Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Plebiscyt Dzielnicowy 2017 Głosujmy Liczy się każdy głos

js
Zwycięzcy Plebiscytu Dzielnicowy Roku zdobędą nagrody finansowe, bardzo atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także prestiżowe statuetki i dyplomy. Laureatów nagrodzimy podczas uroczystości organizowanej przez Komendę Wojewódzką Policji w Katowicach na zakończenie eliminacji wojewódzkich zawodów „Dzielnicowy Roku” we wrześniu 2017.

Głosowanie rozpoczęło się 2 czerwca i potrwa do 30 czerwca. Partnerem plebiscytu jest Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach. Dzielnicowi mają być znani mieszkańcom i być policjantami pierwszego kontaktu dla obywateli. Mają spędzać więcej czasu w terenie, niż za biurkiem i zajmować się problemami zgłaszanymi przez mieszkańców.

Dzielnicowych ma być też więcej - takie są główne założenia zmian, które już od kilkunastu miesięcy są wprowadzane w całej Polsce. - Naszym założeniem jest to, by policjanci wyszli zza biurek - podkreślał szef MSWiA, Mariusz Błaszczak. - Chcemy, by dzielnicowy nie był obciążany dodatkowymi zadaniami i by funkcja dzielnicowego była jego jedyną funkcją.

Tak, by mógł cały swój czas poświęcić tej roli. Roli policjanta, który bezpośrednio kontaktuje się z mieszkańcami i jest im dobrze znany oraz takiego funkcjonariusza, na którego zawsze możemy liczyć, gdy dochodzi do łamania prawa. To przemyślana zmiana, która powoduje wzrost zaufania społecznego do policjantów.

Funkcja dzielnicowego jako policjanta pierwszego kontaktu, policjanta, który niesie pomoc w sytuacjach zagrożenia, jest funkcją zasadniczą - podsumował minister Błaszczak. Komendant główny policji nadinsp. Jarosław Szymczyk podkreślał z kolei, że należy zabrać dzielnicowym dodatkowe obowiązki i przywrócić rangę tej funkcji.

Jak głosować na dzielnicowych? Wystarczy wysłać SMS-a na numer 72355 z prefiksem posiadanym przez konkretnego kandydata.

Prefiksy możecie Państwo znaleźć pod zdjęciami naszych dzielnicowych.

W dniu zamknięcia tego wydania Dziennika Zachodniego, w Częstochowie na trzech pierwszych miejsca byli: starszy aspirant Marek Minkina (Komisariat Policji VI w Częstochowie), starszy asp. Sławomir Zwolski (służbę rozpoczął w 1999 r. Przez ten czas służył w kilku jednostkach, gdzie najlepiej wspomina Grupę Szybkiego Reagowania KMP Częstochowa. Również na stanowisku dzielnicowego był w trzech jednostkach KMP w Częstochowie, gdzie brał czynny udział w zwalczaniu przestępczości wśród pełnoletnich jak i nieletnich), młodszy asp. Marcin Gałwa (Komisariat I Policji w Częstochowie, rejon służbowy: Dąbrowskiego nr 1-35, Jasnogórska nr 43-79 , 56-108, Małachowskiego - cała, Mąkoszy - cała, Partyzantów - cała, Popiełuszki - cała, Racławicka - cała, Zwycięzców - cała. Zainteresowania: motoryzacja, przyroda, fotografia).

www.dziennikzachodni.pl › plebiscyt › Dzielnicowy

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na czestochowa.naszemiasto.pl Nasze Miasto