MATURA 2015 Z CHEMII na poziomie podstawowym i rozszerzonym zaplanowana została na 15 maja. Tu znajdziecie arkusze i odpowiedzi.

Maturzyści, którzy zdają maturę z chemii, mogą podejść do egzaminu na poziomie podstawowym lub rozszerzonym. Na napisanie matury z chemii w części podstawowej, uczniowie podchodzący do matury, mają 120 minut. Jeżeli zdecydowali się na część rozszerzoną, to ich czas jest wydłużony o pół godziny i wynosi 150 minut. Poniżej zamieszczamy arkusze pytań i sugerowane przez nas odpowiedzi.

Uczniowie muszą zdobyć przynajmniej 30 proc. ze wszystkich możliwych punktów, aby uzyskać pozytywną ocenę z matury z chemii

Gdy tylko zdobędziemy materiały z egzaminu dojrzałości 2015, poniższe linki będą aktywne:


CHEMIA PODSTAWA MATURA 2015 ARKUSZE

CHEMIA PODSTAWA MATURA 2015 ODPOWIEDZI

CHEMIA ROZSZERZENIE MATURA 2015 ARKUSZE

CHEMIA ROZSZERZENIE MATURA 2015 ODPOWIEDZI

Komentarze (108)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

maturzystka (gość)

podstawa. podstawa była banalna. bardzo proste zadania.

widać cke postanowiło wydrukowac w przyszłym roku dwa razy więcej arkuszy ze wszystkich rozszerzeń

dekiel13 (gość)

dekiel123. 16.05.2014 Chemia - podst/rozsz:
Arkusz czysty -> goo .gl/vm6KZh
Odpowiedzi -> goo .gl/m09FZb
(należy usunąć spację z linku)

studentkia (gość)

Cieszę się. Cieszę się, że nie muszę zdawać tego po raz drugi. :)
Btw, lepiej wybrać przedmioty ścisłe na maturze niż jakieś tam biologie, bo później ma się większe pole manewru po nieudanej maturze. Po biolce łatwo się załapać tylko na jakieś uniwerki, gdzie wszystkich ciągają na siłę, coby kierunku nie zamknęli. ;)

pomocny (gość)

ODPOWIEDZI. ODPOWIEDZI I ARKUSZE PODSTAWA I ROZSZERZENIE:
http://2013matura-odpowiedzi.blogspot.com/

angel (gość)

Odpowiedzi. odpowiedzi z chemi podstawowej i rozszerzonej na stronie
http://bit.ly/12wOfRs

vgerghrt (gość)

Co te CKE ćpało podczas tworzenia arkuszu?!. Dajcie spokój.. jakaś porażka. Już nie mogą robić normalnych zadań w których rozwiązaniu można wykorzystać swoją wiedzę.. Ciekawe co będzie za rok ;/ A miała być niby łatwiejsza maturka, a wychodzi na to, że z roku na rok coraz gorzej.. Po co w takim razie pisze sie te matury skoro CKE zawsze takie zadania zrobi by nie zdać..

Muza Turpistów (gość)

Matura nie trudna, lecz nietypowa.. Było za mało czasu - robiłam zadania do ostatniej minuty, straciłam sporo czasu na rozpaczanie, że nie zdążę (yeah, stupid me), przez co naprawdę nie zdążyłam sprawdzić i narobiłam mnóstwo tzw. "głupich błędów". Po sprawdzeniu wyników byłam w szoku, że ubiłam aż 75% - byłam przekonana, że nie będzie nawet 30%, może i Wy się przekonacie, że w podsumowaniu nie było źle ;) Mam dziką nadzieję, że przynajmniej obniżą się progi na uczelniach. W zeszłym roku stosunkowo niskie progi były na Gdańskim Uniwersytecie Medycznym i bodajże w Białymstoku, więc trzeba się będzie po prostu skupić na tamtych uczelniach...

ludzie sa coraz mniej ogarnieci OO (gość)

z roku na rok tyko coraz prostsze, 'zaaal' ;//. oO, zartujecie prawda ?

nie rozmiem jak mozna bylo tego n i e z d a c ... z roku na rok matury sa t y l k o coraz to prostsze, robia z ludzi w pewien sposob idiotow, bo potem taki maturzysta, czy student mysli ze wie wszystko co powinien, a w rzeczywistosci nie tak dawno temu (ot chocby 30lat temu) nie skonczylby z taka wiedza nawet sredniaka!

PROSTA TA MATURA BYLA Oo

ok (gość)

Rozsz.. Ja uważam, że to nie było takie straszne. Co prawda, na początku trochę bałam się, że się nie wyrobię, ale wyszłam 15 min. przed czasem. Przez 3 lata liceum chodziłam na lekcje i starałam się ogarniać co tam się dzieje i intensywne powtórzenie zrobiłam na dzień przed. Nic więcej nie ruszyłam. Teraz sprawdzam dostępne wyniki i spodziewam się min. 75%. Wystarczyło tylko trochę pomyśleć i wcale nie było aż tak trudne ;p

drops (gość)

Przesadzili. Jakaś masakra po prostu! Trzy lata solidnej nauki, kasa na korki, marzenia, a tu się okazało że nie zdążę zrobić tych wszystkich zadań. Jak dla mnie za dużo nowości, potrzebowałam więcej czasu. Chemią chciałam nadrobić biologię, która choć wczoraj wydawała mi się bardzo trudna to w porównaniu z poziomem matury z chemii wymięka.

Lake (gość)

Trudna ale nie jest źle. Cóż... Trunda owszem. Zdecydowanie za mało czasu i za dużo zadań. Przez to na rozszerzeniu nie zdążyłem 3 zadań zrobić;/. Ale około 70% powinno być.

Gość (gość)

Uspokójcie się !!. Gadacie tu takie głupoty że nie będzie nawet 30% a potem jakoś dziwnym trafem się >60% robi. To ufoludki dopisały pewnie :)

chemik123 (gość)

Nie takie straszne. Z pierwszą częścią to poradziłem sobie całkiem sprawnie, ale gdy zaczęła się organiczna to wtedy były schody. Ale z 50% będzie lajtowo :D

załamana (gość)

dafuQ?. Naprawdę, jako tegoroczna maturzystka podchodząca do matury rozszerzonej z chemii spędziłam wiele czasu na zadaniach z chemii , zrobiłam obydwa zbiory z Witowskiego i zadania wychodziły mi niemal zawsze poprawnie. W tym roku te zadania były bardzo dziwne i bardzo trudne, nie liczę na to że zdam , wrecz jestem pewna że nie będzie tych 30%... :( Przykre, gdy człowiek tyle się uczy i dba o swoją przyszłość a i tak gówno z tego wychodzi. TRAGEDIA !