Nowe święto państwowe już 19 października. Będzie wolne od pracy? [Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych]

Nowe święto państwowe to efekt ustawy przyjętej 4 października 2018 przez Sejm. 19 października to "Narodowy Dzień Pamięci Duchownych Niezłomnych". Teraz ustawa trafi do Senatu i wejdzie w życie z dniem następującym po dniu ogłoszenie. Czy będzie wolne od pracy? Czytaj więcej - kliknij w "zobacz galerię".
Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum oraz Politykę Prywatności.

16.10.2018, 00:39

w dupe jebanych?

15.10.2018, 20:48

Kler!!!!

15.10.2018, 19:25

To w końcu będzie wolne w piątek, czy nie, bo z tej głupiej galerii ni ch..ja się tego dowiemy...

15.10.2018, 12:58

Faszyzujących księży należało wcześniej powywieszać.

10.10.2018, 20:20

Znałem wspaniałego księdza B. Talarka , kapelana AK - parafia Górzno , był prześladowany przez komunistów .Cześć Jego Pamięci !

10.10.2018, 19:33

wolna Wigilia, wolna Wigilia, Wolna Wigilia!

10.10.2018, 19:20

u mnie teraz az do nastepnego tygodnia w uj pracy, bedzie wiec to swieto jak znalazł,bo potrzebuje 19-go wolne, i nie bedzie trza kombinowac czy dadzą urlop czy nie.

10.10.2018, 13:21

Czym się te matoły zajmują w tym sejmie

09.10.2018, 06:29

Ksiundz Gil , ksiundz Wesołowski i biskup Paetz tyż byli NIEZŁOMNI !! Nigdy nie przyznali się ile zgwałcili dzieci i który jeszcze ksiundz brał w tym udział. CHWAŁA TYM NIEZŁOMNYM DUCHOWNYM ! A tak przy okazji - kiedy święto "Ksiundza Kapusia" ? Wreszcie połowa ksiundzów i biskupów miałaby swoje święto. Bo druga połowa i tak świętuje po cichu w Dzień Równości...

08.10.2018, 18:44

Niezłomni na złom.

08.10.2018, 15:53

Chore. Nie lepiej zrobić wolne w Wigilię, by ci wszyscy biedni ludzie mieli możliwość przygotowania kolacji w spokoju bez marznięcia na przystanku i nerwów, że ostatni autobus odjechał po 18:00, a potem nie ma jak się dostać do domu?

08.10.2018, 15:17

Wiadomo, że nie będzie wolne, podobnie jak w dzień fagi lub inne tego typu dni, ale niemiecji portal dla Polaków zwęszył szansę na podgrzanie atmosfery... Walcie się...

07.10.2018, 23:45

odbiło im na dobre....

07.10.2018, 21:09

Jak będzie wolne to jestem za :)

07.10.2018, 20:49

@666 w twoje urodziny

07.10.2018, 20:36

dzień pedała i pedofila księdza kiedy

07.10.2018, 20:31

A kiedy dzień aktora Wojtyły? Oczywiście wolny od pracy.

07.10.2018, 15:10

Hahaha faszyzujący wyszyński i Kolbe, nawiedzony poj...bany rycerz walczący z całą komuną Popiełuch.... ręce opdają. Nie ch sobie pisuary czczą swoich bohaterów na swoich pisowskich spędach partyjnych a nie robią idiotyczne "święta" wątpliwej jakości pseudobohaterom.

07.10.2018, 15:08

Co to znowu za "niezłomny" pisowski gniot? Co to za "święto"? Duchownych zdrajców i faszystowskich kolaborantów? Tak to się powinno nazywać.

07.10.2018, 12:56

To raczej powinno być święto w polskim kościele. W sumie bardzo dobrze, że ten kraj nie zapomniał o niezłomnych duchownych. Przecież byli wielcy księża, którzy komunistom się po prostu nie dali "zjeść". To np. tacy znani ludzie ks. Prymas Tysiąclecia, Stefan kard. Wyszyński, ks. Jerzy Popiełuszko. Ale są też tacy, których moje pokolenie pamięta jeszcze bardziej. Mowa o ks. Henryku Jankowskim, o ks. Józefie Sanaku. Co łączy tych wszystkich? Oni po prostu wszyscy porządnie dostali po łbie od komunistów, dalej...ks. bp Baraniak...też swoje odcierpiał. To są ludzie, którzy zasługują na upamiętnienie. Bez nich Kościół w naszym kraju upadłby przez tych czerwonych drani.

07.10.2018, 12:26

A Wielki Piątek do roboty...

07.10.2018, 10:41

wolne brawo

07.10.2018, 10:19

uz mnie nic nie zdziwi...

07.10.2018, 10:06

Co to takiego ci duchowi niezłomni??? Przecież nie chodzi chyba o tych bandytów, którzy mordowali ludzi zaraz po wojnie za to, że wzięli ziemię z reformy rolnej.

07.10.2018, 08:33

no to za tym pojdzie dzien pedofilii w kosciele !!!!