Matura próbna z języka rosyjskiego Operon 2011/2012

Matura próbna z języka rosyjskiego Operon 2011/2012 (© sxc.hu)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pisaliście maturę próbną Operon 2011/2012 z języka angielskiego? Pochwalcie się jak Wam poszło, jakie macie odpowiedzi i które pytania sprawiały najwięcej problemów?


Próbna matura z angielskiego Operon


Wydawnictwo Operon przygotowało w tym roku dla maturzystów szereg próbnych matur. We wtorek i środę pisali oni próbne matury z języka polskiego i matematyki, a w piątek napiszą z przedmiotów dodatkowych. Dzisiaj (24 listopada 2011) napiszą z języków nowożytnych. Część z maturzystów wybiera w tym dniu język rosyjski.

Pod tym artykułem pokażemy Wam sugerowane przez nas odpowiedzi z matury próbnej z języka rosyjskiego przygotowanej przez wydawnictwo Operon. Czekamy również na Wasze odpowiedzi.

Komentarze (37)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

alla (gość)

xxxx. kurcze czekam na jakieś odp. z rosyjskiego i nigdzie jeszcze nie ma ...jak znaleźliście to podeślijcie link:)

Motylek (gość)

Matura -Była Trudna 2011. Wg. mnie matura próbna z jezyka rosyjskiego -pziom podstawowy,wcale do łatwych nie należał. Jak żadnego roku nie trzeba było posiadać,tak ogromnej wiedzy,do napisania takiego listu. Ogłoszenie nie należało też do łatwych,ale z tym było mozna sobie poradzić.Ze słuchu to była maskkra, po 1 było za szybko mówione,po2 nie było to zrozumiałe, po 3 tematy też nie były takie łatwe.Uważam że matura tego roczna była njtrudnijsza pod wzgledem wszystkich języków.Nawet nauczycile tak stwierdzxili, bo trzeba na prawdę było sie trzeba wiedza wykazć.

Karolcia (gość)

:). A ja byłam w szoku jesli chodzi o tekst czytany ;/ malo rozumialam, szybko nie wyrażnie...;/ Reszta praca z tekstem jako tako ale w porównaniu z koleżankami każda ma odpowiedzi inne ;/ To sa moje odpowiedzi : zad.1 PPFPP zad.ACBDF to napewno ostro skopałam :( Zad. 3 BCABBA Zad.4 GEADBF Zad.5 PPFPPFP

Jaa (gość)

ros podst. Nie dodawajcie swoich odpowiedzi bo ktoś pomyśli że to są poprawne i się załamie

domi (gość)

moje odp.. zad1
P,P,F,P,P
zad2
E,B,D,F,A
zad3
B,C,A,B,A
zad4
E,D,A,B,G,C
zad5
F,P,F,P,P,P,P
zad6
A,A,A,D,B,C,A

heh (gość)

;;;;;;;;;. na jezyku rozszerzonym z rosyjskiego byly 3 tematy ,jeden to rozprawka na temat plusow i minusow mallzenstwa zyjacego z rodzicami,drugi,ze przyjechal znany na calym swiecie zepsol i napisac recenzje,a trzeci to "dom i stieny"-napisz opowiadanie zaczynajace,czy tam konczace tymi slowami.

XYZ ;) (gość)

Moja cena maturki ;). Moim zdaniem biorąc pod uwagę cały arkusz wcale nie był prosty, ale też myślę, że jakoś super trudny też nie. Nagrania trochę do chrzanu, bo mega szybko mówili i mało zrozumiałe to było. Ale ogólnie na właściwej jak dla mnie mogłoby być coś podobnego :)