ROW Rybnik - Siarka Tarnobrzeg. Podział punktów w meczu sąsiadów w tabeli [ZDJĘCIA]

Piotr Chrobok
Sąsiadująca z ROW-em w tabeli, Siarka Tarnobrzeg była sobotnim rywalem rybniczan. W meczu 26. kolejki, podopieczni Jacka Trzeciaka walczyli o drugie zwycięstwo z rzędu u siebie, a także o przedłużenie passy meczów bez porażki do czterech spotkań. Mecz nie potoczył się jednak po myśli zielono-czarnych. ROW Rybnik zaledwie zremisował z Siarką Tarnobrzeg 1:1.

Mecz rozpoczął się według scenariusza do którego kibice w Rybniku zdążyli się już przyzwyczaić. Oba zespoły walczyły głównie w środku pola, starając się zagrozić bramce rywala. Z biegiem czasu wizualną przewagę zyskiwał ROW, czego efektem była zdobyta w 9. minucie bramka. W pole karne wbiegł dobrze radzący sobie w tym spotkaniu na skrzydle Michał Rostkowski, dograł do Przemysława Brychlika, a ten strzałem po ziemi pokonał bezradnego Hieronima Zocha. Stracona bramka podrażniła zespół przyjezdnych. Czująca nóż na gardle Siarka rzuciła się do ataku. W 17. minucie, groźnie uderzał Janeczko. Ten sam zawodnik pokusił się o uderzenie również w 23. minucie, jednak ani pierwsza ani druga próba nie znalazła drogi do bramki. Po okresie przewagi gości, mecz stał się bardziej wyrównany, a oba zespoły atakowały wet za wet. Po rzucie rożnym, głową w kierunku bramki uderzał Michał Bojdys, ale jego strzał z linii bramkowej wybił jeden z piłkarzy Siarki. Następna niebezpieczna sytuacja miała miejsce pod bramką ROW-u. Znów w dogodnej sytuacji znalazł się Janeczko, ale po raz kolejny nie zdołał pokonać Rosy. Kiedy w 45. minucie wydawało się, że ROW zejdzie do szatni z jednobramkowym prowadzeniem, niespodziewanie padła bramka dla Siarki. Obrońcy zielono-czarnych odpuścili krycie, a zupełnie niepilnowany Marcin Wodecki skierował piłkę do siatki.

Na drugą połowę oba zespoły wyszły w niezmiennych jedenastkach. Ta część gry nie obfitowała już jednak w taką ilość groźnych sytuacji jak pierwsza odsłona. W poczynaniach obu drużyn wkradło się sporo chaosu, przez co gra była bardzo szarpana i ani ROW ani Siarka nie były w stanie zagrozić bramce rywala. Nic zatem dziwnego, że obaj szkoleniowcy zdecydowali się na korekty w swoich drużynach, jednak nawet te nie zmieniły obrazu gry. Pierwsza groźna sytuacja miała miejsce dopiero po około pół godzinie gry. W 76. minucie na bramkę Siarki silnie huknął Kamil Spratek, którego uderzenie sprawiło bramkarzowi przyjezdnych niemałe kłopoty. Do końca spotkania na boisku nie wydarzyło się już nic szczególnego i finalnie oba zespoły podzieliły się ze sobą punktami.

Zdobyty punkt w spotkaniu z Siarką pozwolił zielono-czarnym zachować kontakt w tabeli z sobotnim rywalem. Okazję do zdobycia następnych oczek, rybniczanie będą mieli już za równo tydzień w Radomiu. 6 kwietnia, ROW zagra z tamtejszym Radomiakiem.

ROW 1964 Rybnik 1-1 Siarka Tarnobrzeg
Przemysław Brychlik 9 - Marcin Wodecki 45

ROW 1964: 1. Kacper Rosa - 2. Jan Janik, 7. Marek Krotofil, 31. Michał Bojdys, 27. Przemysław Szkatuła - 23. Robert Tkocz (70, 8. Mateusz Mazurek), 6. Bartłomiej Wasiluk, 20. Mateusz Bukowiec (61, 13. Kamil Spratek), 11. Dominik Zawadzki, 97. Michał Rostkowski (83, 18. Krzysztof Koch) - 89. Przemysław Brychlik (73, 19. Bartosz Giełażyn).

Siarka: 69. Hieronim Zoch - 98. Jakub Głaz, 23. Dawid Kubowicz, 31. Tomasz Wełnicki, 77. Aleksander Drobot (82, 99. Kamil Woźniak) - 88. Marcin Wodecki, 18. Kacper Maik, 20. Grzegorz Płatek, 51. Maksymilian Sitek (77, 15. Mateusz Wawrylak) - 81. Kacper Wełniak (58, 9. Krzysztof Ropski), 11. Mateusz Janeczko (86, 27. Kamil Kargulewicz).