Ogólnopolskie Mistrzostwa Policji w pływaniu 2016 [ZDJĘCIA, WIDEO]

mat. policji
23 kwietnia w Lublinie odbyły się IV Mistrzostwa Policji w Pływaniu Lublin 2016. Impreza po raz drugi zorganizowana została na najnowocześniejszym obiekcie pływackim w Polsce. Zobacz zdjęcia...

Mistrzostwa Policji w pływaniu 2016

Kolejny już raz Komenda Wojewódzka Policji w Lublinie oraz Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego byli organizatorami Mistrzostw Policji w Pływaniu. Tegoroczne IV zawody odbyły się na już por raz drugi na basenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji „Bystrzyca”. Jest to obecnie najnowocześniejszy obiekt pływacki w Polsce. Zaawansowana technologia i ruchome dno powodują, że basen jest multifunkcjonalny, a rywalizacja odbywać się może zarówno na dystansie 50 jak i 25 metrów. Popisy pływaków można obserwować z trybuny liczącej 2100 miejsc.

Mistrzostwa objęte zostały Honorowym Patronatem Komendanta Głównego Policji, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Prezydenta Miasta Lublin. Dużego wsparcia przy organizacji udzielił nam Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji „Bystrzyca” w Lublinie.

Do udziału w zmaganiach zgłosiło się 72 policjantów, w tym 18 kobiet. Zawodnicy reprezentowali m.in. woj. śląskie, świętokrzyskie, małopolskie, mazowieckie, opolskie oraz oczywiście lubelskie. Zawodnikom kibicowały rodziny oraz zaproszeni goście. Na trybunach zasiedli: reprezentujący Komendanta Głównego Policji Pan mł.insp. Jarosław Siekierski, Komendant Wojewódzki Policji insp. Paweł Dobrodziej, Pan Dariusz Działo doradca Marszałka Województwa Lubelskiego, Zastępca Prezydenta Pan Krzysztof Komorski, Pani Marta Wcisło Wiceprzewodnicząca Rady Miasta Lublin oraz przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów woj. lubelskiego Mariusz Jaworski. Zawodnikom kibicowali także przedstawiciele Towarzystwa Ubezpieczeniowego PZU Życie S.A. Uczestnicy mistrzostw rywalizowali zarówno w konkurencjach indywidualnych, na dystansach od 50 do 400 metrów, jak i w sztafetach. Walczyli o puchary: Komendanta Głównego Policji, Komendanta Wojewódzkiego Policji w Lublinie, Prezydenta Miasta Lublin oraz puchary ufundowane przez Zarząd Wojewódzki NSZZ Policjantów woj. lubelskiego.

W klasyfikacji drużynowej złoto przypadło funkcjonariuszom z Krakowa, którzy zdobyli łącznie 21 medali, w tym 12 złotych. Drugie miejsce zajęła drużyna z KWP w Lublinie, a trzecie policjanci reprezentujący Poznań. Najlepszą zawodniczką mistrzostw została policjantka z KPP w Oławie, a najlepszym zawodnikiem funkcjonariusz z KWP Poznaniu.

W sztafecie męskiej zwyciężyła drużyna reprezentująca KWP w Poznaniu, nasi reprezentanci zajęli drugie miejsca, trzeci z kolei byli funkcjonariusze z Krakowa. W sztafecie kobiet zwyciężyły policjantki reprezentujące KMP w Wałbrzychu oraz KPP w Oławie. Dziewczyny z Lublina uplasowały się w tej konkurencji na II miejscu. Reprezentacja KWP Lublina zajęła także III miejsce w sztafecie mix.