Siedzicie w domu? To błąd! Ruszajcie do Bytomia na Rynek - tam trwa V Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów - Festiwal Dziwnie Fajne. Takich bohaterów jeszcze w życiu nie widzieliście!

Zaczęli prawie punktualnie - od szybu Krystyna ruszył barwny korowód kilkuset osób. W kolorowych pelerynach, zwariowanych perukach, owinięci w folie i w kartonach - to wszystko nasi superbohaterowie. Przeszli w pochodzie przy rymach samby przez dworzec, ulicę Dworcową na Rynek. Pod przewodnictwem Mariusza Kałamagi i Jakuba Wesołowskiego.

Wielu z uczestników bierze udział w zlocie od samego początku, czyli już piąty raz.

Julek, dwie Anie, Sebastian, Aneta, Maja, Lena i Pola biorą udział po raz IV. Tym razem przebranie było wspólne - są superstonogą, a byli już superwiosną, superstrażakami i superbytomianinami.

- Jesteśmy wszyscy z Bytomia i nie wyobrażamy sobie, żebyśmy nie mogli brać udziału w takiej imprezie - mówi Ania. - Jest to świetna zabawa, bardzo integruje, daje radość.

I radość było widać, a także supermoc, kiedy uczestnicy wędrowali w rytmie najpierw samby, a potem przy dźwiękach orkiestry górniczej.Obecnie na Rynku ciąg dalszy imprezy- trwa budowanie recyklingowego miasteczka, jest wymienialnia , Kiermasz Twórczej Reanimacji, zaczyna się też Bytomska Gra Miejska - pod hasłem żywiołów. Wszystko to do godziny 17. O
18.30 popołudnie na wesoło czyli Kabaret Młodych Panów, Kabaret Jurki, Kabaret K2 w Bytomskim Centrum Kultury, a o godzinie 22. koncert Dr Misio (Arkadiusz Jakubik z zespołem), Pink Freud w Museum Music Republic,
Nie zdążycie dzisiaj? W niedzielę dalej bawimy się na Rynku: od 12 do 17 Kiermasz Twórczej Reanimacji Odpadów Warsztaty, Rynek, działania w przestrzeni miejskiej a o 19 Czesław Śpiewa w Beceku.

Fot. Magdalena Nowacka-Goik


Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Zwolennik mielonki (gość)

Bytom ze swoimi intergalaktycznymi problemami: bezrobocie 30%, brak inwestorów, megasyf na ulicach, spółeczki intergalaktyczne z pomysłami z kosmosu, stanowi centrum galaktyczne patologii, zbieractwa, złomiarstwa. Do tego trzęsienia ziemi o skali 5 Richtera, najwyższe w Polsce spożycie jaboli na głowę, Prezydent Sportowiec interesujący się klubem sportowym na poziomie A klasy. Bytom to całoroczny zlot bohaterów.

Cosmo (gość) (gregor)

To źle rozumiesz. Tak na chłopski rozum, jak mogę być "nieudolnym bytomskim politykiem" skoro jestem apolityczny? Nie jestem mieszkańcem Bytomia nawet, podobnież około 40% ludzi którzy się tam pojawili. Do polityki się w ogóle nie mieszam. Mam swoje skromne zdanie na temat ogólnie polityków, ale Festiwal Dziwnie Fajne i Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów nie był odpowiednim czasem i miejscem na to. Potrafisz to uszanować?
Ja absolutnie nie odmawiam Ci Twojego świętego prawa do oburzenia i dania temu wyraz. Więc skrzyknij większą ekipę, zorganizuj pikietę pod urzędem miasta, jeżeli uważasz, że sytuacja tego wymaga.

Nowy trend (gość)

W czasie tej wiosny i lata dojdzie do wyzwolenia mężczyzn w dziedzinie mody. Mężczyźni zaczną masowo chodzić w butach na obcasie, czyli w czółenkach, sandałkach i klapkach. Do lamusa pójdą brzydko pachnące adidasy, szmaciane skarpety i wyciorane dżinsy. Wizerunek mężczyzny ubranego na sportowo powoli będzie przechodził do historii.. Trendy będzie mężczyzna ubrany w bluzkę, spódniczkę, sukienkę, bolerko i eleganckie oraz higieniczne buciki na obcasie. Najwyższy czas na równouprawnienie w modzie.

Hakan (gość)

Bartyla bez przebierania wygląda na galaktytycznego bohatera nie miał w portfelu nic a teraz ma i to jest kosmos biedni zabrali sobie dali jemu

BK01 (gość)

Ja popieram takie imprezy. I ich niezależność polityczną. Niektóre z pozytywnych aspektów dla miasta to rozgłos, że u nas idzie się dobrze bawić, a dla ludzi dobra zabawa i pozytywne spojrzenie na świat, co ma duży wpływ na najmłodszych mieszkańców.

gregor (gość)

Czyli rozumiem z twojej wypowiedzi, że reprezentujesz tych da-rm-ozjadów, niedulnych bytomskich polityków.
Głównie mialem na myśli, że przy takiej okazji można było wyrazić jakąs niechęć do władż miasta za to co obecnie robią!

gregor (gość)

Ja pisałem ogólnie! Przebieracie się faceci w kobiece ciuszki a Bytom wygląda jak wygląda. Odnoszę wrażenie, że wam taka sytuacja odpowiada. Jeśli to preokologia to gdzie kurw...a jakiś protest odnośnie pylenia związkami szkodliwymi chałd np z Orłą Białego. Popajacować można u siebie w domu.

Cosmo (gość) (gregor)

Coś Ci się kolego pomyliło. Przeczytaj artykuł raz jeszcze. Tam ani grama nie ma nic wspomnianego o polityce. Jesteśmy apolityczni i nie popieramy ani nie stoimy w opozycji. Cała akcja, jak co roku ma wydźwięk proekologiczny. Sama nazwa 'reaktywacja odpadów' powinna sama za siebie mówi. A przede wszystkim chodzi o dobrą zabawę. Polityki jest dość w szarym codziennym dniu, jeszcze tego brakowało abyśmy w weekendy skakali sobie do gardeł. Pogoda w tym roku nie dopisała to fakt ale było na prawdę spokojnie, przyjaźnie, wesoło a nawet gorąco dzięki Bloco - Pomerania, którzy zawitali aż ze Szczecina. Dzieciaki i dorośli myślę też mieli frajdę I oto w tym wszystkim chodziło.

gregor (gość)

zlot udawaczy? Zamiasto przeprowadzić jakieś pikiety, protesty przeciwko niegospodarności to potwierdzacie nieporadnych złodzieji z UM w Bytomiu, że wszystko jest w porządku.

anna (gość)

Wielkie brawa.Z roku na rok coraz wiecej pozytywnie zakreconych wbrew wszystkiemu.Zaluje ze nie moglam tego zobaczyc na zywo.

Czorny Alojz (gość)

Ja, boło gryfnie. Do zoboczynie za rok. Mom nadzieja, że we większyj ekipie. Pyrsk, leca walczyć ło lepsze jutro.