyć na pierwsze wypłaty - czytaj więcej, kliknij powyżej w "zobacz galerię".

Wideo

polecane: "Bez ściemy" o prawnikach

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

27.12.2018, 10:21

1100 zł emerytury reszta to alimenty od licznych dzieci...Sprytne...tanie

23.09.2018, 16:45

Uczciwy człowiek pracuje i zarabia na swoje utrzymanie. Jeśli stać mnie na wychowanie dzieci to je posiadam, jeśli nie to poprzestaje na jednym. Jeśli nie chcesz pracować na etacie to uprawiaj pole i żyj z matki ziemi a nie wyciągaj ręki po cudze ciężko zarobione pieniądze. Pieniądze należy przekazać na ludzi chorych, którzy rzeczywiście pozostają bez środków do życia i bez możliwości ich pozyskania, nie na używających życia kosztem innego życia.

20.09.2018, 15:09

Też na dzieci kiedyś otrzymywałem "rodzinne" w kwocie 79 starych złotych jak średnia pensja wynosiła parę milionów. Później wszystkim zabrano "rodzinne", bo zarabiali za dużo.

20.09.2018, 13:11

W takim razie niech dają emeryturę ludziom chorym, którzy przez chorobę nie mogą pracować, a rząd wspomaga ciecioroby co najstarsze dzieci zajmują się mlodszymi a mama odpoczywa. Paranoja !!!!!

20.09.2018, 12:27

tego ze cały czas za darmo kasę biorą na dzieciary nie idzie strawić a jeszcze emeryture im dać ??? co za pojeby to wymyślili ??????????? cały czas tacy w domu siedzieli,dzieciary bawili,kasę zbierali i jeszcze im płacić ?????????? debilstwo !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

20.09.2018, 10:16

Każda kobieta, która wychował choćby jedno dziecko powinna dostać emeryturę. Zapytaj swoje matkę ile to wysiłku. Jestem za PiS-em, bo myśli o ludziach. Mam nadzieję, że z czasem ten program obejmie również matki z dwójką dzieci. Praca w domu jest cięższa i nie kończy się po 8 godzinach. Sama jestem matką dwójki dzieci i nie wiem w co ręce włożyć. Dlaczego państwo nie mogłoby mi dać emerytury za wychowywanie dzieci i dbanie o rodzinę? Wystarczy podatki podwyższyć tym co i tak nie wiedzą co z pieniędzmi robić i dać uczciwym ludziom.

19.09.2018, 16:30

Za starego niemca matki otrzymywaly Mutterkreutz.

18.09.2018, 23:33

Reprodukror do wynajęcia cena 500 zł. Zapraszam. Proszę pisać

18.09.2018, 20:32

No przeciez zostalo powiedziaane juz w Sejmie WYSTARCZYLO NIE KRASC!!!!!!!!!

18.09.2018, 20:30

Nooooo PO dbalo o finanse Panstwa Polskiego.

18.09.2018, 20:27

Te ze zywca dutki to wydupiej ze Bytomia do Bachledy i Curusia.

18.09.2018, 20:23

78 juz czas odpoczac

18.09.2018, 20:22

i kozdy podciep mo innego fatra.

18.09.2018, 18:54

Ja mam 55,też 7 dorosłych dzieci.Żadnego 500+."Tatuś pojechał za granicę zarobić na lepsze życie dla nich ale widać droga daleka bo zapomniał :-D .Wychowałam sama.

18.09.2018, 16:43

Jak któraś niepotrafi zajść w ciążę, to zapraszam do mnie. Codziennie oddaję pół litra.

18.09.2018, 15:54

A co z kobietami które mają tylko dwoje lub jedno dziecko bo z takich lub innych powodów nie chcą lub nie mogą mieć więcej? Te kobiety niejednokrotnie wychowują swoje dzieci i pracują na najniższej krajowej. A ZUS wylicza im przyszłą emeryturę na kwotę 550 do 650 zł.po 35 latach pracy Są także kobiety które nie mogą zajść w ciążę choć starają się. Dla PiS się chyba nie liczą lub wolą ich nie dostrzegać. To jest nic innego jak jawna dyskryminacja i nietolerancja kobiet i ich praw do świadomego wyboru. PiS próbuje kupić sobie głosy wyborców.

18.09.2018, 15:10

Jestem tylko ciekawy co zus wymyśli w sprawie waloryzacji emerytur jak już teraz inflacja sięga 10% a zarobki wzrosły o następne 10%. Waloryzacja w takim przypadku powinna wynieść 12,5%. Znając możliwości GUS-u, to jestem pewien że wszystko się będzie zgadzało jak ustalono na początku roku, czyli niecałe 3 %. W taki sposób właśnie realna wartość emerytury traci na wartości.

18.09.2018, 14:24

Za jakie pieniądze mają się przepracowywać? Widzą jak styrani byli ich dziadkowie i jak tyrali dosłownie ich rodzice! Widzą i słyszą jak opluwa się teraz tych ludzi bo to komuchy były i zamiast gonić z karabinem po lesie , pracowali ponad siły. Młodzi to doskonale analizują i mówią DOŚĆ.!!! I BARDZO SŁUSZNIE! i jeszcze kilka lat takiego patologicznego rozdawnictwa i wyróżniania takich właśnie hurtem rodzących po 500+ i emeryturę za dzieci a w kraju będziemy mieli tylko młodzież w sutannach i habitach.

18.09.2018, 11:29

Bezrobocie jest małe bo z kraju wyjechało kilka milionów Polaków ot co ... cała filozofia i jakoś nie słyszałem by którys z moich znajomych wracał do Polski, a wyjechało około 30% z nich. Nie wierze w statystyczne dane iż niby wyjechało 3 mln bo w samym illinois jest 2 mln. bzdura

18.09.2018, 09:41

Place rosną bo w Pl jest bardzo małe bezrobocie a Ci zostali nie lubią się przepracować.

18.09.2018, 09:38

W chwili obecnej to w sumie dobre rozwiązanie, bo jak by nie było zachęca do wzrostu demograficznego. A jsk wiadomo więcej obywateli napędza gospodarkę i całe Państwo.
Jedt jeszcze jedna rzecz która minister szkolnictwa powinien zaporzycz z Anglii a mianowicie stałe godziny nauki dzieci w szkołach podstawowych, bo skoro już rodziny mają mieć po 4 lub więcej dzieci to niech to ma sens i logikę by wydrukować mądrych ludzi, bo matka która co godzinę będzie jeździć po kolejne dziecko do szkoły nie będzie miała już czasu by siąść i odrobić lekceważyć ze swoimi pociechami.
Pozdrawiam! !!

18.09.2018, 09:13

a ceny w sklepach rosną dlug publiczny 10 mld miesiecznie (dane GUS) narasta i dalej rozdawajmy a bedziemy miec druga Grecje

18.09.2018, 06:46

Ja tez jestem przeciw. Mam dwoje dzieci,pracuje zawodowo i staje na głowie żeby to jakoś pogodzić. Kosztuje mnie to mnóstwo wysiłku i trudu, nie rozumiem wiec dlaczego moje wysiłki mają pozostać niedoceniane. Dlaczego w tym kraju jest tak ze takie przeciętne "normalne" rodziny nie mają żadnych prZwilejow? Żyję w zalegalizowanym związku, grzecznie od 15 lat,mam dwoje dzieci, na które ciężko pracujemy, odprowadzam grzecznie podatki i co? Nic mi się nie należy. Żadne wsparcie od państwa. Nic tylko się rozwieść i korzystać z tego ,co wtedy państwo będzie miało miejsce do zaoferowania. Ot, polityka rodzinna .

18.09.2018, 05:36

Nie dawno oglądałam program zamiana żon, pięknie przedstawiona para z 4 dzieci, dom po rodzicach, panienka nie pracuje bo uważa ze 500+ JEJ wystarczy, dzieci samopas - w wieku szkolnym a chłop robi tylko fuchy, max 5 dni w miesiącu, mieli jeszcze inne zasiłki i dopłaty, nie pamietam. I TO JEST FER ? I ONA MA MIEĆ GRATIS EMERYTURĘ, ZA CO ?

18.09.2018, 05:12

Jakbym był szczęśliwy w Polsce to bym nie emigrował do USA, skoro ty tu nie jesteś szczęśliwy to nie rozumiem co tu robisz... nastukaj 5 dzieci i żyj z 500+ gdzie jest problem? za sprzątanie nie musisz płacić dopóki umniesz to zrobić to sam, pracuje 40 godzin w tyg.... i jakoś nie czuje wyzysku a do tego stac mnie by dopomagac rodzinie w Polsce.... kraj powinien ściągać rodakow z poza granic, podnieść płace minimalna, i emerytury ludziom którzy pracowali całe życie, a nie dopomagac nierobom... to wszystko na ten temat