RUTINOSCORBIN

(© arc.)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Rutinoscorbin wycofany z aptek. Główny Inspektor Farmaceutyczny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu na terenie całego kraju Rutinoscorbinu. Dlaczego? Bo nie spełnia norm substancja aktywna z perełkowca japońskiego.

Rutinoscorbin wycofany z aptek

Główny Inspektor Sanitarny podjął decyzję o wycofaniu z obrotu Rutonoscorbinu na wniosek producenta, brytyjskiego koncernu farmaceutycznego Glaxo Smith Kline.

Wczoraj wpłynął do GIS-u z Glaxo wniosek o natychmiastowe wycofanie z obroty 250 serii produktu. Powodem zgłoszenia było niedotrzymanie standardów przez jednego z dostawców dostarczającego substancję aktywną do produkcji Rutinoscorbinu.

Decyzja ma klauzulę natychmiastowej wykonalności.

W skład tabletki Rutinoscorbinu wchodzi 100 mg witaminy C oraz 25 mg rutyny (Rutosidum trihydricum) - substancji aktywnej, organicznego związku z grupy flawonoidów pozyskiwanego z kwiatów perełkowca japońskiego.

Skuteczność leku na bazie składnika aktywnego zależy m.in. od czystości, jakości i poziomu związków czynnych w surowcu a to z kolei zależne jest od kilku czynników: warunków uprawy, terminu zbioru, jakości gleby czy warunków suszenia. Niedotrzymanie któregoś z tych czynników odbija się na jakości surowca.

Rutinoscorbin wycofany z aptek. TU sprawdzisz feralne serie leków

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

kpn (gość)

Witam

Potrzebujesz kredytu gotówkowego, konsolidacyjnego lub hipotecznego?

W Naszej ofercie posiadamy szeroką gamę kredytów oraz CHWILÓWEK do 2000Przykładowa rata:

50 000- 700 zł
100 000- 1250 zł

Kredyty do 150 000 do 150 mcy ( 12,5 roku)

Zadzwon: 796527990

Znajdziemy ofertę najlepszą dla Ciebie

teofil w. (gość)

czyli że co????jest za dobry?czy zły ?bo z tego niby artykuliku nic nie wynika!więcej na ten temat nie macie?