W Świętochłowicach od ponad miesiąca można korzystać z nowego basenu. Remont obiektu trwał siedem lat. Zobacz relację MM-ki z wypadu na basen.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy-stary basen jest już gotowy i codziennie korzystają z niego świętochłowiczanie.  Amatorzy kąpieli są zadowoleni z wyremontowanego obiektu, jednak są i tacy, którzy widzą jego minusy.

Na basenie nie ma niestety nagłośnienia, na co narzekają mieszkańcy Świętochłowic. - Projektant tego nie przewidział, ale my już się do tego przygotowujemy. Prowadzimy aerobic dla osób starszych, więc muzyka jest dostępna. Problemem jest to, że w przypadku puszczania muzyki musimy dodatkowo płacić ZAiKS-owi - powiedział Janusz Grobelka, dyrektor OSiR-u "Skałka".

- W basenie jednocześnie może przebywać 80 osób, ponadto w budynku znajduje się także jacuzzi, dwie sauny i solarium, z których mogą korzystać dodatkowi goście - dodał dyrektor.

Innym problemem są za małe szatnie i tylko jedna przebieralnia. - Na pewno jest taki problem, ale basen był wybudowany 40 lat temu i trudno było to przerobić. Kosztem tych małych szatni są dodatkowe pomieszczenia - sauna i solarium. Jest to pewna niedogodność, ale mieszkańcy już się chyba do tego przyzwyczaili - dodał z uśmiechem Janusz Grobelka.

 

* Ratownik z filmu to Adrian Mieszkowski, dyrektor OSiR "Skałka" to Januszk Grobelka.


Cennik:

Poniedziałek - Czwartek: 6.00 - 15.00  4 zł/h

15.00 - 22.00  5 zł/h

Piątek - Sobota: 6.00 - 12.00  5 zł/h

12.00 - 22.00  6 zł/h

Niedziela: 8.00 - 12.00  5 zł/h

12.00 - 22.00  6 zł/h

Bilety ulgowe: 3zł/h (dzieci i młodzież do lat 18, emeryci i renciści)

Bilety zbiorowe: 3 zł/h (15 osób)

Dzieci do lat 3: bezpłatnie

Sauna: 0,20zł/min

Solarium: 0,80zł/min

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Gosia (gość)

rezerwacje. w jakich godzinach basen lub tory są zarezerwowane? i kiedy jest aqua aerobic?
z góry dziękuję za odpowiedź, pozdrawiam

przemas138

Zniżki. Odpowiedzi na te pytanie nie uzyskaliśmy, ale możemy porozmawiać z dyrektorem OSiRu Skałka, Panem Januszem Grobelką, który zapewniał mnie w rozmowie, że takowe zniżki wkrótce się pojawią...nie wiem, czy się pojawiły, ale sprawdzę to w tym tygodniu:) Pozdrawiam

Megi

Studenci. Mam pytanie odnośnie tego dlaczego nie ma zniżek dla sutdentów??
zazwyczaj na innych basenach są zniżki...