MMoto radzi: Bezpieczeństwo dzieci podczas jazdy samochodem

Idą wakacje - czas wyjazdów rodzinnych. Dlatego warto zastanowić się, jak prawidłowo przewozić dziecko w samochodzie.

 

- Dzieci wymagają szczególnej troski osób za nie odpowiedzialnych. Dlatego właśnie firmy samochodowe prowadzą liczne badania w zakresie poprawienia bezpieczeństwa dzieci podczas jazdy. Każdy, kto chce dokonać zakupu fotelika do przewozu dziecka, zastanawia się, jaki produkt wybrać. Przede wszystkim należy wybrać odpowiednie miejsce zakupu, w którym właściwie odczytane zostaną nasze potrzeby – mówi MM Silesii Grzegorz Biesok ekspert z firmy Auto-Boss.

 

Oznaczenie ISOFIX, czyli w aucie jest najpopularniejszy system mocowania fotelika


 

Skoro już zdecydujemy w jakim miejscu nabędziemy fotelik, warto przyjrzeć się na jakie elementy należy zwrócić uwagę przy zakupie, by produkt spełniał wszystkie postawione na nim oczekiwania.

 

Zobacz również: MMoto radzi: Sprawdź samochód na wiosnę

 

- Podczas doboru fotelika najistotniejsze jest zwrócenie uwagi na to, by produkt był markowy, ze względu na liczne i bardzo wymagające testy, którym jest poddawany. Musi posiadać właściwe cechy i normy bezpieczeństwa, sposób zapinania pasów fotelika i sposób mocowania w samochodzie. Istotne jest też możliwość regulacji pozycji dziecka oraz materiał z którego jest wykonany – wyjaśnia Biesok.

 

Warto też dobrać fotelik pod kontem wagi dziecka. Widać więc, że dobór nie może być przypadkowy. A gdy dokonamy wybory sprawdźmy, czy posiada on mocowania typu ISOFIX obecnie najczęściej stosowanego przez producentów samochodów.

 

- Obecnie system ISOFIX jest w mojej opinii najbezpieczniejszym i najwygodniejszym systemem montowania fotelika w samochodzie. Drugi system montażu – najczęściej stosowany – to system wykorzystujący samochodowe pasy bezpieczeństwa – podsumowuje ekspert.

 

Zobacz również: Wideo porady motoryzacyjne

 

Bezpieczeństwo dziecka w samochodzie powinno być priorytetową kwestią dla rodziców, dlatego najistotniejszym elementem jest zdrowy rozsądek. Nawet najnowocześniejsze foteliki nie ochronią dziecka przed brawurą i nieuwagą kierowcy. Pamiętajmy więc wsiadając do samochodu, ze nie poruszamy się nim sami.

 

 


MM poleca:


Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

Jeśli uważasz, że któryś z komentarzy łamie regulamin, to wyślij nam link do tego artykułu na pomoc@naszemiasto.pl

Wybrane dla Ciebie

Więcej na temat:
Więcej na temat:

Powiązane