Piast rozgromił Koronę 4:0! ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Piast Gliwice - Korona Kielce

Tomasz Kuczyński
W meczu 30. kolejki Lotto Ekstraklasy Piast Gliwice grał w sobotę z Koroną Kielce. To był ostatni mecz przed runda finałową, którą Piast rozpocznie z 3. miejsca w grupie mistrzowskiej. Byłeś na meczu? Może byli Twoi znajomi? Zobacz ZDJĘCIA KIBICÓW z meczu Piast – Korona.

Mecz przy Okrzei nie miał takiego ciężaru gatunkowego jak część innych w 30. kolejce, gdzie ważyły się losy grania w rundzie finałowej w grupie mistrzowskiej lub spadkowej. Piast miał pewne trzecie miejsca, Koronie tylko cud mógłby dać czołową ósemkę.

Kibice Piasta z „młyna” głośno wspierali piłkarzy i w „nagrodę” już w 17 i 19 minucie dostali bramki swych ulubieńców. Przed sektorem najgłośniejszych kibiców gospodarzy wisiały m.in. flagi „Szlachta Gliwic” i „Honor Miasta”. Gole rozgrzały publiczność, która przyszła na stadion mimo niesprzyjającej pogody.

Byli też kibice Korony ze swoimi flagami. Grupa nie była duża, ale przed stadionem zmobilizowano spore siły policji.

W przerwie meczu na murawie stadionu zorganizowano konkurs dla karnetowiczów.

Fani Korony na początku II połowy głośno skandowali „Gdzie jest Bjelica”, mając na myśli Aleksandara Bjelicę, który… uciekł z kieleckiego klubu. Trener gości Gino Letteri usłyszał od nich „Gino, Gino, Auf Wiedersehen". Natomiast miejscowi fani przypomnieli o swej sztamie śpiewając "Piast i Jastrzębie".