ME w Berlinie. Złoty medal dla Polski! Bydgoszczanka Iga Baumgart-Witan w "złotej" sztafecie! [zdjęcia]

Tomasz Froehlke
ME Berlin
ME Berlin Pawel Relikowski / Polska Press
Kobieca sztafeta 4x400 m z Igą Baumgart-Witan (BKS Bydgoszcz) zdobyła złoto lekkoatletycznych mistrzostw Europy w Berlinie! Justyna Święty-Ersetic zdobyła złoto na 400 m, Baumgart-Witan piąta z kolejnym rekordem życiowym! Złoto również dla Adama Kszczota na 800 m! To był złoty dzień dla Polski. W niedzielę ostatni dzień mistrzostw i też są nadzieje na kolejne złote medale!

Polki po 1,5 godziny przerwy od biegu indywidualnego na 400 m znakomicie rozegrały sztafetę 4x400 m. Wygrały bardzo pewnie z czasem 3.26,59 w składzie z bydgoszczanką Baumgart-Witan, która na drugiej zmianie wyprowadziła Polską na pierwsze miejsce! Święty-Ersetic była przez moment na drugim miejscu, ale finisz już należał do niej! Na pierwszej zmianie biegła Małgorzata Hołub-Kowalik, a na trzeciej Patrycja Wyciszkiewicz.

Iga Baumgart i Andrzej Witan powiedzieli sobie sakramentalne "tak"! [zdjęcia]

A półtorej godziny wcześniej w finale indywidualnym na 400 m Święty-Ersetic uzyskała najlepszy czas w Europie - 50,41 i wygrała! Baumgart-Witan zajęła piąte miejsce z kolejnym rekordem życiowym 51,24.

Trzech Polaków wystąpiło w finale 800 m. Bezkonkurencyjny był "profesor" Adam Kszczot (1.44,49), czwarte miejsce zajął Michał Rozmys (1.45,32), a piąte Mateusz Borkowski (1.45,42).

Polacy na 4x400 m w składzie Karol Zalewski, Łukasz Krawczuk, Rafał Omelko i Kajetan Duszyński zajęli 5.miejsce (3.02,27).
W chodzie na 20 km 19. miejsce zajął Dawid Tomala (1:25.06), a Artur Brzozowski został zdyskwalifikowany. Wśród kobiet Katarzyna Ździebło była 21. (1:36.01).

Sylwester Bednarek zajął 7. miejsce w finale skoku wzwyż (2,24).

Polska prowadzi nadal w klasyfikacji medalowej!