23 listopada to termin próbnej matury z matematyki. Uczniowie ostatnich klas szkół średnich mają jeszcze kilka miesięcy na przygotowanie do właściwego egzaminu, jednak dzisiejszy sprawdzian traktowany jest równie poważnie. Napiszcie, jak Wam poszło? Czy egzamin był łatwy? Zapraszamy też do udziału w sondzie!

MATURA PRÓBNA OPERON Z ANGIELSKIEGO [DYSKUSJA, ODPOWIEDZI]
MATURA PRÓBNA Z NIEMIECKIEGO [PIERWSZEO OPINIE, PRAWIDŁOWE ODPOWIEDZI]
Królowa wszystkich nauk i jednocześnie koszmar większości maturzystów, matematyka. To właśnie z tego przedmiotu uczniowie szkół średnich piszą dziś próbny egzamin maturalny. Czy matematykę na maturze można zdać?

JESTEŚCIE JUŻ PO EGZAMINIE? DAJCIE ZNAĆ, JAK POSZŁO? CZY BYŁO TRUDNO? JAKIE ZADANIA SPRAWIŁY WAM KŁOPOT?


Czy matematyka na maturze musi być postrachem? Niekoniecznie. Zwłaszcza dla tych, którzy trenują ją od lat i nie traktują jako zła koniecznego. Jeszcze nie tak dawno temu w mediach realizowana była kampania społeczna przekonująca, że matematyka w życiu może być przydatna. Nie tylko, gdy liczymy pieniądze.

ZOBACZ, które pytania z egzaminu z matematyki sprawiły uczniom najwięcej problemów? PYTANIA I ODPOWIEDZI Z TESTU


To właśnie dobra znajomość matematycznych wzorów i praw gwarantuje, że zdobędziemy indeks elitarnej uczelni technicznej i w przyszłości nie będziemy się martwić o zasobność portfela.

Jak Wam poszło na języku polskim? [OPINIE, ODPOWIEDZI, DYSKUSJA]
Próbna Matura 2012 z OPERONEM:

– wtorek: język polski zakres podstawowy, godz. 9.00, czas trwania: 170 min.

– środa: matematyka zakres podstawowy, godz. 9.00, czas trwania: 170 min.

– czwartek: języki obce (angielski, niemiecki, francuski, rosyjski), godz, 9.00. Zakres podstawowy potrwa 120 min, a zakres rozszerzony: część I: 150 min, a część II: 180 min.

– piątek: język polski i matematyka w zakresie rozszerzonym (czas trwania: 180 min) oraz przedmiotów dodatkowych: historii, WOS-u, biologii, chemii, geografii, fizyki i astronomii w zakresie podstawowym (czas trwania: 120 min) i rozszerzonym (czas trwania: 180 min – historia, WOS; 150 min – pozostałe).

Pisaliście maturę próbną z matematyki? Zobaczcie zadania i opinie!Komentarze (88)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

QWER (gość)

Moim zdaniem, nie przesadzajmy, że była łatwa. Dla mnie, osoby która jest przeciętna z matematyki, bardziej jestem humanistką to matura z matematyki próbna była trudna. Liczę na 30 %> Zgadzam się poniżej

Yogi (gość)

Tegoroczna próbna matury z matematyki była bardzo łatwa. Fakt. Jestem nie przeciętny z matematyki, ale z takimi zadaniami powinien poradzić sobie każdy uczeń szkoły ponadgimnazjalnej. Jeżeli ktoś ma problem z takimi zadaniami w 3 lub 4 klasie to znaczy, że nie powinien otrzymać promocji do klasy wyższej nie wspominając o "świadectwie dojrzałości". Nie ma co narzekać na rząd i władze. Klasy humanistyczne narzekają na matematykę. Natomiast dla umysłów ścisłych j.polski to tragedia.

no ja (gość)

Rozszerzona matma była za to dość trudna. Zrobiłam tylko 6 z 11 zadań, plus 3 rozpoczęłam. Pozostałych dwóch nawet nie ruszyłam. Nie przerabialiśmy jeszcze prawdopodobieństwa, ani stereometrii :/

s (gość)

matma była baaardzo łatwa. nie spodziewajmy się takiej prościzny na maturze w maju..
zawsze operon miał trudne próbne, a tym razem były banalne. większość tych zadań miałam w gimnazjum, a niektóre były już w podstawówce. paranoja..

Ziomek (gość)

Ja jestem w klasie mat-fiz i na podstawa była wg mnie łatwa :D licze na ok 90% :D ale to sie jeszcze okaże :P

Obiektywny (gość)

komplaetna porażka'' możesz i liczyć nawet na 100 %. Ci którzy matmy nie kumają i tak wykują ją na pamięć po czym przy 'odbiorze' wyników nic nie będą z tego pamiętać :) Taka polityka z tą maturą jak i z innymi przedmiotami :) JA szczerze liczę na 30 % i myśle, że je uzyskam :) A i nie zgodzę się z opinią, że wzory były podane 'jak na tacy' chociażby przy zadaniu z funkcjami trygnometrycznymi gdzie jak na złość panował jeden wielki burdel wzory i własności w całkiem innym miejscu.

zenun (gość)

matura próbna ogólem byla super trudna ale ja jak zwykle ponad normę 101% informacja pewna bo mamm już sprawdzoną! nie martwcie się nigdzie was tak nie przygotują jak mnie w zawodówce o kierunku konserwator powierzchni płaskich pozdro ;)

Logikayo (gość)

Jestem w klasie humanistycznej i matma dla mnie generalnie nie istnieje jednak hmm...ta matematyka była no nie powiem może, że prosta ale ujdzie - około ~60% moje. Zadania zamknięte w większości proste - możliwe, że z nich samych da się te 15 pkt wbić ( szczególnie, że to czysta logika + podane na tacy wzory i opisy w tablicach ). A jak nie z samych testowych to masz 2 zadania z prawdopodobieństwa ( rozwiązanie na max 2 linijki i nauki na to jest...jakieś 2 minuty - nawet nie wystarczy LOGICZNIE POMYŚLEĆ ) + prostą nierówność + w miarę przystępne zadanie z wykazaniem sin + cos > 1 ( czy jak tam było już nie pamiętam dobrze ).
Generalnie mam nadzieje, że podobna matura będzie w maju bo wtedy mogę być spokojny, że dam rade na 30% a może nawet na więcej ( jak teraz :> ). Oczywiście nie jest to jakiś wymarzony wynik ale jako osoba, która na rekrutacje ma roz. wos, historie i angielski - wystarczający. :)
Pozdrawiam wszystkich - trzymajmy kciuki za taką maturę w maju. :>

aaaa (gość)

Ci co są z mat fiz- u to mają prawo mowic ze była łatwa, a przeciętny człowiek za **uja nie zda takiej matury, dali takie dziwactwa ze masakra. Sami by tego nie rozwiazali a my mielismy sie z tym męczyć! Siedzą w tym rzadzie wymyslaja obowiązkowe matury a jak by im dać tak arkusz to za pierona nie rozwiązali by !