Rabita Baku - BKS Bielsko-Biała 3:0

Leszek Jaźwiecki
Nie udała się siatkarkom BKS Aluprof Bielsko-Biała wyprawa do dalekiego Baku. W 4. kolejce Ligi Mistrzyń bielszczanki przegrały z Rabitą 0:3. To druga z rzędu tak dotkliwa porażka mistrzyń Polski. Przed wyjazdem do Azerbejdżanu siatkarki BKS zostały rozgromione przed własną publicznością przez Muszyniankę Muszyna.

Trener Grzegorz Wagner w meczu przeciwko Azerkom dał szansę gry drugiej rozgrywającej Annie Kaczmar. Mecz rozpoczął się fatalnie dla naszego zespołu. Bielszczanki miały problem z przyjęciem nie zawsze silnej i trudnej zagrywki. Azerki szybko powiększały przewagę i na drugiej przerwie technicznej prowadziły już 16:4.

Wiele kontrowersji wzbudziła końcówka drugiej partii, w której gra była już bardziej wyrównana. Po ataku Natalii Bamber i wydawało się, że trafiła w końcową linię boiska, jednak sędzia przyznał punkt siatkarkom Rabity. To odebrało nie tylko nadzieję na wygranie tego seta, ale także na nawiązanie walki w następnym. Gospodynie to wykorzystały i pewnie wygrały cały mecz.

Liga Mistrzyń - grupa E

Rabita Baku - BKS Aluprof Bielsko-Biała 3:0 (25:13, 25:23, 25:12)
Rabita: Żukowa, Glass, Golubović, Krsmanović, Mammadowa, Starović, Popović (libero)

BKS Kaczmar, Okuniewska, Bamber, Studzienna, Cieszkiewicz, Frąckowiak, Sawicka (libero) oraz Waligóra, Matusiak Dinamo Bukareszt - Scavolini Pesaro 0:3 (12:25, 20:25, 21:25).

1. Rabita Baku 4 10 11-4
2. Scavolini Pesaro 4 8 10-5
3. BKS Aluprof Bielsko-Biała 4 5 8-10
4. Dinamo Bukareszt 4 1 2-12