Polska - Portugalia 1:1 (3:5) po rzutach karnych. Relacja, zapis live, opis meczu

RedakcjaZaktualizowano
Jakub Błaszczykowski nie wykorzystał karnego. Ale polska drużyna zagrała wspaniałe mistrzostwa i piękny mecz z Portugalią. Martin Meissner
Polska przegrała z Portugalią po rzutach karnych 3:5. W meczu po akcji Grosicki - Lewandowski! Strzela Lewandowski w 2. minucie meczu. To była najszybsza strzelona bramka na Euro 2016. Niestety w 33 minucie Portugalia wyrównuje na 1:1. Po 90 minutach gry przyszedł czas na dogrywkę. Niestety ona również nie przyniosła zwycięstwa żadnej z drużyn. Mecz rozstrzygnęły rzuty karne, w których Polacy przegrali 3:5. Swojego karnego nie strzelił Kuba Błaszczykowski.

POLSKA PORTUGALIA. RELACJA LIVE, TRANSMISJA ONLINE, WYNIK NA ŻYWO. AKTUALIZACJA

Dogrywka w Marsylii również nie przyniosła rezultatu. Żadna z drużyn nie strzeliła w niej gola. Zarówno Polska jak i Portugalia bały się zaryzykowac. Piłkarze czekali na rzuty karne. Polacy już po raz drugi w tym turnieju wykonywać będą jedenastki.

Po 90 minutach gry Polska remisuje z Portugalią 1:1. Prowadzenie dla Polaków już w 2 minucie spotkania zdobył Robert Lewandowski po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Była to pierwsza bramka strzelona w Euro 2016 przez "Lewego", który przecież był najlepszym strzelcem eliminacji ME.

Polacy z prowadzenia cieszyli się tylko pół godziny. Wyrównującą bramkę dla Portugalczyków strzelił w 33 minucie Renato Sanches. Młody pomocnik Portugalii strzelił z 18 m, a piłka po drodze odbiła się jeszcze od Grzegorza Krychowiaka i wpadła do siatki mimo rozpaczliwej interwencji Łukasza Fabiańskiego.

Więcej bramek w regulaminowym czasie gry już nie padło. Obie drużyny miały okazje - po polskiej stronie Arkadiusz Milik, a po portugalskiej Cristiano Ronaldo, ale głównie starały się zabezpieczyć dostęp do własnej bramki i dlatego do wyłonienia zwycięzcy, który zagra w półfinale Euro konieczna jest dogrywka.

POLSKA PORTUGALIA. RELACJA LIVE, TRANSMISJA ONLINE, WYNIK NA ŻYWO. WCZEŚNIEJ PISALIŚMY

Polska - Portugalia 30.06.2016. RELACJA LIVE ONLINE I WYNIK NA ŻYWO W INTERNECIE?

W czwartek wieczorem oczy polskich kibiców zwrócone będą na Marsylię, gdzie polscy piłkarze po raz pierwszy walczyć będą o awans do półfinału mistrzostw Europy. Będzie to równocześnie pojedynek dwóch liderów i wielkich indywidualności Roberta Lewandowskiego i Cristiano Ronaldo. - Polska to nie tylko Lewandowski, to bardzo silna drużyna i spodziewam się trudnego meczu - przyznaje selekcjoner naszych rywali Fernando Santos.

Nasz napastnik na razie na tych mistrzostwach nie trafił jeszcze do siatki i zagraniczne media określają Lewandowskiego mianem jednego z największych rozczarowań Euro. Kibice liczą jednak, że nasz kapitan przełamie się właśnie w meczu z groźnymi Portugalczykami. Podobnego zdania jest sztab szkoleniowy. - Gole przyjdą z czasem, to, że nie zdobył bramki, nie jest problemem. Lewandowski wykonuje ogromną pracę, absorbuje obronę, jest motorem tej drużyny - broni napastnika trener biało-czerwonych Adam Nawałka.

EURO 2016. RELACJĘ Z MECZU POLSKA PORTUGALIA BĘDZIEMY PROWADZIĆ W NASZYM SERWISIE SPECJALNYM. KLIKNIJ

Ronaldo na tych mistrzostwach też nie błyszczy, ale w meczu z Węgrami strzelił dwie bramki. Wcześniej jednak w meczu z Austrią nie wykorzystał rzutu karnego. Kibice liczyli na znacznie lepszą postawę ich lidera. - Jest to piłkarz, który potrafi zrobić różnicę - uważa trener Ryszard Wieczorek. - Gwiazdy mogą być zmęczone, jednak wystarczy jedna akcja takiego piłkarza i losy meczu mogą być rozstrzygnięte - uważa trener Wieczorek.

[sndv]

Rywalizacja Lewandowski - Ronaldo zapowiada się więc pasjonująco, ale w naszym sztabie szkoleniowym patrzą na to spotkanie zupełnie inaczej. - Przede wszystkim patrzymy na całość, na zespół. Portugalia to kolektyw, ich siłą jest zespołowość, widać to było w spotkaniu z Chorwacją - uważa asystent Nawałki Bogdan Zając.

Triumfator meczu w Marsylii zagra w półfinale mistrzostw Europy. Może również liczyć na awans w rankingu FIFA. Do tej pory najwyższą lokata było 16 miejsce wywalczone przez kadrę Leo Beenhakkera.

Mecz w Marsylii, którego arbitrem będzie Niemiec Felix Brych, rozpocznie się o 21.00. Zwycięzca zagra w półfinale z lepszym z pary Walia - Belgia.