Nocne Wilki w Polsce. Trasa przejazdu: Warszawa, Wrocław, Oświęcim... [ZDJĘCIA]

red.Zaktualizowano 
Nocne Wilki w Polsce. Trasa przejazdu. Proputinowski gang motocyklowy "Nocne Wilki" miał przejechać przez Polskę w ramach obchodów 70. rocznicy "zwycięstwa ZSRR nad faszystowskimi Niemcami". Miał, ale... polskie MSZ nie wydało zgody na wizy! Motocykliści chcą dojechać z Moskwy do Berlina. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie - gang miał w planach przejechać również przez woj. śląskie. W Polsce motocykliści mieli odwiedzić odwiedzą Warszawę, Wrocław i Oświęcim. [trasa przez Polskę, Ночные Волки Польша]

Do niedzieli 26 kwietnia, w naszej sondzie "Czy popierasz przejazd Nocnych Wilków przez Polskę?" wzięło udział 4,4 tys. ludzi.

Nocne Wilki w Polsce. Trasa przejazdu: Warszawa, Wrocław, Oświęcim... [ZDJĘCIA]

AKTUALIZACJA
wtorek 28 kwietnia

Temat Nocnych Wilków wciąż żywy. Rosyjscy motocykliści zapowiadają, że i tak dojadą do Berlina. Jednak Jerzy Dziewulski nie pozostawia złudzeń, że w strefie Schengen już funkcjonują w systemie jako osoby, którym odmówiono wjazdu i nie ma przejścia granicznego, którym udałoby im się przedrzeć.

Były antyterrorysta i poseł podkreśla, że decyzja o niewpuszczeniu Nocnych Wilkach została w Polsce podjęta w porozumieniu z Niemcami, którzy także zakazali rosyjskim motocyklistom wjazdu na teren swojego kraju.

AKTUALIZACJA
poniedziałek 27 kwietnia

Wiktor Węgrzyn, organizator "Rajdu Katyńskiego". Zadeklarował, że zapewni rosyjskim motocyklistom z grupy Nocne Wilki eskortę na terenie naszego kraju.

Wypowiedź Wiktora Węgrzyna przytacza biuro prasowe Jasnej Góry. Organizator "Rajdu Katyńskiego" powołał się na polską gościnność i solidarność motocyklistów z całego świata.

Węgrzyn stwierdził następnie, że atak na rosyjskich motocyklistów jest wbrew naszej kulturze i obyczajom polskim.

- Czy są głosy przeciwne, czy są motocykliści, którzy się nie godzą z tą rezolucją? Rezolucja została przyjęta przez aklamację, jednogłośnie. Jeszcze raz dziękuję z całego serca i przypominam 27, to jest poniedziałek, godz. 9.00 rano spotykamy się na granicy w Brześciu do Terespola. Zapraszam wszystkich bardzo serdecznie, potem pojedziemy z nimi przez Polskę, kto będzie mógł na różnych odcinkach, ale zależy mi bardzo, żeby tam w Brześciu było nas jak najwięcej - zakończył.

Dokładny plan przejazdu Nocnych Wilków przez Polskę:

Dzień 3. 27.04 (pn)
Brest (BY) – Warszawa (PL)
Start 08.00
Odległości 200 km.
Czas przejazdu 4 godziny (1,5 godziny przejście granicy)
Zwiedzanie memoriału “Grób nieznanego żołnierza” na pl. Piłsudskiego, położenie kwiatów, minuta milczenia

Warszawa (PL)- Wrocław (PL)
Start 15.00
Odległości 351 km.
Czas przejazdu 5 godzin
Przybycie pr. 20.00
Na miejscu, rozmieszczenie, organizacja kolacji, odpoczynek.

Dzień 4. 28.04
Wrocław (PL)
Na miejscu
09.00 Zwiedzania pomnika ofiar ludobójstwa Wołynia, Położenie kwiatów.
11.00 Cmentarz rosyjskich Żołnierzy (Skowronia Góra), położenie kwiatów, minuta milczenia
13.00 Zwiedzania starego Wrocławia,
16.00 Przyjacielska kolacja.

Dzień 5. 29.04 (sr)
Wrocław (PL) – Oświęcim (PL)
Start 9.00
Odległości 220 km.
Czas przejazdu około 3 godziny.
Przybycie 12.00
Na miejscu jest zwiedzanie Obozu KL Auschwitz 2 godziny.

Oświęcim (PL) – Hrabyne (CZ)
Start 14.00
Odległości 114 km.
Czas przejazdu 2 godz.
Przybycie 16.00

AKTUALIZACJA
piątek 24 kwietnia

Nocne Wilki nie wjadą do Polski! Polskie MSZ wydało dzisiaj oficjalne oświadczenie w sprawie braku wiz dla Rosjan...

24 kwietnia 2015 roku Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rzeczypospolitej Polskiej przekazało Ambasadzie Federacji Rosyjskiej w Warszawie notę dyplomatyczną z informacją o odmowie wjazdu na terytorium Polski zorganizowanej grupy motocyklistów, w której znajdowali się przedstawiciele klubu „Nocne Wilki”.
Podstawą do podjęcia takiej decyzji był brak niezbędnych, precyzyjnych informacji dotyczących harmonogramu pobytu grupy w Polsce, dokładnych tras przejazdów oraz wskazania miejsc noclegów członków klubu. Dane te były niezbędne do zapewnienia należytego bezpieczeństwa uczestnikom rajdu i odpowiedniej organizacji przedsięwzięcia.
Ponadto MSZ RP otrzymało od strony rosyjskiej noty w sprawie rajdu zbyt późno – mniej niż tydzień przed planowanym początkiem wydarzenia. Prośby o zgodę na wszystkie pozostałe przedsięwzięcia organizowane przez stronę rosyjską z okazji obchodów 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej - rajd Grupy Rekonstrukcyjnej, Rajd Weteranów oraz rajd motocyklistów w ramach delegacji Obwodu Kaliningradzkiego do Braniewa zostały przez Polskę rozpatrzone pozytywnie.
Komunikat MSZ w sprawie Nocnych Wilków

AKTUALIZACJA
piątek 17 kwietnia

Jak informuje dzisiejszy numer niemieckiego magazynu "Die Welt" - "Nocne Wilki" nie dostanie zgody na przejazd przez Berlin! Dziennik powołuje się na źródła na wysokim szczeblu organów bezpieczeństwa.

AKTUALIZACJA
czwartek 15 kwietnia

Rosyjska telewizja "Westi" wyemitowała dziś rozmowę z przywódcą Nocny Wilków - gdzie Aleksander Załdostanow odpowiada na informację o protestach w Polsce. Zobacz to...

Jak informuje serwis warszawawpigulce.pl - Aleksandr Załdostanov, lider Nocnych Wilków, zapowiedział że grupa odwiedzi Katyń, by uczcić pamięć polskich oficerów. Nocne Wilki wjadą także do Warszawy na Skwer Wołyński - gdzie znajduje się pomnik 27 Wołyńskiej Dywizji Piechoty AK.

Nocne Wilki w Polsce [TRASA]. Warszawa, Wrocław, Oświęcim - gdzie jeszcze będą motocykliści? [Ночные Волки]

Nocne Wilki to najstarszy rosyjski gang motocyklowy, a jego członkowie od dawna świętują ważne dla Rosji obchody. Jest ich ponad 5 tys., ich przywódca - Aleksander Załdostanow jest przyjacielem prezydenta Rosji, otrzymał nawet od niego Order Honoru. Nocne Wilki miały aktywny udział w aneksji Krymu. Podczas ostatnich najazdów wojsk rosyjskich na Ukrainę, motocykliści patrolowali budynki i świętowali jeżdżąc z rosyjskimi flagami.

Aleksander "Chirurg" Załdostanow: Gdziekolwiek są Nocne Wilki, tam jest też Rosja.

W ich przejazdach czasami uczestniczył sam Putin. Wy nie tylko jeździcie na motocyklach, ale też wykonujecie bardzo ważną patriotyczno-militarną pracę - komplementował motocyklistów prezydent Rosji.

Nocne Wilki. Trasa rajdu "zwycięstwa ZSRR nad faszystowskimi Niemcami" - czyli od Moskwy po Berlin

W najbliższych dniach motocykliści gangu Nocne Wilki planują uczcić 70. rocznicę zakończenia II Wojny Światowej wielkim rajdem z Moskwy do Berlina. Przejadą ponad 6 tys. kilometrów. Jego trasa wiedzie od Moskwy po Berlin, po drodze odwiedzając: Mińsk, Brześć, Wrocław, Brno, Bratysławę, Wiedeń, Monachium, Pragę, Torgau, Karlshorst. W rajdzie może wziąć udział nawet kilkuset motocyklistów.

Nocne Wilki zamierzają wyruszyć 25 kwietnia. Data jest nieprzypadkowa! 25 kwietnia 1945 roku Armia Czerwona zamknęła pierścień wokół faszystowskiego Berlina. Jak samo zapowiadają - Każdy chętny może uczestniczyć w tym przedsięwzięciu. Na trasie przejazdu będziemy odwiedzać pomniki Drugiej Wojny Ojczyźnianej.

Jak poinformował nas Marcin Rey - współtwórca wydarzenia na FB "Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę!" - Nocne Wilki najprawdopodobniej wjadą do Polski 27 kwietnia. Z Brześcia pojadą do Pieniężna w woj. warmińsko-mazurskim, gdzie jest pomnik sowiecki gen. Czerniachowskiego. Potem skierują się na Wrocław w którym spędzą cały wtorek 28 kwietnia. W środę 29 kwietnia pojadą do Oświęcimia, a następnie na Ostrawę. Trzeba jednak uwzględnić, że mówimy tutaj "prawdopodobnie"! Dokładnych szczegółów trasy jeszcze nie znamy.

Na 29 kwietnia Nocne Wilki zamówili rosyjskojęzycznego przewodnika w Muzeum Auschwitz. - Wszystko odbyło się zgodnie z procedurami. Nie ma przeciwwskazań, jeżeli tylko będzie respektowany regulamin muzeum - poinformował tvn24.pl Bartosz Bartyzel, rzecznik muzeum.

Nocne Wilki w Polsce - w internecie wrze

Powstało już "wydarzenie" na FB - "Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę!" w którym chce uczestniczyć ponad 9 tys. ludzi.

Jak czytamy na stronie "Nie dla przejazdu bandytów z Rosji przez Polskę!" - Nocne Wilki uznani zostali w Europie Zachodniej za organizację przestępczą. Pojawiają się tam gdzie za chwilę dochodzi do agresji Rosji. Byli na Krymie przed zajęciem go przez Rosjan. Byli na Donbasie a obecnie mordują i rabują miasta zajęte przez Rosjan. Czy ich przejazd przez Polskę jest ostrzeżeniem dla Polaków ,czy też początkiem rosyjskiej agresji?


Funkcjonuje również równolegle na FB "Tak dla przejazdu Nocnych Wilków przez Polskę" - który polubiło blisko tysiąc ludzi. Jak informuje jego administrator na stronie - Skontaktowałem się już z Nocnymi Wilkami i dziękują za wsparcie.

Jak czytamy na stronie "Tak dla przejazdu Nocnych Wilków przez Polskę" - Czy bierzcie pod uwagę, że każdy kraj ma prawo upamiętnić swoje ofiary bez wrzucania do tego polityki i niezrozumiałych ataków agresji.
Każdy kraj w tym Polska dopuściła się zbrodniczych czynów. Czemu nie blokujecie Szwedów też wiele złego Polsce zrobili? zanim zaczniemy rzucać na siebie oskarżenia proszę zapoznać się z historią i obiektywnie popatrzeć również na naszą kartę historii.
Czy zdajecie sobie sprawę, że w przypadku naszych sprzeciwów, blokowań czy też utrudniania w jakikolwiek sposobu przejazdu dla Nocnych Wilków reakcja Rosjan będzie współmierna i nie będziemy mogli upamiętniać ofiar Katynia, Smoleńska etc… ale to pewnie znowu byłaby wina Rosjan bo my jak zawsze jesteśmy tolerancyjni, krystaliczni i otwarci na wszelkiego rodzaju współpracę.


Czytaj więcej o przejeździe Nocnych Wilków przez Polskę...

Nocne Wilki w Polsce [TRASA]. Czy ulubieńcy Putina przejadą przez woj. śląskie?

Zbierane są również podpisy pod petycją "NIE dla "Nocnych Wilków" НЕТ для "Ночных волков" PL, RU, EN" przygotowaną m.in. przez Piotra Hlebowicza z Autonomicznego Wydziału Wschodniego „Solidarności Walczącej”.
Jak czytamy w petycji skierowanej do Grzegorza Schetyny, Ministra Spraw Zagranicznych RP:

(...)Jak Panu zapewne wiadomo, szef gangu, niejaki Aleksander Załdostanow – ma zakaz wjazdu do USA. Związane jest to z sankcjami przeciwko Rosji za aneksję Krymu i działania wojenne na Wschodniej Ukrainie. Załdostanow i jego gang podejrzewany jest o czynny udział w agresji armii rosyjskiej na Krym oraz podżeganie do wojny na Ukrainie. Informacja o planach gangu Nocne Wilki przejazdu przez całe terytorium Polski już rozbudziła gorące emocje wśród polskich obywateli. Jeśli straż graniczna RP wpuści do Polski paręset agresywnych rosyjskich szowinistów, należy liczyć się z możliwością potencjalnych prowokacji, które Moskwa wykorzysta później przeciwko Rzeczypospolitej Polskiej(...).

Pod petycją podpisało się już blisko 2,5 tys. ludzi.Informacja o protestach w Polsce dotarła już do Rosji

Russia Today - tuba propagandowa Kremla za granicą pisała kilka dni temu na swoim portalu: Polscy motocykliści obiecują zakłócić rajd „Nocnych Wilków”, poświęcony Dniu Zwycięstwa. (...) Polacy liczą, że uda im się w ogóle nie wpuścić Wilków do Europy”.

A co na to Aleksander "Chirurg" Załdostanow, lider gangu Nocnych Wilków? W rozmowie z Polskim Radiem stwierdził - Jaka będzie akcja, taka będzie reakcja.

Wideo

Materiał oryginalny: Nocne Wilki w Polsce. Trasa przejazdu: Warszawa, Wrocław, Oświęcim... [ZDJĘCIA] - śląskie Nasze Miasto

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3