Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Mysłowice: AlterFest 2019. Znamy pierwszych artystów

KJ
mat. pras. AlterFest Mysłowice
Poznaliśmy już pierwsze gwiazdy, które wystąpią dla publiczności podczas tegorocznej edycji festiwalu muzycznego AlterFest, która odbędzie się ponownie w Mysłowicach.

AlterFest

Festiwal muzyczny AlterFest odbywa się w Mysłowicach już od 2012 roku. Od czterech lat impreza organizowana jest w mysłowickim kościele ewangelickim, miejsce to tworzy niesamowity klimat, dzięki czemu impreza wyróżnia się spośród innych, które odbywają się na Śląsku.

W tym roku ponownie będzie mogli pobawić się w rytm muzyki alternatywnej w kościele ewangelickim w Mysłowicach. AlterFest 2019 odbędzie się 19 i 20 lipca.

AlterFest - kto wystąpi?

Poznaliśmy już pierwsze pięć gwiazd festiwalu: Rebeka, Rosalie, Kasia Lins, mona polaski oraz Santabarbara.

Rebeka powstała w 2008 roku z inicjatywy Iwony Skwarek, kompozytorki i autorki tekstów, do której w 2010 roku dołączył producent Bartosz Szczęsny. Rebeka to połączenie dwóch silnych indywidualności w imię jednego, jeszcze silniejszego bytu muzycznego. Iwona Skwarek i Bartosz Szczęsny to wymagające wiele od siebie nawzajem, skrajnie różne osobowości. Dzięki starciu ich, często odmiennych, spojrzeń na muzykę, Rebeka jest zespołem nietuzinkowym, który apogeum wspólnej energii osiąga w czasie koncertów. W lutym duet wydał swój trzeci album - “Post Dreams”. Zwykle pierwszoplanową rolę grają w zespole analogowe syntezatory. Jednakże na tym albumie muzycy postanowili iść o krok dalej i na płycie pojawiły się klasyczne instrumenty takie jak smyczki czy trąbka. Płyta zawiera w sobie pełną amplitudę emocji. Z jednej strony zatapiamy się w delikatnie utkanych ornamentach, by za chwilę dać się porwać fali ryczących zimnofalowych gitar.

Rosalie to pochodząca z Berlina, aczkolwiek mocno związana z Poznaniem artystka, której muzykę można określić jako połączenie R&B, muzyki soulowej i elektroniki. Zainspirowana muzyką przełomu lat 80. i 90. XX w., amerykańskim R&B i rapem, ujawniła się jako wokalistka debiutanckim singlem “This Thing Called Love”, wydanym we wrześniu 2015 r. Rok później własnym sumptem wydała EP-kę „Enuff”, a w roku 2018 pod szyldem Alkopoligamii ukazał się debiutancki album Rosalie. zatytułowany „Flashback”. Płyta znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia najlepiej sprzedających się płyt w Polsce. Rosnąca popularność artystki, przejście z własnej publikacji utworów do wytwórni fonograficznej oraz dobre przyjęcie singli „A pamiętasz?” i „Królowa”, przyczyniły się do wyróżnienia piosenkarki nominacją do Fryderyka 2018 w kategorii Fonograficzny Debiut Roku. Jej singiel zatytułowany „Więcej” mogliśmy usłyszeć w kampanii wizerunkowej telewizji TVN.

Kasia Lins – wokalistka, pianistka, kompozytorka i autorka tekstów. Wykonuje muzykę, którą najtrafniej określić można jako nostalgiczny alt pop z wyraźnie słyszalnymi wpływami soulu i rocka. W 2018 roku wydała pierwszy długogrający album pt. "Wiersz ostatni". Płyta przepełniona jest charakterystycznymi, porywającymi harmoniami wokalnymi, przestrzennymi gitarami i emocjonalnymi tekstami. Duszna atmosfera i kinematograficzny nastrój jej muzyki odczuwalny jest szczególnie podczas koncertów. Współkompozytorami utworów są Michał Lange i Karol Łakomiec, za produkcję odpowiadają Marcin Bors oraz Michał Lange. Artystka ma za sobą koncerty na trasie Spragnieni Lata, Festiwalu Open'er, Scenie Alternatywnej na Festiwalu w Opolu czy podczas pierwszej trasy klubowej.

mona polaski – jak sami o sobie mówią, są „młodzieżowym zespołem założonym w 2018 roku w Łodzi”. Niech jednak ta młodość i niedługi staż zespołu nikogo nie zmyli, ponieważ łódzką formację tworzą muzycy zespołu Bruno Schulz, których niejednokrotnie mogliśmy już na scenie zobaczyć. Tworzona przez nich muzyka to alternatywny rock z krwi i kości, brzmienia, które coraz ciężej znaleźć na polskiej scenie muzycznej.

Santabarbara to najnowszy projekt braci Pospieszalskich drugiego pokolenia, który zapoczątkowali Łukasz, Marek, Szczepan i Nikodem Pospieszalscy. Na co dzień poruszający się na przeróżnym gruncie muzycznym, od szeroko pojętej muzyki rozrywkowej, elektronicznej, klasycznej, poprzez muzykę ludową, aż do awangardowej improwizacji. Projekt ten to połączenie syntetycznych brzmień z akustyczną perkusją oraz męskimi wokalami. W ich twórczości zauważyć można inspiracje muzyką Jamesa Blake’a, Radiohead, czy Metronomy. Obecnie zespół funkcjonuje w trio i szykuje się do nagrania debiutanckiej płyty.

AlterFest 2019

To nie wszyscy artyści. Będzie ich więcej, jednak poznamy ich dopiero w nadchodzących miesiącach.

- Cieszę się, że po raz kolejny udało nam się zaprosić do Mysłowic artystów grających świetną, a także bardzo różnorodną muzykę. Zapewniam, że to nie koniec dobrych informacji dotyczących AlterFestu. Przed nami ogłoszenie drugiej połowy line-upu, zapewniam że będzie bardzo ciekawie- mówi Łukasz Prajer, pomysłodawca i organizator imprezy.

Karnety na festiwal muzyczny kosztują 50 zł (jednodniowy) lub 80 zł (dwudniowy). Można je nabyć na portalu KupBilecik.pl.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak działają oszuści - fałszywe SMS "od najbliższych"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na myslowice.naszemiasto.pl Nasze Miasto