MŚ w Katowicach: Polska - Włochy 1:3 [ZDJĘCIA]

MŚ w Katowicach: Polska - Włochy 1:3
MŚ w Katowicach: Polska - Włochy 1:3 Arkadiusz Gola
W swoim pierwszym meczu w mistrzostwach świata Dywizji 1A reprezentacja Polski przegrała w Katowicach z Włochami 1:3. Osiem tysięcy widzów w Spodku gorąco dopingowało biało-czerwonych, ale przyszło im przełknąć gorycz porażki. Podopieczni trenera Jacka Płachty przekonali się jak ciężko będzie im walczyć o awans do światowej elity, bo stawka drużyn jest teraz znacznie bardziej wyrównana niż podczas turnieju w Krakowie.

MŚ w Katowicach

Przy okazji przedstawienia sponsora MŚ i kadry – Grupy Azoty prezes PZHL Dawid Chwałka ujawnił, że za wywalczenie awansu do elity polscy hokeiści dostaną premię w wysokości 500 tys. zł. Wizja wielkich jak na hokej pieniędzy wyraźnie usztywniła naszych zawodników, bo zaczęli pojedynek z Włochami słabo. Biało-czerwoni łapali niepotrzebne kary i musieli się bronić.

Dwa okresy gry w przewadze przetrzymali, choć raz w sukurs Przemysławowi Odrobnemu przyszła poprzeczka. Italia swą przewagę w końcu udokumentowała golem. Markus Gander podał po pozostawionego bez opieki Joachima Ramosera i napastnik Red Bull Salzburg strzałem po lodzie tuż przy słupku umieścił krążek w siatce.

Polacy dopiero po stracie bramki zaczęli groźniej atakować. Dwie dobre okazje miał Krystian Dziubiński, na bramkę rywali strzelali też Krzysztof Zapała i Grzegorz Pasiut, lecz Andreas Bernard zachował w I tercji czyste konto. Włoski golkiper skapitulował dopiero, gdy jego drużynie po raz pierwszy przyszło grać w osłabieniu. Z niebieskiej linii strzelał Paweł Dronia, a stojący przed bramką Tomasz Malasiński zmienił lot krążka.

Biało-czerwoni w przewadze radzili sobie naprawdę dobrze i gdy znowu grali pięciu na czterech pod włoską bramką było bardzo gorąco. Gdy siły na lodzie były wyrównane już tak dobrze nie było. W dodatku pod koniec II tercji błąd przydarzył się dobrze broniącemu dotąd Odrobnemu. „Wiedźmin” przepuścił między parkanami strzał z dystansu Luki Frigo i Italia znów wyszła na prowadzenie.

W ostatniej tercji biało-czerwoni starali się zmienić niekorzystny wynik. Bliski szczęścia był Aron Chmielewski, sam na sam z bramkarzem był Dziubiński, groźnie strzelał Mikołaj Łopuski, ale biało-czerwonym nie udało się doprowadzić do remisu nawet wówczas, gdy w ostatniej minucie wycofali bramkarza. Włosi też mieli swoje sytuacje. W całym meczu oddali więcej strzałów niż nasz zespół i wygrali zasłużenie, a ich sukces przypieczętował na 2 sek. przed końcem spotkania Thomas Larkin kierując krążek do pustej bramki.

Biało-czerwoni grali dziś tylko siódemką obrońców, bo ostatnie miejsce w kadrze czeka na Adama Borzęckiego. Obrońca Bietigheim Steelers w piątek wieczorem zakończył rywalizację w finale niemieckiej ligi DEL2 i w sobotę po południu dotarł do Katowic, ale zagra dopiero w niedzielnym spotkaniu z Koreą Płd.

Włochy – Polska 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Bramki 1:0 Joachim Ramoser (13), 1:1 Tomasz Malasiński (32), 2:1 Luca Frigo (37), 3:1 Thomas Larkin (60)

Kary: Włochy - 6, Polska – 12
Widzów 8.000

Włochy: Andreas Bernard, Cloutier – McMonagle, Egger; Insam, Anton Bernard, Frigo – Trivellato, Larkin; Scandella, Andergassen, Tudin – Hofer, Helfer; Gander, Traversa, Ramoser – Zanatta, Marchetti; Magnabosco Aguirre, D. Kostner, S. Kostner.

Polska: Odrobny, Radziszewski – Dronia, Bychawski; Zapała Malasiński, Kolusz – Pociecha, Wajda; Chmielewski, Pasiut, Łopuski – Kotlorz, Bryk; Wronka, Dziubiński, Bepierszcz – Kruczek; Bagiński, Urbanowicz, Galant.
Wyniki pozostałych sobotnich spotkań MŚ w Katowicach:
Japonia – Słowenia 1:7 (0:1, 0:4, 1:2), Austria – Korea Płd. (początek o godz. 20)