Puchar Narodów Afryki: Burkina Faso - Ghana 1:1 k. 3:2 [ZDJĘCIA]. Prejuce Nakulma w finale PNA 2013!

M I
M I
Prejuce Nakoulma wraz ze swoją reprezentacją awansował do finału Pucharu Narodów Afryki. Po niezwykle dramatycznym meczu Burkina Faso wygrało po konkursie rzutów karnych z Ghaną i w wielkim finale zmierzy się z Nigerią.

Zawodnik Górnika Zabrze grał z Ghaną od pierwszej minuty. I był bardzo aktywny. Bramki jednak nie strzelił. Wydaje się, że w finale powinien dostać znów szansę.

Sam mecz zakończył się remisem. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i o wszystkim decydowały karne.

Niestety jednym z bohaterów tego spotkania został sędzia. I nie był to bohater pozytywny. Rozjemca meczu najpierw podyktował bardzo kontrowersyjny rzut karny dla Ghany, potem nie uznał prawidłowo zdobytej bramki przez Burkina Faso, by na końcu wyrzucić z boiska Jonathan Pitroipa. Za co? Według arbitra zawodnik Burkina Faso symulował faul. Powtórki pokazały jednak, że piłkarz był ewidentnie faulowany w polu karnym. Sędzia stał tuż za zawodnikami, nikt mu tej akcji nie zasłaniał, a mimo to arbiter widział co innego...