Nowi rycerze pasowani w Panewnikach [Zdjęcia]

Zakon Templariuszy przyjął czterech nowych członków. Uroczysta ... (© Marek Sęk)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Zakon Templariuszy przyjął czterech nowych członków. Uroczysta Inwestytura odbyła się w Bazylice Franciszkanów w Katowicach.

Zakon Templariuszy jest braterskim związkiem katolików, kontynuujących tradycję średniowiecznego Zakonu Ubogich Rycerzy Chrystusa i Świątyni Salomona.

- Kultywujemy tradycję średniowiecznego Zakonu Templariuszy i bronimy wiary we współczesnych realiach – wyjaśnia Wielki Przeor,  Krzysztof Kurzej.

Zakon zrzesza katolików, na równi kobiety i mężczyzn, świeckich i duchownych.

- Naszym zadaniem jest apostolat laicki oraz pomoc ubogim i potrzebującym. Ostatnio ufundowaliśmy pięć wózków inwalidzkich dla potrzebujących. Przymierzamy się do zorganizowania kursu dla misjonarzy świeckich – tłumaczy Krzysztof Kurzej.

Zakon Rycerzy Chrystusa i Świątyni Jerozolimskiej jest także strażnikiem relikwii błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz relikwii Jana Pawła II.

- Z tymi relikwiami pielgrzymujemy po całej Polsce, odwiedzając różne parafie – dodaje przeor.

Do Zakonu może wstąpić każdy katolik.

- Procedura aplikacyjna trwa od 6 do 12 miesięcy, a Inwestytura - przyjęcie nowych Dam i Rycerzy odbywa się raz do roku w Bazylice Franciszkanów.

Zobaczcie materiały z dorocznej Inwestytury.

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Po prostu BRAK SŁÓW (gość)

Poniżenie przez dupków z Katowic. Jak mogliście potraktować tak marynarza.Jechał do Was 12 godz,zmęczony po podróży.Przeor zakonu to dupek i nic więcej-brak słów.Dobrze wiedział ze ten człowiek jest zmęczony,a mimo to olał go.W całej Polsce dowie się Kościół jaki jest zakon templariuszy w Katowicach,Księża Proboszcze i inii duchowni.zakon templariuszy w Katowicach to jedna klika cwaniaków po jednych pieniądzach i nic wiecej

Asasini (gość)

Olanie Prawdziwego człowieka-Bochatera. Uratował tyle istnień ludzkich na morzu,ludzi którzy umierali,całym swoim sercem.A czy któryś z was uratował życie drugiemu człowiekowi,no Proszę napiszcie.Raczej nie-nie stać was na to.Wielcy Templariusze-zerooooooooooooooo.Uratował nie jedno życie a więcej,poświęcił całe swoje życie dla pomocy dzieciom najbardziej Potrzebujęcym

Michalina Bednarek

@Tablo. Witam Pana,

Nie muszę sama sobie komentować tekstów, a moja reputacja ma się dobrze :) Co do komentarza "polonistki", choć się z nim nie zgadzam i takie uwagi jak "niech wróci do podstawówki" uważam za niestosowne to jednak nie obrażałabym kierunku, którego sama jestem absolwentką. Proszę się nad tym zastanowić i nie wyciągać pochopnych wniosków :)

PS. Ja również mam wrażenie, że to jedna osoba pod różnymi nickami komentuje moje teksty - jak widać wszyscy mamy inne wrażenie :)

Pani Aneta nie tyle broni mnie, co atakuje "polonistkę" tak więc to nie mój spór.

Pozdrawiam

Tablo (gość)

@ gość Aneta. Odnoszę wrażenie, że od pewnego czasu Pani Michalina dodaje komentarze jako gość, by poprawić sobie słabnącą z dnia na dzień reputację.

Aneta (gość)

@polonistka. hahahaha co za idiotka z Ciebie. Pewnie zazdrościsz autorce bo sama siedzisz w domu na bezrobociu :) no cóż, trzeba było sobie wybrać inne studia - najwidoczniej brak Ci aspiracji a frustracje wyładowujesz na innych :)

polonistka (gość)

błędy, błędy i jeszcze raz błędy.... autorka powinna wrócić do podstawówki i jeszcze raz zapoznać sie z zasadami poprawnego pisania