ORLEN Liga: Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 [ZDJĘCIA]

Leszek Jaźwiecki, Ivan
W pierwszej rundzie siatkarki Tauronu MKS Dąbrowa Górnicza przegrały we własnej hali z BKS Aluprof 1:3. Pod Klimczokiem, grając nadal bez chorej Ivany Plchotovej, zrewanżowały się za tą porażkę, wygrywając po pięciosetowej walce.

Dzięki temu umocniły się na drugiej pozycji, którą do tej pory zajmowały właśnie razem z bielszczankami.

- Wierzyłem, że po ostatnich słabszych spotkaniach zespół się przełamie, w końcówce czwartego seta i tie breaku było widać już lepszą grę w z naszej strony. Zwycięstwo powinno się przełożyć na to, że teraz będziemy coraz lepiej grać i rundę zakończymy zwycięstwami - podsumował spotkanie trener Tauronu Waldemar Kawka.

Szkoleniowiec z Dąbrowy Górniczej nie należy do impulsywnych. Rzadko też bywa upominany przez arbitrów. W Bielsku-Białej jednak nie wytrzymał i zobaczył żółtą kartkę. W drugim secie po ataku Elżbiety Skowrońskiej arbiter nie dostrzegł, że piłka obiła bielski blok i przyznał punkt siatkarkom BKS. Szkoleniowiec gości ostro zaprotestował, nie zgadzała się z taką decyzją także Skowrońska. Ostatecznie sędzia Jarosław Makowski, po konsultacji z drugim arbitrem, przyznał się do błędu, ale ukarał trenera Kawkę żółtym kartonikiem, co było równoznaczne ze stratą punktu.

Mimo tego dąbrowianki były bliskie wywalczenia trzech "oczek". W czwartym secie w końcówce zdołały dogonić prowadzące od początku - nawet 16:10 - bielszczanki. Przegrywając już zaledwie jednym punktem nie wykorzystały jednak szansy i ponownie pozwoliły "odjechać" podopiecznym Wiesława Popika.

Po wymianie ciosów na początku tie treaku i po przerwie technicznej, do głosu doszły siatkarki z Dąbrowy i nie dały sobie wydrzeć zwycięstwa.

- W piatym secie jednym ustawieniu straciłyśmy punkty mając problemy z przyjęciem i to przesądziło o naszej porażce - oceniła kapitan BKS Aluprof Mlada Bergrova. Rozgrywająca bielskiego zespołu dodała także, że dąbrowianki były bardziej zdeterminowane.

Orlen Liga siatkarek

BKS Aluprof Bielsko-Biała - Tauron MKS Dąbrowa Górnicza 2:3 (21:25, 25:14, 19:25, 25:23, 9:15) BKS Sieczka, Horka, Wołosz, Cella, Bergrova, G.Wojtowicz, Sawicka (libero) oraz Pelc, Czypiruk-Solarewicz, M.Wojtowicz Tauron Tokarska, Liniarska, Skowrońska, Dirickx, Kaczor, Leys, Strasz (libero) oraz Zaroślińska, Nuszel

Pałac Bydgoszcz - AZS Metal-Fach Białystok 3:0 (25:7, 25:20, 28:26), Impel Wrocław - Mu-szynianka 1:3 (25:18, 15:25, 27:29, 26:28), Piła - Atom Trefl 1:3(27:25, 21:25, 15:25, 12:25) Mecz Budowlani Łódź - Siódemka Legionovia Legionowo dziś o godz. 18

1. Muszynianka 14 35 36-13

2. TAURON MKS DĄBROWA 15 32 39-20

3. ALUPROF BIELSKO-BIAŁA 15 31 37-21