WISŁA
Amfiteatr w parku im. Kopczyńskiego
27 lipca o godz. 19.00 w amfiteatrze odbędzie się uroczysty koncert z okazji 70-lecia Święta Gór
28 lipca, sobota
korowód zespołów godz. 16.00
koncert godz. 17.00
WAŃCY - grupa śpiewacza z Wisły
OLZA z Czeskiego Cieszyna
ODROWIĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
CBS - chór dziecięcy - KOREA POŁUDNIOWA
GROJCOWIANIE z Wieprza
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
RYBARZOWICE z Rybarzowic
TENA z Dakova - CHORWACJA
29 lipca, niedziela, godz. 17.00
UŚCIEŃKOWIANIE - grupa śpiewacza z Wisły
BRENNA z Brennej
MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
IZVOR z Velikej Krsny - SERBIA
BESKID z Bielska-Białej
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
WISŁA z Wisły
30 lipca, poniedziałek,
godz. 18.00
CZERNIANIE - grupa śpiewacza z Wisły
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
PILSKO z Żywca
GASTAUTA z Roki?škis - LITWA
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
31 lipca, wtorek, godz. 18.00
TKOCZE - grupa śpiewacza z Wisły
MALI TKOCZE z Wisły
HARMONIA z Bully-les-Mines - FRANCJA
DANKOWIANIE z Dankowic
KONIAKÓW z Koniakowa
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
S. OTXANDATEGI z Berango - HISZPANIA
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
1 sierpnia, środa, godz. 18.00
WAŃCY - grupa śpiewacza z Wisły
GOROL z Jabłonkowa
IWKOWIANIE z Iwkowej
VLADISLAVIA z Wodzisławia Śląskiego
WILIA z Wilna - LITWA
BAZUNY z Żukowa
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
2 sierpnia, czwartek, godz. 18.00
JUNIOR z Pierśćca
LUBLIN z Lublina
LOUS TCHANQUES CHALOSSE z Montfort en Chalosse - FRANCJA
NAWOJOWIACY z Nawojowej
KODERKI z Łowicza
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
3 sierpnia, piątek, godz. 18.00
GRÓNIE - grupa śpiewacza z Wisły
BESTWINA z Bestwiny
K%D6ZG%C1Z z Budapesztu - WĘGRY
JODEŁKI z Radziechowych
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
KARPATY z Rzeszowa
POMORZANIE ze Stramnicy
AUC FOLKLORE TROUPE z Kairu - EGIPT
4 sierpnia, sobota, godz. 17.00
STEJIZBIANKI - grupa śpiewacza z Wisły
ST. LEONHARD AM FORST z Sankt Leonhard am Forst - AUSTRIA
KOTARZANIE z Brennej
SPOD KIKULI z Lalik
HAJDUKI z Oświęcimia
ISTEBNA z Istebnej
GAFANHA DA NAZAR%C9 z Gafanha da Nazar%E9 - PORTUGALIA
KLIMCZOK ze Szczyrku
Gość TKB: KAPELA WAŁASI I LASONIOWIE
5 sierpnia, niedziela, godz. 17.00
CZANTORIA z Ustronia
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
DĄBCZAKI z Międzychodu
FALE BAJKAŁU z Ułan-Ude - BURIACJA, ROSJA
SZCZYRK
Estrada Skalite
28 lipca, sobota, godz. 17.00
MAŁY ONDRASZEK ze Szczyrku
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
SPOD KIKULI z Lalik
WISŁA z Wisły
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
29 lipca, niedziela
korowód zespołów godz. 15.00
koncert godz. 17.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy
GASTAUTA z Roki?škis - LITWA
SKALNI z Krakowa
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
RYBARZOWICE z Rybarzowic
TENA z Dakova - CHORWACJA
30 lipca, poniedziałek, godz. 18.00
MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
BAZUNY z Żukowa
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
CZANTORIA z Ustronia
AUC FOLKLORE TROUPE z Kairu - EGIPT
31 lipca, wtorek, godz. 18.00
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
S. OTXANDATEGI z Berango - HISZPANIA
POLANCZA z Polanki Wielkiej
BRENNA z Brennej
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
1 sierpnia, środa, godz. 18.00
STRYSZAWSKIE GRONICKI ze Stryszawy
NAWOJOWIACY z Nawojowej
KA%A9AVA ze Zlina - CZECHY
ŻYWCZANIE z Żywca
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
2 sierpnia, czwartek, godz. 18.00
WILIA z Wilna - LITWA
RAJCUSIE z Rajczy
K%D6ZG%C1Z z Budapesztu - WĘGRY
DOLANIE z Gilowic
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
3 sierpnia, piątek, godz. 18.00
LUDZIE Z GÓR z Oświęcimia
KONIAKÓW z Koniakowa
ST. LEONHARD AM FORST z Sankt Leonhard am Forst - AUSTRIA
KODERKI z Łowicza
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
4 sierpnia, sobota, godz. 17.00
PILSKO z Żywca
KARPATY z Rzeszowa
FALE BAJKAŁU z Ułan-Ude - BURIACJA, ROSJA
DĄBCZAKI z Międzychodu
SEVDAH z Vranje - SERBIA
ONDRASZEK ze Szczyrku
5 sierpnia, niedziela, godz. 17.00
KOTARZANIE z Brennej
MIETNIOWIACY z Mietniowa
WIERCHY z Milówki
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
KLIMCZOK ze Szczyrku
ŻYWIEC
Amfiteatr Pod Grojcem 38. Festiwal Folkloru Górali Polskich
28 lipca, sobota korowód zespołów godz. 10.00
koncert godz. 18.00
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
GASTAUTA z Roki?škis - LITWA (poza konkursem)
SKALNI z Krakowa
IZVOR z Velikej Krsny - SERBIA (poza konkursem)
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca (poza konkursem)
29 lipca, niedziela, godz. 18.00
PRZYSZOWIANIE z Przyszowej
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
ROMANKA z Sopotni Małej
HARNASIE z Suchego
KONIAKÓW z Koniakowa
ONDRASZEK ze Szczyrku
S. OTXANDATEGI z Berango - HISZPANIA (poza konkursem)
30 lipca, poniedziałek, godz. 18.00
ZIEMIA SUSKA z Suchej Beskidzkiej
KASINIANIE-ZAGÓRZANIE z Kasiny Wielkiej
ISTEBNA z Istebnej
PISARZOWIANIE z Pisarzowej
ALTENBERGER GRANIT z Altenberg - AUSTRIA (poza konkursem)
MSZALNICZANIE z Mszalnicy
31 lipca, wtorek, godz. 18.00
DAWIDENKA z Koźlic
IWKOWIANIE z Iwkowej
WISŁA z Wisły
GORCE z Kamienicy
LOUS TCHANQUES CHALOSSE z Montfort en Chalosse - FRANCJA (poza konkursem)
SPOD KICEK z Mordarki
28 - 31 lipca, godz. 10.00 dziedziniec między zamkami konkurs góralskich kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków i instrumentalistów 18. Międzynarodowe Spotkania Folklorystyczne
1 sierpnia, środa, godz. 18.00
MAŁY HAŚNIK z Żabnicy (poza konkursem)
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
KARPATY z Rzeszowa
K%D6ZG%C1Z z Budapesztu - WĘGRY
AUC FOLKLORE TROUPE z Kairu - EGIPT
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
2 sierpnia, czwartek, g. 18.00
ST. LEONHARD AM FORST z Sankt Leonhard am Forst - AUSTRIA
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
KA%A9AVA ze Zlina - CZECHY
ŻYWCZANIE z Żywca
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
TENA z Dakova - CHORWACJA
3 sierpnia, piątek, godz. 18.00
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
LUBLIN z Lublina
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
FALE BAJKAŁU z Ułan-Ude - BURIACJA, ROSJA
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
4 sierpnia, sobota, godz. 18.00 koncert finałowy Międzynarodowych Spotkań Folklorystycznych
- wręczenie nagród laureatom
- wystąpią wszystkie zespoły biorące udział w MSF
- pokaz ogni sztucznych
5 sierpnia, niedziela, godz. 18.00
KONCERT TKB - wręczenie nagród laureatom Festiwalu Folkloru Górali Polskich
KODERKI z Łowicza
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
HAJDUKI z Oświęcimia
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
MAKÓW PODHALAŃSKI
Estrada Makowianka
28 lipca, sobota, godz. 18.00
WIERCHY z Milówki
KĘTY z Kęt
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
ŻYWCZANIE z Żywca
FALE BAJKAŁU z Ułan-Ude - BURIACJA, ROSJA
29 lipca, niedziela, godz. 18.00
MALI GROJCOWIANIE z Wieprza
ODROWIĄZIANIE z Odrowąża Podhalańskiego
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
AUC FOLKLORE TROUPE z Kairu - EGIPT
30 lipca, poniedziałek, godz. 19.00
DOLANIE z Gilowic
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
DANKOWIANIE z Dankowic
TENA z Dakova - CHORWACJA
31 lipca, wtorek, godz. 19.00
LUDZIE Z GÓR z Oświęcimia
ALTENBERGER GRANIT z Altenberg - AUSTRIA
MAGURZANIE z Łodygowic
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
1 sierpnia, środa, godz. 19.00
LIPNICZANIE z Lipnicy Wielkiej
LOUS TCHANQUES CHALOSSE z Montfort en Chalosse - FRANCJA
SPOD KICEK z Mordarki
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
2 sierpnia, czwartek, godz. 19.00
DUDOSKI z Bielska-Białej
BAZUNY z Żukowa
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
3 sierpnia, piątek, godz. 19.00
NAWOJOWIACY z Nawojowej
KA%A9AVA ze Zlina - CZECHY
GROJCOWIANIE z Wieprza
POLANA MAKOWSKA z Makowa Podhalańskiego
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
4 sierpnia, sobota, godz. 18.00
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
KODERKI z Łowicza
RYBARZOWICE z Rybarzowic
POMORZANIE ze Stramnicy
5 sierpnia, niedziela, godz. 18.00
BOJSZOWIANIE z Bojszów
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
JODEŁKI z Radziechów
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
OŚWIĘCIM
Estrada obok Oświęcimskiego Centrum Kultury
28 lipca, sobota, godz. 18.00
DOLINA SOŁY z Oświęcimia
KOTARZANIE z Brennej
AUC FOLKLORE TROUPE z Kairu - EGIPT
ONDRASZEK ze Szczyrku
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
29 lipca, niedziela, godz. 18.00
MAŁE HAJDUKI z Oświęcimia
KĘTY z Kęt
ALTENBERGER GRANIT z Altenberg - AUSTRIA
FALE BAJKAŁU z Ułan-Ude - BURIACJA, ROSJA
ZIEMIA ŻYWIECKA z Żywca
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
30 lipca, poniedziałek, godz. 18.00
DOLINA NOWEGO SOŁOŃCA ze Złotnika
LOUS TCHANQUES CHALOSSE z Montfort en Chalosse - FRANCJA
BESKID z Bielska-Białej
IZVOR z Velikej Krsny - SERBIA
31 lipca, wtorek, godz. 18.00
CZANTORIA z Lesznej Górnej
GASTAUTA z Roki?škis - LITWA
BAZUNY z Żukowa
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
1 sierpnia, środa, godz. 18.00
LUBLIN z Lublina
GYMNIK z Bratysławy - SŁOWACJA
HAJDUKI z Oświęcimia
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
2 sierpnia, czwartek, godz. 18.00
POLANCZA z Polanki Wielkiej
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
KARPATY z Rzeszowa
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
3 sierpnia, piątek, godz. 18.00
BOJSZOWIANIE z Bojszów
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
DĄBCZAKI z Międzychodu
TENA z Dakova - CHORWACJA
4 sierpnia, sobota, godz. 18.00
ZESPÓŁ CHIŃSKICH SZTUK TAŃCA z Tajpej
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
HULAJNIKI z Milówki
MIETNIOWIACY z Mietniowa
Gość TKB: grupa folkowa REDLIN
5 sierpnia, niedziela, godz. 18.00
MAGURZANIE z Łodygowic
K%D6ZG%C1Z z Budapesztu - WĘGRY
POMORZANIE ze Stramnicy
ŻYWCZANIE z Żywca
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
JABŁONKÓW
Na Zaolziu Republika Czeska 60. Gorolski Święto Amfiteatr w Lasku Miejskim
3 sierpnia, piątek godz. 17.00
koncert kapeli HRADI%A9%ABAN
godz. 18.00 "Nie jyny z naszi dzichty"
"Był tu jedyn gajdosziczek" - przegląd gry na tradycyjnych i unikatowych ludowych instrumentach muzycznych
LIPA z Bratysławy - SŁOWACJA
godz. 22.30 "Muzykula" - góralskie muzykowanie przy ogniskach
4 sierpnia, sobota, godz. 15.00
KAPU%A9AN%C8AN z Kapu?šian - SŁOWACJA
VELI%C8KA z Velkej nad Veli%E8kou - CZECHY
WILIA z Wilna - LITWA
CLOG AMERICA z South Jordan - USA
Wspólny występ zespołów:
GÓROLE z Mostów k. Jabłonkowa
LIPKA z Jabłonkowa
TORKA z Jabłonkowa
ZAOLZI z Jabłonkowa
ZAOLZIOCZEK z Jabłonkowa
BYSTRZYCA z Bystrzycy
ŁĄCZKA z Bystrzycy
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
TYRKA z Oldrzychowic
godz. 19.00 zabawa taneczna
5 sierpnia, niedziela godz. 9.00 koncert kapel (Rynek) godz. 10.30
Nabożeństwo ekumeniczne w kościele pw. Bożego Ciała w Jabłonkowie
godz. 12.00 korowód zespołów (z Rynku do Lasku Miejskiego)
godz. 13.00 koncert,
Program w wykonaniu połączonych chórów i zespołów:
GOROL, MELODIA, PRZEŁĘCZ, OLZA
WILIA z Wilna - LITWA
B%D8ECLAVAN z B%F8eclava - CZECHY
OLDRZYCHOWICE z Oldrzychowic
REGLE z Poronina
TENA z Dakova - CHORWACJA
L%DA%C8NICA z Bratysławy - SŁOWACJA
Ponadto w krótkich programach wystąpią zespoły i kapele z Jabłonkowa: GOROL, ZAOLZI, LIPKA i NOWINA
godz. 18.30 zabawa taneczna
ISTEBNA
Amfiteatr Pod Skocznią Festyn Istebniański
28 lipca, sobota, godz. 18.00
ISTEBNA z Istebnej
FANTEZIA z Kiszyniowa - MOŁDAWIA
MAŁY ŚLĄSK z Radzionkowa
CORALE RODODENDRO z Lanzo Torinese - WŁOCHY
29 lipca, niedziela korowód zespołów godz. 16.00 koncert godz. 17.00
ZGRAPIANIE z Jaworzynki
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
OLZA z Czeskiego Cieszyna
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
UJSOŁY
Amfiteatr w Ujsołach 44. Wawrzyńcowe Hudy
4 sierpnia, sobota, godz. 16.00
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
ZIEMIA RAJCZAŃSKA z Rajczy
KA%A9AVA ze Zlina - CZECHY
MŁODE JUHASY z Ujsół
SELESZ - zespół folkowy
BIELSKO-BIAŁA
Galeria Sfera, ul. Mostowa 5 Prezentacje zespołów zagranicznych
30 lipca, poniedziałek, godz. 18.00
ESCOLA DE M%DASICA I DANSES DE MALLORCA z Palma de Mallorca - HISZPANIA
31 lipca, wtorek, godz. 18.00
SLOBODA ze Stawropola - ROSJA
1 sierpnia, środa, godz. 18.00
GOCE DEL%C8EV z Drugova - MACEDONIA
2 sierpnia, czwartek, godz. 18.00
LES BONS DIABLES z Laval - KANADA
3 sierpnia, piątek, godz. 18.00
HEMUS z Vracy - BUŁGARIA
Wybory samorządowe 2024 - II tura
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?