Czytając poniższe informacje trudno powstrzymać śmiech lub przerażenie, jednak gwarantujemy, że wszystkie są prawdziwe... Taki był rok 2008.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Pomysłowość przestępców w naszym regionie nie zna granic. Dowodem są ich dokonania w roku 2008. Specjalnie dla Was zebraliśmy co ciekawsze doniesienia policyjne mijającego roku. Trzeba przyznać, że policjanci na nudę nie narzekali. My również, skoro mogliśmy to opisać... Jednak, czy słowa oddają rozmiar ludzkiej inwencji?
12 lat więzienia za skradzioną... pizzę!

Dzwonili do pizzerii i składali zamówienie. Na dostawcę, który przyjeżdżał pod wskazany adres, czekało pięciu zamaskowanych osobników, którzy składali mu propopzycję nie do odrzucenia...
(wydarzenie z datą 2007, ale było inspiracją do powstania niniejszego podsumowania, więc musiało zająć tu swe godne miejsce)


Złodziej kiełbasy zatrzymany! To nie żart!

Grożąc nożem sprzedawczyni skradł z kasy pieniądze oraz... kawałek kiełbasy.


Posiedzi za ogórka!

Gliwiccy policjanci schwytali mężczyznę, który podczas włamania, degustował w jednej z piwnic przetwory.


Skoczył z 11 pietra wieżowca i przeżył

Do niecodziennego zdarzenia doszło w środę wieczorem w Zabrzu przy ul. Gdańskiej. 21-letni desperat postanowił przepiłować kraty i wejść na dach 11-piętrowego wieżowca.


Katowice: W przebraniu duchownego ukradł telefon

Ochrona jednego z hipermarketów zdemaskowała mężczyznę, który przebrany za księdza, chciał ukraść ubrania. Kilkanaście dni wcześniej udało mu się to z telefonem.


Handlowali wyrzutniami rakiet na Allegro!


Nikiszowiec: Bandyci napadli strażaków. Jeden jest ranny

Zaczęło się od zgłoszenia pożaru. Strażacy przyjechali na Nikiszowiec aby ugasić płonący śmietnik. Skończyło się na bójce. W czasie akcji ratowniczej zostali napadnięci przez grupę 20 chuliganów.


Pijany komendant kierował rudzkim komisariatem!

Komendant Komisariatu III w Rudzie Śląskiej kierował nim mając 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Wczoraj stracił stanowisko.


Chcieli wyciąć numer koledze, więc go podpalili

Młody mieszkaniec Ligoty* walczy o życie po tym, jak jego dwóch kolegów w przypływie fantazji postanowiło w wysublimowany sposób zbudzić go ze snu. Jeden podpalił mu bluzę, drugi zajął się kapturem...


Zabrzanin, co kamień w węgiel "przemieniał"

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który sprzedawał odpady kopalniane jako pełnowartościowy węgiel. Sprytny zabrzanin nabrał kilku mieszkańców Podbeskidzia.


Katowice: mężczyzna zmarł, bo połknął 760 gramów kokainy

53-latek z Katowic został znaleziony martwy w swoim mieszkaniu. Sekcja zwłok wykazała, że jego śmierć nie należała do typowych...


Sprzedawał marihuanę wzbogaconą o... żwirek dla kotów!

Sprawa jakich wiele. Jednak nie do końca. Przedsiębiorczy 28-latek wpadł na pomysł, jak "wzbogacić" marihuanę, którą handlował. Dodawał do niej żwirek, w który wypróżniają się koty...


Chcieli się dorobić, więc ukradli malucha

Zaparkowany przy ulicy Osiedlowej w Katowicach fiat 126p okazał się łakomym kąskiem dla dwóch pijanych dwudziestolatków. Jak na złość, zuchwałą kradzież natychmiast wykryła policja.


Złomiarze chcieli sprzedać radioaktywny kobalt


Bytom: rencista napadał na osiedlowe sklepiki

Od października 49-letni mieszkaniec Bytomia, w kominiarce na twarzy i z atrapą pistoletu, napadał na osiedlowe sklepy.


W przypływie sprytu napadł na bank... internetowy!

"Zaradny" tyszanin śmiało sobie poczynał przez ostatnie miesiące - po kilku napadach na banki wzbogacił się o 170 tysięcy złotych. Wpadł, gdy napadł na placówkę banku... Internetowego!


Zabrze: Prostytutka ukradła mu talony na węgiel

Do niecodziennej kradzieży doszło wczorajszego popołudnia w Zabrzu, gdzie 55-letni bytomianin został okradziony przez prostytutkę. Mężczyzna stracił pieniądze, karty bankomatowe i dokumenty, ale również... talony na węgiel.


Policjanci ratują złodzieja po elektrycznych "pieszczotach"

24-letni Łukasz S. z Rudy Śląskiej, choć najprawdopodobniej trafi do więzienia, to jednak będzie żył. Wszystko, dzięki skuteczności funkcjonariuszy policji.


Spalił się autobus z pijanym kierowcą...

Ponad pół promila alkoholu miał kierowca autobusu, który zapalił się wczorajszego popołudnia w miejscowości Kamieniec w powiecie tarnogórskim.


Samozwańczy kontroler biletów z legitymacją z drukarki...

Katowicka policja schwytała oszusta, który podróżując pojazdami KZK GOP, podawał się za kontrolera biletów.


Szef śląskich więzienników trafił do aresztu

Podejrzany o korupcję były dyrektor okręgowy Służby Więziennej w Katowicach, pułkownik Włodzimierz W. został dziś aresztowany na trzy miesiące. Sąd przychylił się do wniosku prokuratury, prowadzącej śledztwo w tej sprawie.


Katowice: policjant uratował złodzieja tonącego w Rawie!

Szaleńczy pościg, rzucanie kamieniami w policjantów, strzelanina i dramatyczna próba ucieczki zanieczyszczoną rzeką to tylko kilka chwil z niedzielnego poranka katowickich policjantów.


W Zabrzu grasują "zapałkowi złodzieje"

Metoda "na wnuczka" przeszła już do lamusa. Policjanci z Zabrza przestrzegają przed kradzieżami "na zapałkę". Złodzieje grasują głównie w dzielnicy Helenka.


Dał policjantom dwadzieścia złotych łapówki na "flaszkę"

Piątek, godzina 10:00, DK 94. Policjanci z drogówki zatrzymują do kontroli samochód. Odkrywają, że w nie ma w nim obowiązkowego wyposażenia, czyli gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Wypisują mandat...


Ukradł paliwo, uciekał policji i zgarnął 94 punkty

Szarża na czerwonym, chodnikami, pod prąd i zagrożenie dla pieszych. To tylko niektóre wyczyny, których dopuścił się we wtorek w Gliwicach pewien 30-letni "szybki i wściekły" zabrzanin.


Bytom: kradł i rozbijał samochody dla zabawy

Bytomski amator cudzych samochodów złapany na gorącym uczynku. Ukradł auto chłopakowi swojej siostry, by chwilę później rozbić je w Częstochowie. Podobny numer "wyciął" też kilka miesięcy temu, sąsiadowi.


Latający rower na ulicach Katowic

Ekstremalnie zakończyła się libacja alkoholowa w jednym z budynków przy ulicy 1-go Maja w Katowicach. Pięciu kompletnie pijanych imprezowiczów spędziło wczorajszą noc w policyjnym areszcie.


Zapił i zaparkował... w gliwickiej prokuraturze! [Foto]

Gdy na miejsce wypadku przyjechała policja, pijany w sztok kierowca siedział niewzruszony na swoim miejscu i rozkoszował się smakiem piwa...

Wyczynów godnych zamieszczenia w tym miejscu, jak się domyślacie, znaleźlibyśmy zdecydowanie więcej, ale i te wprawiły nas w wystarczające osłupienie, nie szczędząc również refleksji nad "potęgą" ludzkiego umysłu.

Nie trzeba nam daru jasnowidzenia, aby stwierdzić, że także w 2009 roku nie ominą nas znakomite wytwory ludzkich umysłów. Oby było się z czego pośmiać, gorzej, jeśli trzeba będzie się bać...Wypróbuj działy specjalne w MM:

Architektura | Inwestycje | Sport | Studenci | Moto | Turystyka | Kultura


MM poleca:


"/>
"/>